Bu Yazıyı Çevirebilecek Var mı ?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve azfasamim tarafından 12 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
  2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Google translate kullansaydiniz :) siska yagli ektomorflar hicbir zaman estetik olamazlar(gorunemezler) gibi birsey

3. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Başlığı anladım da aşağıdaki yazılar ne diyor, belki başlığa karşı tezdir :)

Ben de skinny fat ten şüpheleniyorum.

4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Tam olarak hangi kisim sizi ilgilendiriyor.Yazi cok uzun geldi gozume :)

5. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Does this sound familiar başlığının son paragrafı ve sonrası, yetmedi ordan sonrasına :)

Tabi bir de tecrubelerinize dayanarak yorumlarsanız sevinirim :)

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Yeterince yaglarinizdan kurtuldunuz henuz,4-5 ay sonra aynaya baktiginizda aslinda basladiginiz yerde oldugunuzu farkedeceksiniz ve onca efor ve zamanin lagima akmis(bosa gitmek gibi bi deyim galiba)olcak

7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Skinny fat ektomorfların genel olarak şanssız olduğunu söylüyor. Stress kaynaklı, antrenman sistemi kaynaklı yada genetik olarak.
    Genetik olarak hiperaktif insanların daha fazla stres hormonu ürettiğini söylemiş.
    Buda kas gelişimi için negatif bir durum. Kas geliştiremediği gibi, birde yağlanıyorlar.
    Çok kolay overtrain olabileceklerini söylemiş.

Aylarca kas kazanmaya çalışırsın, yarın yokmuş gibi yemek yersin. Sonunda, bir miktar kas kütlesi kendini gösterir ama etrafı yağ kaplıdır.
    Sonra yağlardan kurtulmaya karar verirsin, bir süre sonra aynaya baktığında tamda başladıgın noktada olduğunu görürsün.

Sorunun vücudun yeterince anabolik hormon üretememesine vurmuş, testosterone, igf-1 gibi.
    Bu hormonlar hakkında şanssız bir yapın varsa kazanacağın her kas kütlesi için iki kat yağ da kazanacagını söylemiş.

Tabi bunların herhangi bir bilimsel dayanağı yok.. Kendi fikirlerini yazmış.

Skinny fat ektolar da çok iyi vücut yapabilirler, yeterki istesin ve inansın.
    Konuyu okurken mesela çok güzel bir örneğine rastladım;
    Skinny Fat Ectomorph = Never become Aesthetic (srs) - Page 15 - Bodybuilding.com Forums

Blonde bunu beğendi.
  8. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Vallahi 7 aydır gidiyorum, çok değişiklik yok.Ne yapacağım hakkın da fikrim de yok.
    :rolleyes:Bu konuda Türkçe yazı da çok az, nasıl olacak bilmiyorum. Özelden yardım ederseniz bana hayatımın iyiliğini yapmış olursunuz :rolleyes:

Çok sağolun, moralim bozuldu yav.

9. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Moral bozacak birsey yok arenelin vermis oldugu ornek ortada.Kbul genetik buyuk faktor fakat calisirsaniz emeginizin karsiligini alirsiniz.

10. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Haklısın ama 7 aydır gidiyorum, omuz 111 den 118, kol 32 den 36, göğüs 97 den 100, ama bel 92.5 hala ki tek amacım beli inceltmek.

Ne yapacağımı da bilmiyorum zayıflasam mı, normal mi yesem, cardio mu yapsam.

11. kalvascan

kalvascan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Belin 92.5 ve incelmek istiyorsan kardio ve diyet yapacaksin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. mehmet55

mehmet55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Havza, Samsun, Turkey
    Buraya soruyu nasil yaziyorz :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Hani derler ya Allah belami versin aynen boyle, tam da anlattigi gibiyim... Bu kadar olur yani. Simit eriteyim dedim. Mecburen diyet+kardiyo. Aldigim tum olculer gitti. 8. ayda ilk halime dondum. Iskeletor oldum. Her seyi birakip tekrardan hacim almaya dondum. Yine ayni sey olacak biliyorum. 20 li yaslarda kilo almak sorundu. Simdi ise kilonun direkt gobekte birikmesi...

Zor... Cok zor...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Hani derler ya Allah belami versin aynen boyle, tam da anlattigi gibiyim... Bu kadar olur yani. Simit eriteyim dedim. Mecburen diyet+kardiyo. Aldigim tum olculer gitti. 8. ayda ilk halime dondum. Iskeletor oldum. Her seyi birakip tekrardan hacim almaya dondum. Yine ayni sey olacak biliyorum. 20 li yaslarda kilo almak sorundu. Simdi ise kilonun direkt gobekte birikmesi...

Zor... Cok zor...

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. pcked

pcked Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bu tip vucudu olanın nasıl o yağlardan kurtulamıyacağına dair bir şey söyleyemiyorum. ama neleri yapsanda o yağlardan kurtulamıyacağını iyi biliyorum.

Öncelikle ağırlık çalışıp yağ, tuz, şeker,un bunları 1 yıl kessende 10 kilo versende bu göbek, göğüs, kalça, yağlarından kurtulamıyorsun. her gün aksatmadan karbonhidratı minumuma indirsen, yağ hiç almasan veya sadece badem, fırstık,zeytin gibi doğal yağlardan orantılı olarak alsan, akşam saat 8 den sonra kesinlikle ağzına birşey koymasan, sürekli düzenli bilinçli ağırlık çalışsan'da ,spordan önce/sonra whey protein tozu/bca/karatin/L kartin/cla/ kullansan, sabah akşam omega 3/multivitamin kullansan, diğer öğünlerde tavuk/hindi göğsü/ton balığı yesen ve sabahları yumurta yulaf süt ile beslensen ve bu söylediklerimi günü gününe nizamı nizamına saati saatine yapasanda, karın kaslarını vucut kaslarını gözlemlesen elinle hissetsende o yağlardan kattiyen kurtulamıyorsun.

Bence bunun bir tek sebebi olabilir. karbonhidratı ve yağı azaltıp proteni çoğaltsan'da bu vucut metabolizması otomatikman proteini yağa çeviriyor, vucuttaki yağı belli anlarda kullansa bile bunu kas ile birlikte eriterek yapıyor. dolayısı ile sen vucuda istediğin kadar protein bas, vucut eksik kalan kalori'yi protein'i dönüştürerek yapıyor, bu sebeple vucut yağ oranı çok fazla değişmeden kas yap/yağ yap modunda bir kısır döngü sürekli devam ediyor.bence bu vucut tipi kas olarak zaten tamamen erimiştir yağdan adam olmuştur, bana kalırsa kesinlikle kas yapma aşamasına girmeden direk yağ,karbonhidrat,protein ayrım gözetmeksizin üçünü birden minumuma düşürmek vucuttaki tüm kötü yağı eritecektir, ondan sonra bu temiz temel üstüne protein karbonhidrat yağ üçlüsünü oranlıyarak deneme yanılma yoluyla kas çalışmalarına başlanmalıdır.bu şekilde'de hala vucut eski alışkanlığını devam ettirme eğlimine girip göbek,göğüs,kalça,bel etrafında yağ depolamaya devam ederse bu tip vucut için yapacak birşey yok demektir, bu durumda kas yapmak yerine yağ, karbonhidrat, protein yeterli düşük oranlarda tüketip egzersiz yapıp sportif,canlı bir vucut olarak kalmak en mantıklısı olacaktır.

Kısca denenecek tek çare; önce yağ yönünden tamamen erimek, sonra kas yapma çalışmalarına başlamak gerekir. bu tip vucut için bana göre bulk dönemi saçmalıktır belenmek için harcanan onca parayı ziyan etmekten başka birşey değildir. profosyönel bir yorum değil kişisel yorumumdur. dipnot: bu vucut tipi 10 numara bacak kası çıkarır ve bacakta tabiri caiz ise gram yağ gözlemlenmez hissedilmez, çok iyi göğüs kası çıkarır yinede göğüs yağlıdır,kollarda cebelleşir durur, omuzlar sağlamdır.

16. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen katılıyorum...

17. Claudbutler

Claudbutler Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Bunu okuyan slimmy fat i spordan sogutursunuz. Bazi insanlar cabuk demoralize olur, su ingilizce yaziyi okudum da spora baslamamis bir slimmy fat olsam baslamadan sogurum birakirim. Hele bir baslasa millet aslinda aynada gordukleri sey o yazilarla o kadar celiskili olacak ki. Ben kendimden biliyorum. Endomorf diye tutturdular bana suan 6 7 ay once ki olculerime gore belim 73 omuz 125 lerde birseydi. Boyum 180. Suan 13. Ayim. Ben spora basladikdan 9 ay sonra bilgi edindim, bunlari baslamadan once okusaydim kesin cabalamazdim umidi kaybederdim.

dogukank bunu beğendi.
  18. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    skinny fat arkadaşlara allah sabır versin. en yakın arkadaşımla beraber başladık bu spora, ben 20 kilo yağ yaktım. 10kiloya yakın kas yaptım bu süreçte, neredeyse evrim geçirdim son 1 senede. o hala 1 kg almak için çırpınıyor. weight gainer ve wheyi bıraktığı an başladığı kiloya geri dönüyor.
    ben kaplıca öneriyorum size:) o bağırsaklardaki yaratıklardan kurtulun...

19. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çevirmeye değmeyecek, salakça bir forum postu. Altındaki yorumlarda da yazanın aptal olduğu defalarca belirtilmiş.

Claudbutler bunu beğendi.
  20. Claudbutler

Claudbutler Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Tamamen katiliyorum dediklerine. Benim ana bilgi edindigim yer internet olmasina ragmen boyle çöp bilgileri gordukce yeni baslayanlara uzuluyorum.

Sayfayı Paylaş