1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

bu vücut toplanrmı sizce

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve elvis tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkeze selamlar.
    ben okan öztürk.izmirliyim 22 yaşındayım.bende pek çogunuz gibi bu sporla uraştım.7 sene önce küçükyalıda pramit vucüt geliştirme salonunda çalıştım.izmirli arkadaşlar arasında belkide bilen wardır.başladıgımda 80 kiloydum.1.73-74 boyum vardı.o zamanlar basket oynadıgım için body nin sıçramama daha saglam durmama güçlenmeme yardımcı olur diye başladım.ilk ayda kollarımdan olmuzlarımdan ve gögüzlerimden 3 4cm ölçü aldım.o zamanki ölçüleri hatırlamyrm yanlızca kollarım 30 cm di.6 7 ay aralıksız yaptıktan sonra 75 kiloya kadar düşüp güzel ölçü almıştım.. 1sene kadar düzenli spor yaptıktan sonra okul nedeniyle düzenli yapamadm 3 ay gidiyorsam 4 ay gitmedim 1 ay gidiyorsam 3 a gitmedim gibi.3 sene kadar önce 90 kiloya çıktım.tekrar başlayarak biraz topladım vücudu bu seferde öss derken 1 yıl gene bıraktm.sınawdan sonra bir yaz tekrar başladım kilo weremedim fakat biraz daha toplandı vücudum.2 sene önce 100 kiloya çıktım tekrar body e başladım.1 ayda diyet yapmadan 6 kilo werdim.sonraki iki yıl 3 4 ay aralıklarla anca spor yapmşmdr.şuanda 110 kiloyum ve halim hoşuma gitmiyor.tekrar bodye gitmeyi düşünüyorm ama gene bırakınca bu hale gelirim belkide dahada kilo alırım die korkuyorum.kilo alıp vermeye müsayit bir vücudum war.hocamn söyledigine görede spora çok uygun bi vücudum warmış.
    neyse daha fazla uzatmıym.tekrar başlamalımıym fazla diet yapmadan nasıl kilo werebilirm.

bunlarda resimlerim
    3sene kadar önceli halim 100 kiloya yakın

şuandaki halim 110 kilo 1.89 boy

2. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, ilk resminde vücudun güzel, alt yapın sağlam. Fakat şuanki halin gerçekten üzücu eski haline göre. Bence hemen diyete başlıyıp haftada en az 4 kere ağırlık ant.+ cardio yapmalısın. Antremanına 15 dk bisiklet ile başla. Her kas bölgesi için 1 temel egzersiz ve 2 izole egzersiz yap. Super set- srop set kullan.hafif kilo 12-15 tekrar tempolu. Her gün mide çalış ama mide ant. a geçmeden önce 15 dakka cross trainer yap. Ant bitiminde ise en az 45 dakka düşük tempo ile koş (7-7.5km hız ile) L-carnitine kullanabilirsin. Yalnız diyetine çok önem vermen lazım. Ant dan sonra ton balıklı az yağlı büyük kasede salata yiyebilirsin. Daha sonrada acıkırsan meyva ye. En az 3-4 lt su iç. Tuzu azalt, azaltmazsan vücudunda su tutar buda östrojeni yükseltir ve buda yağ yakımını zorlaştırır. karbonhidrat olarak sadece ant dan 2 saat önce 100 gr kadar yağsız tuzsuz makarna ye. Et yiceksende tavuk göğsü haşlama.2 ay düzenli yap toparlarsın.

Başarılar

Son düzenleme: 12 Aralık 2007
  3. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

tavsiyelerin için teşekürler.şimdiki halim gerçekten üzücü.diyet şimdiye kadar çok denedim ama bitürlü başarılı olamadm.agır kilolara giremiyorumsag omzum sol dizim ve belim basket oynadıgım dönemlerden sakat.o kadar zamandr spor yapmama ragmen 80 kilo bench press in üstüne çıkamadm oda yardımla.gene hertürlü tawsiyeyi dikkate alıp uygulamaya çalışcam.hedefim 90 kiloya kadar düşmek

4. C4N

C4N Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer açlıkla fazla baş edemiyorsan, yulaf ezmesi tüketebilirsin, yulaf ezmesi midede şişer ve tok tutar. Ama fazla yersende vücutta su tutabilir.

O zaman sen, tuzu gerektiği kadar al(yetişkinler için yaklaşık günde 5mg die hatırlıyorum), şekeri tamamen kes. Beyaz un yerine kepekli ürünlere yönel. Yiyeceklerini light olarak tüket. Fakan düzenli hormon çalışması için vücudunun yağada ihtiyacı olduğunu unutma, bu ihtiyacınıda balık yağı (omega 3) ve fazla abartmamak koşulu ile kuruyemişlerden karşılayabilirsin.Fast food, cips v.b. ürünleri kesinlikle tüketmemen lazım. Eğer tatlısız olmaz diyosan sana haftada 1 defa abartmamak koşulu ile sütlü bir tatlı önerebilirim, benim tercihim dondurmadan yana, örnek olarak carte dor selection ların 100 gramında sadece 7-10gr yağ bulunuyor. Günde 5-6 öğün yemek yeki, vücudun aldığı kalorileri depolamaya değil harcamaya koşullansın, ve metabolizman hızlansın. Sadece bunları yaparak bile kilo vermeye başlıyabilirsin.

Son düzenleme: 12 Aralık 2007
  5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sakat olan gölgelerinin olduğunu söylüyorsun olabilir bu engel değil ancak ağır kilo basmana gerek yok normal basabileceğin kilolar ile gir fazla tekrara yapmaya çalış senin ilk hedefin kilonu azaltmak kilon azaldıkça zaten vücut ortaya çıkıcak ..

6. coconihat

coconihat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten alt yapı var omuzlar dikkat çekiyor!!!

7. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok ciddi olmasada sakatlıklarım etki ediyor.özelliklede omzum ve belim pek çok harekette zorlanmama neden oluyo.dedigin gibi agır kilolara girmemeyi düşünüyorum.bide aklımda hazır kilom warken biraz daha ölçü alıp ondan sonra az tekrarlara geçip parçalamaya geçsemmi die düşünüyorum.özellikle kol ve omuzlardan birazdaha ölçü almayı düşünüyorum.
    bu konuda ne dersiniz

8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bence ölçü almayı kafana takma senin ilk amacın biraz daha kilo vermek bunuda cardiyo ile beraber yapıcaksın beslenmene dikkat et. Belini inceltmeye çalış aynı zamanda mekik hareketlerine özen göster.Zaten bel inceldiği zaman omuz ve kolların daha iri durucak

9. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dogru önce bel ve kalçalarımı eritmem lazım.kollarım şu anda 40 41 cm fln 45 46 cm yapmak istiyorum esasında.

10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    duh
    Elvis kardeş amaç kollarının yağlı şuanki hali gibi 45 olması ise bişey yapmana gerek yok yicen yağlı yemekleri olucak 45

Şimdi sende 38 kaslı kolmu daha iyi durur yoksa şimdiki halimi ?
    Senin amacın kaslarını ortaya çıkarmak olmalı bunun içinde şimdilik büyütmeyi pek düşünme parçalamaya çalış yağlarından kurtulmaya çalış öncelikle

Ayrıca resim ekleme kurallarını okusan iyi olur .

Sayfada oradan oraya gezinmek hoş olmuyor biran önce düzelt.

11. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tabiki önce kilo wermem lazım.hedefim 90 a kadar düşmek.resimleride düzeltiyorum hemen

12. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    resimleri düzeltemiyorum.edit seçenegi yok benm sayfamda.acaba başka bi yöntemmi war

13. boraguner1984

boraguner1984 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    izmirde hangi salonda çalısıyon

14. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şu anda çalışmıyorum.ewime yakın salonları araştryrm

15. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Benim de sizinkine benzeyen spor geçmişim var. 3 ay yap 1 yıl bırak gibi...

Ama neyseki sizin gibi 110 kilolara varmadan 90 -95 (yağ oranı fazla) kilo iken spora tekrar başlıyordum.

Vücut toparlanır ama azim gerekir. Sıkı uygulanacak bir diyet gerekir bence. Yani sıkıdan kastım az yemek değil. Bir tablo halinde hedefleyeceğiniz kalori/protein/karbonhidrat alımına harfiyen uymaktır.

Başarılar...

16. ekduncan

ekduncan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    tükettiğiniz gıdalara daha dükkat ederseniz,daha az yağlı gıdalar tüketir,güzelce sabırlı bir şekilde iyi bir diyete girerseniz,bunun yanında da kaslarda hacim kaybetmemek için az da olsa ağırlıkla çalışırsanız,toplanmıyacak vucüt yoktur bence;)yeterki azmedin ve işin ucunu bırakmayın.
    kolay gelsin
    saygılar...

17. elvis

elvis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 gündür yedikleri azalttım.şu anda vizelerim sebeyle başlamadm body e.
    sir dönem gittigim salonda karnitin die bişey almayı düşünmüştüm yag yakmaya yardımcı oluyomş ama kullanmaktan vazgeçtim sonra geri getirisi daha kötü olabilir die çekindim.sizin bu konuda bilgileriniz nelerdir.zararları nelerdir

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    L-carnitin için forumda arama yapmayı denediniz mi!!! ?

Sayfayı Paylaş