bu supplementleri nasıl kullanmalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve o1sistemci tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. o1sistemci

o1sistemci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba, aşağıdaki creatin ve amino asitten aldım ve ilk defa kullanıcam nasıl kullanmalıyım acaba bilgisi olan var mı? benim düşünceme göre şu şekilde olucak doğrumudur bilmiyorum;

amino asit için;
    - sabah kahvaltıdan yarım saat önce 3 tablet amino asit,
    - öğle yemeğinden yarım saat önce 3 tablet amino asit,
    - akşam yemeğinden yarım saat önce 3 tablet amino asit..

amino asit kutusunun üzerinden aç karnına öğünlerden yarım saat önce demiş çünkü ve sadece spor yapıcağım günler kullamayı düşünüyorum. yani birer gün arayla.

Ayrıca; ben kilo almak istiyorum, o yüzdende spordan sonra hemen yemeğe abanmak istiyorum akşamları.. fakat akşam spordan sonra aç karnına alırsam yarım saat beklemek zorundamıyım yemek yemeyi...

creatin için ise; sadece spor yapıcağım günlerde, spordan hemen önce meyve suyu ile karıştırarak bir çay kaşığı (5gr) creait almayı düşünüyorum. Başka bir sıvı ile almam mı gerekir yoksa meyve suyu iyimidir bilmiyorum.

yanlışım varsa ve bilgilendirirseniz sevinirim..

aldığım ürünler aşağıdaki gibidir;

Universal Nutrition
    Amino 2700

Universal Nutrition
    Creatine Powder

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    universal cretine hiç kullanmadım ama açıklaması olması lazım genelde cretineler su ile oluyor ama meyve suyu yazıyorsa öyledir kullanımlar doğru

o1sistemci bunu beğendi.
  3. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    dostum spordan sonra proteinini aldıktan sonra duşa gir. duş kurulanma giyinme derken zaten bi yarım saat geçiyor. ondan sonra yersin.

spordan hemen önce birden çok sıvı tüketmemeye çalış. mesela spor öncesi içtiğin 1 bardak meyve suyu spor boyunca kalır midede.
    Aslında 100 ml suya katsan spordan 15 dk önce kullansan daha iyi olur. midenden geçmiş olur

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:16 ----------

öğünlerden yarım saat önce aminoaside gerek yok dostum. günlük beslenme içine aminoasit dahil etme. zaten pahalı birşey beslenmene katmanın hiç bir anlamı yok.

spordan 15-20 dk önce amino artı creatini içersin.
    spordan sonra whey/(basit karbonhidratı unutma)
    30 dk sonra yemek. ama yemekte fazla abartmamak lazım ve protein ağırlıklı beslenirsen iyi olur. spor sonrası ağır beslenme. tüm kan kaslara gittiği için biraz hazımsızlık çekebilirsin.

o1sistemci bunu beğendi.
  4. o1sistemci

o1sistemci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

öncelikle çok saolun yardımınız için.. fakat bende protein yok, amino asit ve creatin aldım.. ve dediğinize görede sanırım şu şekilde kullanmam gerekicek; spordan 15 dk önce 4 tablet amino ve creatin meyvesuyu ile.. spordan sonrada 4 tablet amino kullandım mı yeterli olur diye anlıyorum.
    birde spor sonrası whey/(basit karbonhidratı unutma) demişsiniz, tam oalrak nedir? kusura bakmayın bu vitamin olaylarında yeniyimde :)

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    spordan sonra vucudun basit karbonhidrat ihtiyacını gidermek için:
    üzüm suyu, kuru üzüm, jelibon gibi şeyleri çok az miktarda tüketmelisin

yeni başladıysan birden bı kadar supplementle başlama. özellikle creatin için 5-6 ay beklemeni öneririm.

bunları almışsın ancak en önemli şey olan whey proteini almamışsın. antreman sonrası whey protein daha iyi gider kardeşim

o1sistemci bunu beğendi.
  6. o1sistemci

o1sistemci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

araştırmalarımda proteinin parçalanmış halinin olduğu belirtilmişti aminonun ve amino almak yeterli diye okumuştum... protein şartsa olmadı bide ondan alırız :) ama en kötü ihtimalle en son dedigim gibi devam etsem en iyi yöntem bumudur... yani üzüm suyu yada üzüm kurusunuda temin ederim ondada sıkıntı yok...

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    araştırmaya gerek yok zaten proteinlerin yapıtaşlarının aminoasit olduğu ilkokul bilgisi :)

bir servis proteinde 25 gr protein var ortalama. bunu aminoasitlerden sağlamak istersen 1grlık aminoasit tabletlerinden 27-28 tane yutman gerekir.

8. ismailkd

ismailkd Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu supplementleri nasıl kombine ederim bana yardımcı olursanız çok sevinirim
    iki yıla yakındır bu sporu yapıyorum
    boy 1,83
    kilo 82
    yaş 28
    weider premium whey
    weider l-glutamine
    weider Pure Creatine
    ultimate bcaa 12000 powder
    multibionda multivitamin

Sayfayı Paylaş