Bu sporda yeniyim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve transformers4 tarafından 12 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. transformers4

transformers4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    1,68 cm boy
    70 KG

spor salonuna gitmeliyim kas yaparak güç kazanabilirim.Uzun boylu olmayabilirim spor salonunda dahada güç ve kuvvet kazanibilirim.Alışılmışın aksine kimseye kasım var demek için değil güç kazanmık için spor salonuna başvurmalıyım

profosyonel çalışan arkadaşlarım,

sizce bir sene spor salonunda devam etsem ara vermeden güçlenebilirmiyim.1,68 boya sahip olmam kötü değil.bruce lee referans alırsam umudum var mı ?

Değermi ?

Son düzenleme: 12 Ağustos 2011
  2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Yapılan araştırmalar doğru yapıldığında body building'in insan gücünü %150-%200 civarında artırdığını ispatlamıştır. Bunun zamanı tamamen sana bağlı. Kimse sana 1 sene sonra 2 katı güçlenirsin diyemez. Bruce lee referans almak için biraz fazla oldu bence. Tüm zamanların en başarılı uzak doğu spor üstadı ve en define vücut geliştirmecilerden biri. Biraz daha yapılabilir hedefler koyarsan motivasyonun artar :D

3. Provision

Provision Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Ya aslında %200'den bile fazla olduğunu düşünüyorum bazen.Çünkü spora ilk başladığımızda sadece boş barbella bile bench press yaparken canımız yanıyordu.5 likleri taktıkmı kaldıramıyorduk.Şu an 12.5 ar takıyorum.İlerdede 20-30'lara çıkartacağımı düşünüyorum.Buda aslında %200 den fazla güç artışı demek değilmidir ?

4. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Provision ağırlığa alışıp max'ını belirledikten sonra. Doğru çalışma ve düzgün beslenme ile bu max'ını 2'ye katlamandan bahsediyorum. Sen daha kendi max'ına ulaşmaya çalışıyosun. Ayrıca güç artışı bire bir bench press'le ölçülmez ki.

Sayfayı Paylaş