Bu Spora yeni başlayacağım..Birkaç sorum var..Yardım ederseniz çok sevinirim...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body_Freak tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Body_Freak

Body_Freak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bu spora yeni başlıyorum ve çokta azimliyim...Şöyleki;1.80 boyum 95 kilom var ve 18 yaşındayım...Sanırım önce en az 15 kilo vermem lazım,doğrumudur?..Bu kiloyla başlasam kas kütlesi yapabilirmiyim,zararları varmıdır?(Bu arada salona yazıldım yani başımda antrenörüm olacak)...Kilo vermem için kardio uygulanacak sanırsam, bana verilecek program tahminen nasıldır?, Ne kadar sürer düzenli çalışırsam body'e başlamak için ideal kiloya düşmem? ve son olarak İdeal kiloya düştükten sonra vücudumun şekillenmesi ne kadar zamanımı alır?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederimbench_O...weightlifter

2. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    arkadaşım bu zaman merakı eskıden bendede vardı:)ama inan bana bu zaman işi o kadar değişkenki inan cevaplaması çok zor. zaman olayı beslenmene,dinlenmene,genetiğine,çalışmana,bilgine göre değişim göstermektedir.
    hocan senin vücudunu gördüğü için sana en iyi programı o vericektir biz sadece kilon ve boyunu biliyoruz yapını hiç görmedik belki 95 kilosun ama yağsızsın veya 95 kilolusun ama iri bir yapıya sahipsin kaslı ve iri kemiklisindir bunu bilmemiz için resımlerını eklemen daha iyi olucak.cardio ile başlarsın olması gereken bu ve yenı başladığın için ilk önçe fitness yaparsın sonra bodye geçersin.body geçişte hoca sana zaten güzel bir program verir ve çalışma dışında senin iyi bir beslenme düzeninin olması gerekir.yağlı yememen bol su içmen vs gibi.
    kilo fazlan var ama dediğim gibi sayısal rakamlar çok aldatıcı olabılıyor görmek lazım vücudunu, sağlıcakla...

3. Body_Freak

Body_Freak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkür ederim..:)...Bu kolestrol şeker vs ölçümlerimde kemik iriliğim normalin üstünde çıkmıştı belki etkisi vardır...Yağda var vücudumda:(....

Başka yorumlarda gelirse sevinirim..:)

4. İsk31

İsk31 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım hemen hemen benim 3 - 4 ay önceki halimsin, ben de 187 boy - 98 kilo'dum, salona yazıldım, öncelikle kendime hedef koydum, ne olmak istediğimi, ne yapmak istediğimi söyledim hocaya, bana 50 dk ( 30 dk - Tempolu yürüyüş - 7 - , 10 dk cross, 10 dk bisiklet ) ardından da 2 ay adaptasyon yaptım. Şuan 83 kiloyum, ve emin ol insan kilo verdikçe rahatlıyor, eskiden 3 merdiven çıkınca nefes nefese kalan ben, şimdi o merdivenleri her basamağa tek tek basa basa koşarak çıkıyorum :)

Herşeyden önce ekmeği hayatından çıkar bu bile çok büyük etki yapıcaktır, akşam 6 dan sonra meyva ye, kahvaltını sağlam yap, diğer öğünleri yavaş yavaş azalt, acıkınca su iç, cardiodan kaçma vs.. vs.. :)

Aklıma bunlar geliyor şimdilik, umarım herşey istediğin gibi oLur. :)

5. Body_Freak

Body_Freak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim..Zaten ekmek yiyen biri değilim..:)..(4 Sene kullandıgım kortizonlu ilaçlarla daha cok alakası var kilomun)..Akşamları meyve ağarlıklı besleniyorum(Elma,Mandalina vs)...Suyu da çok severim ve bolca tüketirim...:)

Yorumlara devam edebilirmiyiz arkadaşlar..:)

6. İsk31

İsk31 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer beslenmene dikkat ediyorsan, tek eksiğin spor demektir, bunu da hayatına sokunca değişikliği göreceksindir eminim ki :)

7. Body_Freak

Body_Freak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yazıkki biraz geç farkına vardım ama zararın neresinden dönsek kardır..:)...Hedefim belli orta şekerli irilik istiyorum,zaten iriyim hafif kilo verdikten sonra body'ye başlayabileceğimi düşünüyorum..:)..Birde vücuttaki kıllar kası emiyor diye duydum doğrumudur?

8. İsk31

İsk31 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Ben o yönden şanslı biriyim, kıl oranı çok düşük :) :) Ancak okumayı seven biri olduğu için hemen bildiğim kadarıyla açıklayayım,

- Kıl kas emme gibi bir durumu yok, kesilmesinin tek amacı görseldir..hatta kesmeniz, uzarken harcadığı bir şey yüzünden daha zararlıymış.

9. Body_Freak

Body_Freak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hımm.Bilgi için teşekkür ederim....İlerleyen zamanda görünüme göre karar veririz artık..:)

10. İsk31

İsk31 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Reca ederim :)

Sayfayı Paylaş