Bu spora yeni başladım ve

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve taylan55 tarafından 3 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    size birkaç soru sormak istiyorum.öncelikle 15 yaşındayım kaslara çok yüklenmiyorum (aşırı derecede zorlamak) bu arada boyum 178-180 civarında ve 67 kiloyum pek fazla yağlı değilim. 1. kelebek yaparken sağ omzum havaya kalkıyor (diğerine göre) sanırım kas dengesizliği var. Bunu nasıl düzeltebilirim? 2. vücut şekillenmeye ne zaman başlar ( belirginleşmek) abim 19 yaşında ve o kısa sürede kilo verip kaslarını az da olsa şekillendirdi 3 ayda (kesinlikle doğal olmayan birşey kullanmadı (protein tozu vs vs) ben ne sürede bunu yapabilirim? birde bana benim yaşımdaki kişilere önerileriniz ne olur ? şimdiden teşekkürler.. :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Kaç ayda vucudum çıkar?
    C- Bu tamamen sizin genetiğinize, doğru beslenip beslenmediğinize, dinlenmenize ve doğru çalışmanıza bağlık olarak değişecektir.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

merak etıgın tum sorular yukarıdakı lınkte cevapları var

proteın tozlarıda dogal bır sure sonra beslenmemız yetersız kalınca proteın takvıyesı olarak alıyoruz ama sızın ıcın şu aşamada gerek yok.

15 yaşında body pek önerılmez boy açısından benım her bu soru sorana verdıgım cevap yüzme veya dovuş sporu savunma sporları gıbı sporlara gıtmelerını önerıyorum

3. Diamonte

Diamonte Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba ben 16 yaşındayım ancak vücüdumu görenler beni 20 yaşında sanıyorlar. 1,83 boyum var. Ben bu sporu yazın yapıyordum 2 ayda olsa bir gelişme gördüm. Okulun başlamasıyla beraber bu sporu bıraktım ancak şimdi evde başlamaya karar aldım ve iki adet 5 KG lık Dumbell aldım. Masam falan olmadığı için göğüs hareketlerini yatakta yapıyorum ancak masa şeklinde ayaralayabiliyorum. Ayrıca beslenme yapamıyorum arkadaşlar yani gidip kalkıpta çok yağlı yiyecekler yemiyorum. Ben de yumurta , peynir , süt yiyip içiyorum ancak kalkıpda bir günde 2-3 tane yumurta yemiyorum. 1 adet yumurta yerim büyük bir bardak süt içerim et fazla yemem. Yani beslenme olmadan da gelişme gösterebilirmiyim? Zaten benim amacım çok büyük ve kaslı bir vücuta sahip olmak değil. Vücudum biraz düzelsin forma girsin yeter. 67 Kiloyum. Birde kollarımda damar çıkmasından çok hoşlanıyorum epey havalı gözüküyor ve dumbell lar ile çalışırken epey damar çıkıyor yani devam edersem cok daha iyi cıkar diye düşünüyorum. Kısacası ben kollarımda fazlaca damar çıksın kollarımda biraz forma girsin az birşeyde göğüs çıksın yeter. Bunun için yaptığım hareketler bunlar :

1.Gün

GÖĞÜS

Dumbbell Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Dumbbell Pullover
    Dumbbell Bench Press

KOL

Dumbbell Curls
    Hammer Curls
    Dumbbell Preacher Curls

2.GÜN

OMUZ

Neck Dumbell Press
    LatarelArnold Press
    Dumbbell Lateral Raises

****OL

Lying Dumbbell Extensions
    Dumbbell French
    Dumbbell One Kickbacks

Bunların herbirinden 4 er set yapmaktayım. 4x10 ve gayet de iyiyim kollarda cok hafif ağrılar oluyor ama önemli değil ama arkadaşlar dediğim gibi beslenmem çok iyi değil normal bir insan gibi besleniyorum sizce bunları yaparak kollarımda damar çıkartabilirmiyim birde forma girermiyim ? kas yapabilirmiyim? Teşekkür Ederim...

Sayfayı Paylaş