Bu spora steroid kullanımı ne zaman girdi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ives tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmişten bugüne bu sporu yapan kişilerin resimlerine bakıyordum,Frank Zane olsun Sandow olsun bunların vücut ölçüleri bizimkine çok yakın.Yani öyle abartılı canavara benzeme durumu yok ama günümüz Coleman, Jay Cutler gibilerine bakıyorum adamlar insana gibi değil.

Mesela Frank Zane'in yaşadığı zamanlarda steroid var mıydı ?
    Ya da ondan öncesinde.
    Eğer öyleyse bir şey yapamıyoruz heralde steroid olmadan ya da çok uzun süreler alıyor >?
    Biraz aceleci olduğumdan kısa bir sürede üst gelişim bekleyen benim gibi arkadaşlar için de aydınlatıcı olacaktır.weightlifter

2. serpico

serpico Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bildiğim kadarıyla zane girdiği yarışmalarda kendisinin neredeyse 2 katı kütleli adamlarla yarışıyordu ama hep kazanıyordu çünkü çok orantılı ve estetik bir vucudu vardı

Ives bunu beğendi.
  3. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Peki o dönemde steroid dediğimiz şeyler var mıydı ? Bunlar bir kısmı hayvanlara verilen hormonlar galiba o zamanlar insanlar üzerinde de kullanılıyor muydu ?
    Zane zaten bu sporda idolüm steroidle şişirilmiş vücutlar güzel durmuyor.İnsan anatomisine aykırı.Zane tam bir efsane.

4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Vardı, zane hacimlenmek için çok çaba sarfetmesine rağmen genetiği buna el vermedi (kendisi de söylüyor)

5. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda bir yerlere daha yazmis olmaliyim, Bigger Stronger Faster'da Amerikalilarin 1950'li yillarin sonlarinda steroidlerle tanistigi soyleniyordu. (SSCB'den ogreniyorlarmis)

Ives bunu beğendi.
  6. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni steroid kullanmadan bu sporda gelebileceğimiz nokta sınırlı?

7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Müsabık olup insanüstü profesyonellerle yarışmayı düşünmüyorsan değil. Gelebileceğim nokta sınırlı demek steroide başlamak için bahane aramaktır natural olarak limitlerine genetiğine bağlı olarak 5-10 yılda anca ulaşırsın belki 10 yıldan daha fazla sürer, bu da üstün bir sabır ve özveri gerektirir. Çoğu kişi bu süreyi kısaltmak için steroide başvuruyor zaten sınırlarını aşmak için değil.

Son düzenleme: 17 Şubat 2013
    kratos1 bunu beğendi.
  8. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    10 yıl diyorsun.
    28 yaşında ne yapayım ben o vücudu ?
    Mesela ben Frank Zane'in vücudundana yakın hacmi daha az olabilir böyle bir vücut istiyorum ve sen diyorsan bu 10 yıl sürer.

Steroidi gözüm kapalı kullanırım o zaman.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    Sergio Olivia nın dediğine göre Arnold steroidleri abd ye getiren ilk kişilerden biriydi ama asıl olay 1955 de dr. john ziegler 'in buluşuyla başlamıştır. o dönemlerde günümüzdeki ilaçların bir çoğu yoktu. gh sentetik olarak üretilmeden önce ölü insan bedenlerinden toplanıyordu ve çok masraflıydı az elde ediliyordu. ama soruna gelirsek zane de mentzer de bu ilaçları fazlasıyla kullandılar tabiki...
    günümüzdeki olympiaların bu kadar çok kütleye sahip olmalarının altında farklı sebepler de var tabiki myostatin inhibitörleri, igf-1, peptidler ler vs

Son düzenleme: 17 Şubat 2013
    kratos1 bunu beğendi.
  10. msakkoc

msakkoc Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    bak simdi öle gözü kapalı kullanırım falan demek cok yanlıs steroidi kullanırsan yan etkilerini göze alman gerekir... sonucta senin alabilcegin max kas küs kütlesi genetiğinde belli vücüdünda buna göre hormon üretiyo buna göre gelisiyo steroid kullanımı bundan sonra baslıyo vücüdün üretmediklerini vücüda dısardan sokuyorrsun... bnce pro olmayacaksan degmez kaslarım var ama karacigerim,kalbim,böbregim yok deme riskini göze almaya degmez... ha tabi yinede kendi tercihin

11. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam güzel diyorsunda bodybuilding sporuyla pro olarak uğraşan herkes bunları kullanıyorsa bu işin pirlerine neden bir şey olmuyor ? Hepsi yaşlanmış ve hala yaşıyor.Arnold,Zane.
    Önlemlerini falan aldıktan sonra ne olabilirki?

12. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    o dediğin insanlar yaşıyorsa yaşamlarını yaptıkları bir hastane dolusu masrafa ve maddi güce borçlular. arnold 1997 yılında açık kalp ameliyatı geçirdi. zane de de aksaklıkları olduğunu okumuştum.

msakkoc, Rinkushichi ve gentleman55 bunu beğendi.
  13. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    çoğu ameliyat geçirdi,dikkat edersen olympia hazırlananların yemek günlüklerini nasıl nefes aldıgına bak astım hastalarından farksız,iç organlarına hiç girmiyorum streoid bilinçli yada bilinçsiz zararlıdır..

Ives bunu beğendi.
  14. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Peki son bir sorum olacak definisyon dediğimiz olayda yani vücut yağ oranını aşırı düşürme yaparken kas kütlesi kaybetmemek mümkün mü?
    Geçen sene 15 kilo yağ 4 kilo kas vermiştim.Kası 2 hafta ağır kardiyo yaparken vermiştim.
    Eğer sadece zayıflama diyeti yaparsak kastan kaybetme durumu olur mu? Yani sporsuz kardiyosuz.

15. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    verdigin kasın çoğu sudur,saf kas kütlesi yapmakta kaybetmekte zordur saf kas kütlesi ve kas kütlesi farklı şeyler kasların %80i sudur yagsız kemiksiz susuz kas kütlene göre bak

16. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm.
    Nedense tüm bunları öğrendikten sonra bu spora olan inancım sıfırlandı.O zaman bu işin çalışmayla alakası yok,olympiadaki adamların hepsi iğne sporcusu o zaman ?

17. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    genetigin el verdigince gelişirsin öyle olsa olympiada 1.cıkmazdı her aynı kürü yapan aynı seviyede olurdu

18. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Genetikten kasıt mesela iri olmak gibimi ? Omuzları geniş olmak vs. Yoksa çok cılız olan biri kolay kas kütlesi kazanabiliyor ise onun mu genetiği iyi ?

19. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    genetik iki ucu b.klu degnek ne yorum yapılsa boş,bu sporu yapmak istiyorsan yap,genetigini değiştiremiyecegine göre düzenli antreman,beslenme,dinlenme ile sonuç alamayacak insan tanımıyorum

Ives bunu beğendi.
  20. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm.Deniyorum 1 aylık süreçteyim ilk 1 haftası bitti sayılır beslenme programım dört dörtlük dahada arttıramazdeım heralde kusacak noktaya geliyorum her öğünü bitirdiğimde , eğer yine kütle kazanamazsam bırakırım vg yi.
    Kardiyo ve yağ oranını %10 ' a çeker sadece karın çalışırım heralde.

Sayfayı Paylaş