bu spora başlamadan önce zayıflanmalı mı?????

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tecnologin tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. tecnologin

tecnologin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    denizli
    ben bu sporu 1 senedir yapıyorum aynı zamanda diyette uyguluyorum 1 senede 9 kilo verdim yavaş yavaş yani. yumurta, peynir, yoğurt, et ağırlıklı besleniyorum.

ama ben pazularımdan başka hiçbir bölgemde gelişme göremedim. pazularda bi seviyede kaldı zaten. göbek göğüs hala yağlı.

boy 180 kilo 78. karşıdan bakınca görüntü kötü değil ama gelişim görememek hevesimi kırıyor. acele edip ilaç benzeri birşeyler kullanmadım. salon hocalarımız hepsini demiyorum ama ilgi alaka sıfır. kayıt olacağım zaman öyle ilgiliydiki. 6 ay ücretini peşin ödedikten sonra herşey bitiyor malesef.

acaba protein açığını kapatamıyor muyum dedim kendi kendime ve 3 gün önce sipariş ettiğim wheider protein elime ulaştı yatmadan önce kullanmaya başladım.

şimdi sorum şu. önce komple zayıflayıp yani 65 kg seviyesine kadar gelip sonra sağlıklı bi kas yapısı oluşturacak şekilde mi kilo almalıyım.

yada çalışma programınımı değiştireyim. :mad:

hocamın verdiği program

kardiyo
    koşu bandı 18 dk
    bisiklet 5 dk
    gliglex 5 dk

karın bel
    twister 100*3
    yanlara dumbell 50*3 7,5 kg ile
    sopa 100*3
    abdominal crunc 30*3
    romanchaire 25*3
    hyperextensiyon 25*3

pazu arka kol
    dumbell biceps curl 12*3 7,5 kg ile
    frencpress 12*3 5 kg ile
    triseps pusdown 25*3 25 kg ile

göğüs
    bencpress 12*3 7,5 kg ile
    butterfly 12*3 30 kg
    chestpress 12*3 10 kg
    plower 12*3 10 kg ile

omuz sırt kanat
    multipress ense press 12*3 5 kg ile
    upright roving 12*3 5 kg ile
    lotmachire sırta çekiş 14*3 25 kg ile
    lotmachire öne çekiş 14*3 25 kg ile

bacak
    legpress 14*3 40 kg ile
    horizantel legcurl 12*3 35 kg ile
    leg extensiyon 12*3 25 kg ile

:(

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ağustos 2009
  2. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    Benim düşünceme göre kardio az.örnek:3 gün ağırlık_2 gün kardio çalış geri kalan 2 günde dinlen.kardioyu programını koşu bandını 25_30dk civarı hatta üzüerinde tutmaya bak bisiklet gibi amiknaları 10ar dk yap o verilen karın ve bel egzersizlerini koşu bandı bisiklet ve gliglex aralarında yap.Yani kşu bandı_ara hareketleri bisiklet _ara hareketleri.ayrıca her ağırlık antrenmanının arkasına 20_30dk koşu bandı eklesen bence mükemmel olur.İlerleyen zamanlardada durumuna göre ağırlık antrenmanını haftada 4 güne çıkartırsın normal kardioyu azaltır yada kaldırırsın.Bu sana vermiş olduğum sadece 1 örnek bunun gibi farklı çalışmalar var.mesela ben kendi salonumda Antrenman kartlarına min 25dk koşu bandı_10 dk dikey bisiklet_10dk yatay bisiklet 5 veya 10dkda eliptical ve üyelerebu makina aralarında senin hocanın verdiği karın egzersizlerini uyguluyorum.Ayrıca ağırlık programın bana göre 1 sene sporu yapan biri için az geldi ama mutlaka hocanında bir bildiği vardır.Bide antrenman yaptığın salondadips varsa onuda çalış en güzel alt karın hareketlerinden biri.Çakı-dips.

3. furai

furai Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 1 sene boyunca farkedilir bir gelişme gösterememenin sebebi çalıştığın ağırlıkların yetersiz olması. 1.80 boy ve 78 kilo için kaldırdığın ağırlıklar yetersiz bence. sabit ağırlıklarla hiç arttırmadan hep aynı kiloları kaldırarak gelişemezsin, bence 4 set yapacağın hareketin ilk seti ısınmak için hafif kilolarla olmak şartıyla son sette 6. veya 7. tekrarı zor yapacağın bir kilo ile çalışmalı aradaki setlerde de kiloları ilk sete nazaran kademeli olarak arttırmalısın. zamanla son sette kaldırdığın ağırlığa alışınca kaldırdığın kiloyu arttırmalısın, kasları gelişmeye zorlamalısın.

4. aydın aslan

aydın aslan Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer and 2.kademe vücut geliştirme ant
    Yer:
    istanbul
    öncelikle ilgi ve alaka gösterebilecek bir salon bulmanı tavsiye ederim....kardio programın zayıf kalmış yetersiz...antrenman sonunda 40-45 dk ve 30-35 dk bir agır bir hafif şekilde yapabilirmisin...ısınma yaptıktan sonra 1 büyük 1 küçük adele şeklinde hafta da beş gün antrenman yaparak perşembe-pazar dinlenerek geçirebilirmisin..büyük adele için 10-12 tekrar küçük adele için 6-8-10 tekrar ayarlamalısınız...ve beslenme çok çok önemli kısım...az kalori az karbonhidrat çok protein bbol vitamin amacımız spor yapmak vücuda eziyet etmek değil..kolay gelsin...

5. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    boy kilo oranına bakılırsa fazla kilolu sayılmazsın bu yüzden kardiyoyu artırmana gerek yok...
    protein takviyesi almaya başlamışken kas kütlesi yapmanı yavaşlatacak olan kardiyo senin için şimdilik bu seviyede kalsın...
    protein tozu kullanımını ise biraz değiştirmelisin hocalarımız antrenmandan yarım saat önce ve antrenmandan çıktıktan sonraki bir saat içinde birer ölçek alınmalı diyorlar eğer üç ölçek almak istiyosan da sabah kalktığında bi ölçek daha alabilirsin...uyumadan önce ise casein türü protein almalısın beslenmene dikkat edersen gelişme sağlarsın...

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Ağustos 2009
  6. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde dikkatimi çalıştığın ağırlıklar çekti.Arttırmalısın bencede.

7. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    haqo 3 ölçek protein fazla protein alımını kilosuna göre ayarlaması lazım vücut ağırlığının 2 katı kadar pro almalı bunun 2 ölçğini tozlardan geri kalanını doğal gıdalardan almalı.Ayrıca protein sadece antrenman öncesi veya sonrası kullanılacak diye kaide yok farklı kullanılış şekilleri var.Bana göre mantıklı olan 2 şey var 1i antrenman sonrası gece yatarken yada sabah kahvaltıdan bir süre önce bide antrenman sonrası.Çünkü antrenman öncesi alıyorsun 2 saate antrenman bitecek daha vücut ilk aldığı proteini kullanmadan 2.sini alması benim aklıma yatmıyor

8. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    önerilenin günde iki ölçek olduğunu belirttim zaten ama iyi beslenemeyip protein ihtiyacını karşılayamıyosa üç ölçek de alabilir...antrenman öncesi alınan protein antrenman sırasında zaten kana karışmış oluyo whey proteini seçme sebebimiz zaten çok hızlı biçimde hazmedilmesidir...onun dışında tabi ki herkesin kullanım biçimi farklı olabilir çünkü herkesin beslenme biçimi ve antrenmanı faklıdır...

9. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bence yagları atıp baslamak herzaman avantaj..Kas kutlenın nasıl artıp detaylandıgını gorursun ve motıvasyonun artar..Ayrıca daha saglıklı ve daha verımlı ıdmanlar yaparsın..

Zaten cok kılolu olup bıde bulk yaptıgında hacımlencem dıye ısın ucunu kacırdıgında cok ıtıcı bır goruntu bıle olusabılır..Onunde sonunda verıceksın madem yagları basta ver..Hem usttekı nedenlerden dolayı ıyı olur hemde mesela 6 ay onceden fıt gozukursun..

10. tecnologin

tecnologin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    denizli
    Yorumlariniz için teşekkür ederim. Genel görüş ağirliklarin hafif kalmasi olmuş. Hocam sanirim yağ yakmam için hafif ağirliklarla tekrar yaptiriyor. Başkaca bi mantikli açiklama yok. Yada salona devam etmem için :d

11. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    1 senelik sporcunun ağırlıkları yağ yakmak için kullanması biraz garip hemde ağırlıkla ne kadar yağ yakılabileceği de muamma...ciddi derecede yağ yakmak istiyosan cardiyo yapmalısın ama çok kilolu değilsin 1.80 boy 78 kilo çok fazla değil bahsettiğin gibi 65lere inmeyi düşünmemelisin bence...benim görüşüm şimdilik cardiyo yapmayı bu seviyede tutup vücut geliştirmeye ağırlık vermendir ama kilo verip başlamak istiyorum dersen de 74 den aşağıya da inme derim...

12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sana kendimden örnek vermek işstiyorum. Yaklaşık 2 sene önce başadım bu spora ve boy 1.65 kilo 89 du. Tabii ben kardiyo sevmeyen bir insanım ve yediklerime dikkat ederek ve çok ağır çalışarak :) bayaa bir gelişme gösterdim. Örneğin kardeşimle 2 yıl önce 1.5 kg dondurma alip ögle yemeginin üztüne yerdik mesela :D ayrıca 1 yıl iyi bri süre bence devam et ve ağırlıkları arttır. Bende oturduğum zaman üstüne bardak koyabileceğim koca bir göbek vardı. Şu aralar üst 4 baklava görünür oldu. Tabii herşey zamanla

13. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    mersin
    Haqo dostum sende biryerde haklısın ama bana antrenman öncesi pek mantıklı gelmiyor yaa.Akşam mesela boş karına yattığımız için boş miğdeyle bide gece uyuma esnasında vücudun daha iyi kullanabileceğini düşünüyorum..

14. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    gece yatarken whey protein yerine casein tüketmek daha etkilidir...lor peyniri ve benzeri ürünler hem hesaplıdır hemde casein kaynağıdır casein tüketmemizin sebebi ise sindirimi uzun süre devam etmesidir gece uyurken whey kullanırsan bikaç saatte sindirilir ve etkisi çabuk geçer fakat caseinde öyle değildir...

Sayfayı Paylaş