Bu Sitenin Kıymetini Bilin

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve _joeblack_ tarafından 26 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. _joeblack_

_joeblack_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar forumu sanırım 10 gündür takip ediyorum,inanın buradaki bilgiler çok faydalı ve doğru bilgiler,foruma katkısı olan arkadaşlar gerçekten çok bilgililer ve bu spora hevesli arkadaşları yanlış yönlendirmiyorlar,herkes biliyor işin kolayını ama büyük bir sabırla her seferinde uyarıda bulunmuş arkadaşlar bu işin yararları ve zararlarıyla ilgili.Kendimde 15 yıllık profesyonel sporcuyum ve sanırım 100 ün epey üstünde milli oldum,inanın banada oldukça katkısı oldu sitenin(ne kadar alt yapım ve bilgim olsada) sonuçta öğrenmenin sınırı yok! Yazımı bu siteyi bu şekilde kaliteli ve doğru bilgilerle donatılmış hale getiren arkadaşlara teşekkür ederek bitirmek istiyorum,herkese çalışmalarında başarılar.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sizin gibi değerli bir üyemizin olması ve buradada yazması bizi şereflendirmesi kadar güzel birşey daha olamaz rütbeniz artık milli yelkencidir bizler ülkemiz bayrağı adına yarışan herbireye sonsuz minnet duyuyoruz teşekkürler. Basarilar!

Aramıza hoşgeldiniz

/
    HSD
    Bodyforumtr.com Ekibi adina.

3. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    bizimde bitanıdıgmız war yelken hocası kalamışta

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    aramiza hosgeldiniz....

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Hosgeldınız,

Yelken sporu ıle ılgılı deneyım ve bılgılerınızı bızlerle paylasırsanız cok sevınırız.

Ben kızlarımı yuzme ve susporlarına yonlendırmeyı dusunuyorum, bu konuda asamalar ve dogru baslangıc yası nedır,
    hangı kluplerı tavsıye edersınız, ne kadar bır butce ayırmak gerekır.

Saygılar

6. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Joeblack hoşgeldin aramıza. Senden yelkencilik hakkında bilgi almak isteriz. Bu arada forumun da sana oldukça faydası olacağını düşünüyorum görüşmek üzere..

7. _joeblack_

_joeblack_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

merhaba arkadaşlar,yelken sporuyla ilgili deneyimim oldukça fazla,kaç yarışa girdiğimi inanın hatırlamıyorum :) Sizin asıl sorularınıza gelelim yelken sporunda doğru başlangıç yaşı olarak belirli bir yaş yok,ama genel olarak 7-8 yaşında başlanabiliyor,tabi ki 10-12 yaşında başlayıp hatta 15 yaşında başlayıp çok başarılı olmuş sporcular var,ama uygun olan yaş 7-9 yaş civarı. Bu konuda size Fenerbahçe spor kulübünü ve İstanbul yelken kulübünü tavsiye edebilirim,ama öncelik kesinlikle fenerbahçe yelken şubesi olmalı.Burda takım tutmaktan çok imkanlar açısından değerlendiriyorum olayı.Bu iş için ayırmanız gereken bütçe aslında çok fazla değil,şu anda yaz kursları ne kadar tam olarak bilmiyorum ama size şöle anlatayım olayı,sporcu adayları ilk yaz sezonu kurslarına katıldıktan sonra dilerlerse kulüpte kalıp bu işi devam ettirebilirler ve üstüne para ödemeleri gerekmiyor,kulüp masraflarını karşılıyor,yani ben kendimden örnek vereyim 15 sene yelken yaptım hiçbir kulübe para vermedim sadece deniz kıyafetlerini ve bir kaç ip almanız gerekebilir :) kurs ücretleri konusundada sanırım 400 milyon civarı olabilir,bence bu para bütün gençlik yılları boyunca yapılacak spora başlangıç için çok ucuz bir bedel.Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa size gerekli yerlerle kontak kurmanız konusunda yardımcı olabilirim,şu an hali hazırda bütün arkadaşlarım antrenörlük yapıyor.

bu arada bir arkadaş kalamışta bir yelkenci tanıdığı olduğunu sölemiş adı nedir arkadaşınızın,yelken okulu işleten bir arkadaşım var orda benimde.

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    gayet iyi bir fiyat ben yelken sporu denilince yelken almakta lazım :D şimdi çok para ohooooo diye düşünmüştüm ama buna gerek yokmuş :) milli takımımızın bu spor dalında başarıları varmı nasıl bir takıma sahibiz veya derecelerimiz en başarılı ülke hangisi yurt dışınada gitmişsinizdir hangi ülkelerde yarıştınız

9. _joeblack_

_joeblack_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yurtdışında denize kıyısı olan heryerde yarıştım neredeyse diyebilirim,aslında yelken branşında Türkiyenin başarılı sonuçları var ama malesef yeterli destek sağlanmadığı için bu derecelerin sürekliliği olmuyor.Herkes gelecek kaygısı yüzünden fazla zaman ayıramıyor,okul,iş derken sonra çok yetenekli sporcular kayboluyor malesef.Yelken branşında Türkiyenin dünyada gençlerde 1. lik büyüklerde 2. lik ve 3.lükleri var ama sadece belli branşlarda bu malesef genele yayılmıyor.Benimde 8. liğim var dünya şampiyonasında,okuldan kalma zamanlarda ayrılan vakitle ancak bu kadar olabiliyor ki aslında bu derece bile 240 finalist arasında iyi bir derecedir :) Yelkende Avustralyalılar,İngilizler,Fransızlar ve Yunanlılar iyi durumdalar.

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    özellikle yunanlılar malum çoğu armatör deniz taşımacılığında 1 numara ve sporculara bakıyorlar :cry:

Sayfayı Paylaş