BU SENE LYS'ye giricem , vücut geliştirmeye ara mı vermeliyim _?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve babunn tarafından 23 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. babunn

babunn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar meraba yaşım 17 bu sene sınava giricem . Bu sporu 1 senedir yapıyorum . Çok düzenli gidemediğim için çok ta bir gelişme kaydedemedim . Bu sene şöyle düşündüm hani en azından yaza kadar eve dambıl alıp evde boş olduğum vakitler düzenli bi şekilde , Yaza kadar plaj vücudu yapabilirmiyim ? , Ne yapmalıyım yardımcı olursanız ? ( 1 sene ara mı vermeliyim ) . Salon işini bıraktım . 3 hafta falan oldu 68 kg idim 71 oldum . Boyum 1.83 . Yani bana tavsiyelerde bulunursanız sevinirim. Beslenme konusunda da .

Şimdiden yazacağınız cevaplar için teşekkür ederim .

2. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Beyaz Ekmek - Şeker - Yağdan Uzak Dur , İstediğin Gibi Beslen.
    Antreman Olarakta Dumbell İle Çalışma Programı Verildi Ona Bakarsan Daha İyi Olur

3. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    bende lysye giricem ve dershane, stajımda var.. aşık olduğum, sevdiğim spora (bodye) nasıl zaman ayıracağımı bilmiyorum. .sanki sevgilimden ayrılıyormuş gibi üzülüyorum bu duruma.. ama kafaya koydum, 1 yıllık peşin salon parası vererek zorunlu gidecem..

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bence hayatındaki öncelikleri tekrar bir gözden geçir.

5. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    İyi de neden bırakıyorsun ki.24 saat ders çalışmıcaksın sonuçta.Bilgisayar başında ya da televizyon falan filan bunlardan arttırdığın zamanlarla 2 saat bodye rahat vakit ayırabilirsin.

6. 4.arnold

4.arnold Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorunu gelecek sene ben de yaşıcam ama lys 1 sene ama body her sene yapılır.Üni falan okumak istemiyosan bilemicem

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    arnold çok haklı bırakırsan sadece 1 sene bırakıcaksın sporu. Geçen sene bende bıraktım haftaiçiydim dersaneye gittim şu an çok şükür üniversiteyi, istediğim yeri kazandım.Ben denedim spora giderken verimli ders çalışamadım o yüzden bıraktım çok zor oldu ama bıraktım işte ama arada evde şınavdı barfiksti derken kendimi tatmin ediyordum.Eğer hem ders çalışıp hemde spor yapabiliyorsan yap ama olmuyorsa zorlama üniversiteyi kazandığın zaman istediğin gibi yaparsın sporunu.

8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    bende lys gircem bu sene dersshaneyede gidicem ayriyetten ticarette okuduğum için stajda yapıcam ama genede body bırakmıcam gidicem 1 saat zaten 1 saatde kendine ayıramıycakmısın?

9. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Öss için son sene yurda girip sınava kasmıştım. Size yurttaki durumu anlatayım. Okula gidip geldikten sonra ayrıca günlük 8 saat en az girmeniz gereken etüt oluyor. Etütlerde ders çalışmak veya test çzömek zorunlu yapmayan tüm o süre boyunca ayakta bekletiliyor ki harcadığı zamanın önemini anlasın. Ayrıca isteyenlere geceleri ders çalışmaları için etüt düzenleniyor. Hatta yapabilen ki ben birkaç arkadaşımla bunu yapıyorduk sabah 5 te kalkıp konu çalışıyorduk okula gidene kadar. Bunun dışında haftada toplam 4.5 saatlik etüt süremi izin alarak spor salonu için harcıyordum ki bunun telafisini geceleri çalışarak kapatıyordum. Demek istediğim o yurtlarda benim gibi ders çalışan insanlar var ki sınavdaki rakipleriniz onlar. Hala boş vakit bulup televizyon izleyebiliyorsanız bir durup düşünmek lazım. Birde bu kadar çalışmadan sonra istediğim yeri bayaa iyi puanlarla kazandım ve üniversite olmanın keyfini sürüyorum.
    Oturup 1 yıl dişinizi sıkın ve şu sınavı verip geçin, gerisi kolay. Gerekirse 1 yıl spor yapmayın ne olacak sonraki 50 yıl yaparsınız. Ama 1 yıl spr yapmak için sonraki 50 yılınızdan olmayın buna değmez.

Zer0, AngryHun ve Fυякαη Acαя bunu beğendi.
  10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirmeye ara vermeye gerek yok kendimden biliyorum. üstüne üstlük şu ana kadarki en ağır vg çalışmalarımı hep lys dönemi yaptım ben de. durumumu söyleyeyim belki motivasyon kaynağı olur. istanbul maltepe de oturuyorum, okulum nişantaşındaydı. hatta ve hatta birinci sömestr okul tadilatta olduğu için harbiye ilköğretimde sabahçıydık, saat 7 de okul başlardı yol harbiyeye 75 dk sürüyordu hesap edin gerisini... ilk sömestr boyunca 64kg dan 73 e çıktım, kol ölçüm 30 dan 34 e çıktı o dönem. ikinci sömestr nişantaşı'na geri döndük okul 8 de başlıyordu ve oraya varmak 90 dk dır maltepeden. üstelik ygs-lys muhabbetleri varken çoğu insan için vg hayal olurdu ama dişimi sıktım ve hem vg hem boks hem de sınav bir arada götürdüm. şu an ki kilom 77, kol ölçüm 37. ygs-lys olan bir senede 13 kg artış, 7 cm kol kalınlaşması. ve sıram ygsde türkiye 12bin, lysde 23 bin oldu, şu an yıldızda kontrol mühendisiyim. her şey için vakit bulunur arkadaşlar televizyon izlemezseniz, bilgisayar oynamazsanız, internete takılmazsanız ne kadar çok vaktiniz olduğunu siz de görürsünüz. bu anlattıklarıma rağmen hala bu sporu bırakmayı düşünmek bence azim eksikliğindendir. ve bu dip not çoğu arkadaşa gelsin: bütün bu gelişimim 0 supplement ile oldu....

11. Animasyon

Animasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bu sene sınavı atlattım.Üniversiteye yerleştim.Düşündüğünüz gibi bütün gün çalışmayacaksınız.Bence spora ara vermeyin.

12. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Bende şunu farkettim ki body , koşu vb.. sporları yaptıktan sonra derse daha iyi konsantre olabiliyorum.Spordan sonra salgılanan endorfin hormonu çalışmalarımı daha etkili yapmamı sağladı. Yani kısacası için sınav sporu bırakmak için bir bahane değil.

13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    üniversiteye 17 yaşında girmeyi nasıl başardın ?

14. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben senin yerinde olsam bırakırdım.1 sene dişini sıkıp ders çalış var yok 1 sene kaybın olsun vücudundan.Hayatının en önemli sınavı bu.Body için ayıracagın zaman bile ders çalış bence.Üniversiteyi kazandıktan sonra her şeyi yaparsın.

15. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    niye olmasın yahu çocuk aralık doğumluysa ya da 94 lü olup erken yazıldıysa... :D

16. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    R10 güzel diyorsunda herkesi kendin gibi düşünme belki beraber yürütemiyecek bundan sonra zorlamanın manası yok en iyisini yine kendi bilir.Ben spor salonundan çıktıktan sonra o rahatlıkla ders çalışamıyordum bu yüzden bıraktım sadece evde hafif bir şekilde devam ettim.Hani öyle bir yazmışsın sporu bırakırsan azmin yok felan gibi bu kişinin kendi kararıdır bence.Bu arada tebrik ederim seni bende bu sene yıldızı kazandım.Bildiğim kadarıyla kontrol ve otomasyonda bu sene açıldı sende bu sene kazandın sanırım. :)

17. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bi pm atsana hangi bölümde olduğunu belki tanıdık çıkarız :D demek istediğimi şöyle özetleyeyim: salona ayıracak 30 dk bile mi bulamıyorsun? hiç değilse omuzunu çalıştırır çıkarsın en basitinden. tabi iş çalışacak olan kişiye kalmış ama hiç vaktim yok demek bana samimi gelmiyor. hangimizin dow jones ta hisseleri var, 7/24 cnbc-e ve bloomberg takip ediyoruz ki? en kötü 20 dk bile çalışabiliriz...

18. babunn

babunn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde düşüncem şuydu zaten . çalışmayı hani evde boş vakitlerim olduğu vakitler ne biliyim yatmama 1 saat kala yani toplam haftada 4 saat zamanımı yiycek bir olay olur . oda evin içinde belkide daha az . Bilmiyorum . Hani bi bakıyorum tamam bilader diyorum bu sene bu işi bırakıyorum . Sonra , dershaneye gidiyorum görüyorum elemanları ya bilader diyorum haftada evde yapacağım toplam 3-4 saatlik program diyorum . Öyle bi gidip gelme oluyor işte. :D ... Peki sizlerede şöyle bişi sorayım . Hani , ben mesela 1 sene boyunca bu işe devam ettim haftada toplam 4 saatimi ayırdım bu işe evde ( okulda ws.. doğru beslenmeyle ) . Sizce en azından vücudum en kötü bi plaj vücudu kadar olur mu ne diyorsunuz ? Yoksa evde yapacağım işin bana bi faydası olmaz mı ?

19. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bir kere kendini plaj vücudu gibi şeylere şartlama derim. plaj vücudu deyince insanların aklına bir sixpack, ince ama yağsız kollar, biraz sırt filan gibi şeyler geliyor. sana önerim esasen doğru beslenerek temel hareketleri varyasyonla, zorlaştırarak yapman. eve dumbbell alabilirsin belki 1 dumbbell ayarlanabilir. forumdan bile arasan hesaplı bir fiyata kapatırsın.

20. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ayriyetten Polis lik istedediğim içinde gitmek sitiyorum spora mülakatlarda Gerekli olucakç

Sayfayı Paylaş