Bu Proteinler Nereye Gidiyor ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve oliestranjeu tarafından 30 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar 4 aydır body yapıyorum 3 aydır günde 2oo gr protein tüketiyorum .. amnio protein tozu kreatin kombine ediyorum. merak ettiğim konu 2oo gr proteinin saça sakala tüylere tırnağa 1oo gr mının gittiğiin düşünürsek 1oo gr protein kaslara gidiyordur ? peki haftada 4oo gr protein yapar hepsi kaslara gitse kilo artışı ve kasın kütle artışı olmazmı ?

Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ocak 2011
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    200 gr protein mi yoksa 200 gr protein içerikli besin mi..zira 200gr yani başlayan ve kas oranı düşük biri için fazla..

3. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    2oo gram içerikli besin 4 öğüne bölüyorum her öğün 5o gr protein besinlerin protein değerlerini araştırdım ona göre söylüyorum

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    200 gr protein yeni başlayan birine fazla .kasın gelişmesi için kası doğru şekilde uyarmalısın kaslarını çalıştırmalısın ondan sonra aldıgın proteinler gelişimde rol oynar. kasları hakkını vererek çalıştıramazsan degil 200 500 gr proteinde alsan gelişemezsin.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    çok sert antreman yaptığım halde böyle gücüm kalmıyor tükeniyorum sonunda ..

6. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bunun karbonhidrat alımınla alakası var. Protein elbette çok önemli ama karbonhidrat antremanda enerji kaynağıdır onu da önem vererek öğünlerine eklemelisin.

j.claude.er bunu beğendi.
  7. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antreman performansı sadece protein alımı ile kotarılacak bir konu değildir..karbonhidrat, mineral ve vitaminler özellikle yeni başlayanların araştırıp düzenli ve doğru zamanda almaları gereken maddeler..tabi doğal yollardan..
    bunlar için forumda arama yapabilirsin..

buarada kafama takılan şey şu.. 50gr protein aldığın besin maddesi nedir..250gr tavuk göğsümü, kırımızı et mi ya da nedir?zira et türlerinde yaklaşık %20dir protein oranı..

8. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları 3 tane tam yumurta 150 gr lor az helva çay domates zeytin

öğlen 170 gram tavuk + pilav yahut makarna

ikindi 200 gram tavuk

akşam kuru baklagiller nohut vs. ynnda yoğurt salata + 100 gram beyaz leblebi

9. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Ne zaman antreman yapıyorsunuz?

Yaşınız, boyunuz, kilonuz nedir?

Akşam neden sadece bitkisel protein alıyorsunuz?

Supplement zamanlamanız nedir?

Basit karbonhidratı antreman sonrası kullanıyormusunuz? (Şeker, meyve vs.)

Günlük protein ihtiyacınızı kas kütlenizin ağırlığı x 2 gr olarak hesaplarsanız, daha doğru yaparsınız. İhtiyacınızdan hayli fazla aldığınız protein yağ olarak depolanabilir.

10. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    1. haftada 4 gün antreman aksam 7 civarı

2. 17 yaş 180 boy 80 kilo

3. gece yatmadn 4oo ml sütü unutmuşum bide o var ..

4. antremandan 45 - 60 dakika önce 5 gr kreatin 25o ml kayısı suyu ile ..
    antreman öncesi 4 tablet amino sonrası 4 tablet amino (2000 mg )
    antreman sonrası 2 ölçek whey

5. antremandan sonra eve geldiğimde 2 havuç 1 portakal

80x2 = 160 gr protein .. 4o gram fazladan alıyorum her zaman böyle olmuyor fakat antreman olsun olmasın her gun 160 gr protein kesin tüketiyorum .. bazen baklagil tüketemiyorum 3o 4o gram ordan düşüyor 160 gr oluyor yani

11. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle başlayalı 4 ay olmuş birisinin kilosunun 2,5 katı protein almasına gerek yok. Protein miktarı sizin kas oranınızla orantılıdır. 80 kg yağlı bir insanla, 80 kg yüksek kas kütlesine sahip bir insanın protein ihtiyacı bir değildir. O yüzden kilo çarpı 2-2,5 değil, kas kütlesi çarpı 2 gr formülü tavsiye ediliyor.

Antreman sonrası kas kaybına uğramamak için basit şeker almanız gerekiyor. Whey proteininizi %100 üzüm suyuna karıştırıp, içebilirsiniz. Veya ekstra olarak üzüm suyu veya %100 olmayan bir meyve suyu içilebilir.

Antreman sonrası eve gelince yediğiniz havuç ve portakalın bir anlamı yok. Ancak seviyorsanız tüketin.

Kreatinin karbonhidratlı bir içecekle daha iyi utilize olduğunu biliyorum. Ancak antreman öncesi basit şeker mantıklı değil, yağ olarak depolanma ihtimali yüksek, kreatin, antreman sonrası alınabilir ancak önce almak taraftarıysanız pek yapacak birşey yok.

Protein hesaplamanıza bitkisel proteini dahil etmeyin. Bitkisel proteinlerin, aminoasit profili yeterli değildir ve vücut geliştirmecilerin pek işlerine yaramazlar. Bitkisel proteini, hayvansal proteine ek olarak birlikte tüketebilirsiniz. Ancak antreman sonrası sırf bitkisel protein almanız işinize yaramayacaktır. O yüzden öğlen veya ikindideki tavuğun yarısını akşama saklayın.

Yapılan araştırmalardan birinde, bir öğünde Protein + Karbonhidrat + Leucine alımının en verimli protein sentezlenmesini sağladığı görülmüş. O nedenle tek başına protein tüketmek yerine, karbonhidrat + protein şeklinde öğün yapmanız daha iyi verim almanızı sağlar.

Son olarak, gece yatmadan 400 ml süt yerine, 1 bardak süt + 100 gram az yağlı peynir (böreklik lor, çökelek vb) tüketmeniz daha mantıklı olur. Bunun nedenini şu mesajımda yazmıştım.

Son düzenleme: 30 Ocak 2011
    oliestranjeu bunu beğendi.
  12. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın çok teşekkür ediyorum ilgilendiğn için

13. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lütfen teşekkür için sadece teşekkür butonunu kullanınız!

14. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    kullandım zaten

15. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Bu arada vücudun 1 öğünde absorbe edebileceği protein miktarı aşağı yukarı 30 gramdır. Brokoli, karnıbahar gibi gıdalar bu emilimi arttırsa da ortalaması bu şekilde kabul görmektedir.

Kişiden kişiye üç aşağı beş yukarı değişse de, proteinin de fazlasının yağ olarak depolandığını ve ihtiyacınızdan fazla proteini tüketmeniz durumunda yağlanacağınızı belirtmek istedim.

oliestranjeu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş