Bu program sizce uygun mudur?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve paranoyak tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle,

Spora ilk başladığım günün ardından,kollarımı açamamıştım 3 gün,kas gevşetici krem ve zamanla şu an 180 derece açılıyorlar.

Sorunum şu ki, gittiğim spor salonunda hoca yok ama aletler tam herhalde ve yeni sayılırlar.Tek sorun zemin katta olmasından dolayı birazcık rutubetli sorun olur mu bilmiyorum.Zaten evime yakın başka bir yer daha bulamadım.

Hoca olmadığından dolayı bu forumdan ve internetten edindiğim bilgilerle bir program oluşturdum.

Boyum 1.83 kilom 88

Salona gün aşırı gidiyorum,bir gün dinleniyorum.

İlk önce
    5*10 bench press (Göğüs)
    5*10 Lateral (Omuz)
    5*10 Butter Fly/Polaris(Gögüs)
    5*10 Dumbbell Press (Omuz)
    5*10 Barbell Curl (Ön Kol)
    5*10 Lat Pull Down (Sırt)
    5*10 Triceps Pushdown (Arka Kol)
    5*10 Cable Row (Sırt)
    5*max mekik
    2*10 Arka Bacak
    5*max yan mekik
    2*10 Ön Bacak

Her gidişimde baştan sona tümünü yapıyorum,15 dakika kardiyo ve gerinme hareketleriyle birlikte yaklaşık 1 buçuk saat sürüyor.

Programda göründüğü üzere gögüs->omuz->gögüs->omuz veya kol->sırt->kol->sırt şeklinde çünkü aynı bölgeyi 2 harekette çalıştırırken gücüm tükeniyor ve tekrarı tamamlayamıyorum bu yüzden 2. harekete geçmeden başka bölgeyi çalıştırarak dinlendiriyorum o bölgeyi.

Omuzlarım biraz dar o yuzden arada fazladan bir set daha omuz çalışıyorum.

Hoca olmadığı için aletlerin doğru kullanımı ile ilgili internetten indirdiğim ve ve kagıda bastığım resim ve notlardan yararlanıyorum.

Diyet programı henuz belirlemedim,bakıyorum sürekli belirledikten sonra sizlere danışıcam onunla ilgili.

Bu program hakkında görüşlerinizi almak istedim.Şimdiden teşekkürler.

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut Geliştirme sporuna yeni başlamış kişilere klasik alt yapı edinme amaçlı 1.ay programı verilir bazı hareketleri yapabilmesine engel olacak sakatlık vs bir sorunu yoksa.
    Yapmanız gereken hareketleri de bu linkten görebilirsiniz.

3. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba paranoyak,

Programında 54 set hareket var bir gün için, bu sayı çok fazla, hem kondisyonun kaldırmaz, hem hareketlerden tam verimi alamazsın. Bu hareketleri kas grubuna göre (en az) 2'ye bölüp bu 2 rutini sırayla dönersen daha iyi efor harcarsın hareketlerine. Keza aynı sebepten antremanın uzun sürüyor, 1 saatin üstüne çıkmayaya çalış.

Antremanın esnasında iki farklı kas grubunu dönerek çalışmaktansa (göğüs-omuz-göğüs gibi) o bölgeyi bitirip diğerine geç. Sen tam kası ısıtmış, kanı pompalamışken başka bir kasa yükleniyorsun, eğer 2. hareketi hiç yapacak gücün kalmıyorsa ağırlığı azaltabilirsin.

Programında bazı temel prensiplerde hatalar olması sebebiyle hareketlerle ilgili yorum yapmıyorum, biraz daha araştırma yaparsan farklı bir program hazırlayacağını düşünüyorum, düzeltilmiş halini koyarsan hareket seçimlerine hocalarımız da yardımcı olurlar.

4. paranoyak

paranoyak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun yardımlarınız için,aynı kas için 2. harekette ağırlğı azaltıcam,ve ikiye bölücem programı.
    1.Gün kol,gögüs bir gün dinlenme
    2.Gün omuz sırt ve mide çalışırım o halde.

Verdiğiniz linki tekrar yorumlarla beraber inceliyorum.

Sayfayı Paylaş