Bu program için nasıl bir dagılım olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M£RT tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda biraz araştırma yaptım hangi kas grupları aynı gün çalıştırılmalı ve ya çalıştırılmamalı felan ama gerekli bilgileri bulamadım.Aşağıda vericeğim kas gruplarını 1 haftaya nasıl dagıtmalıyım sizce yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

2 gün sırt
    2 gün biceps
    2 gün göğüs
    triceps
    omuz
    bacak

Ağırlık vermek istediğim bölgeleri 2 gün çalışmak istiyorum.Sizce bu doğrumu ve nasıl bir programla devam etmeliyim lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ben haftada 5 gün salona gidiyorum ,2 gün off günüm.. Programım şu şekilde ;

Pazartesi - Omuz - Kol (Biceps - Triceps)
    Salı - Göğüs - Kanat

Çarşamba Dinlenme

Perşembe Omuz - Kol (Biceps-Triceps)
    Cuma Göğüs - Kanat

Cumartesi veya Pazar ise Bacak çalışırım.. Haftada 1 gün yani.

Uzun süredir bu şekilde çalışıyorum.. Çok faydasını gördüm :)

3. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu programla nasıl bi fayda gördün ilginç..

4. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen ya o programla gelişim görmene şaşırdım biceps-triceps ve omuz hepsi aynı gün çalıştırılmamalı diye yazılar okudum birkaç yerde.

5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Bu Sporu her yapan başka bir şey söylüyor.. Yani vücudu çok iyi olan ve bu sporu uzun yılllar yapmış birisi şöyle yap derken vücudu bir okadar iyi olan yine aynı şekilde uzun yıllar bu sporu yapmış başka biri de öyle değil böyle yap diyebiliyor.. Programlar herkese göre aynı değil tabi herkesin vücudu aynı gelişimi aynı programla göstermeyebilir.

Ben Ankarada Rekor spor salonunda çalışıyorum 5 aydır.. Oradaki Hocalarımın bana yazdığı program bu ve gerçekten faydasını görmesem yazmam buraya.. Ama dediğim gibi ben denedim faydasını gördüm diyorum.

Hocam ; Levent Zülfikar (Google a yazılabilir)

Bahsettiğim spor salonunu bilmeyenler için anlatayım.. Bu işi Uzun süredir Profesyonel anlamda yapan hocalar mevcut.. Dünya dereceleri var ve abuk sabuk insanlar değiller.. Dandik bir Fitness salonu değil kısacası Hardcore bir Body Building salonu.

Kaç kişi 5 ay da 22 kg dumbelllar ile 3x12 omuz press yapabilir bilmiyorum ama ben güçlenme ve hacim konusunda kendime göre ciddi bir başarı yakaladığımı düşünüyorum.

En azından rakamlar ortada .. 5 ay önce 34 cm olan kolum soğuk halde şuan 41 Cm

Supplement hariç hiç bir şey de kullanmıyorum.

Ekleme; şimdi forumda aratınca gördüm böyle bir başlık olduğunu.. Omuz-Bacak kısmı hariç benim programımın ve düşüncelerimin aynısı aktarılmış.. Kim olduğunu bilmiyorum bahsi geçen kişinin.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...5.html?t=54745&highlight=hangi+kas+gruplar%FD

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş