Bu Program HACİM yaparmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hardrock_danger tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Beden eğitimi ve Spor Öğretmeni
    Yer:
    Antalya
    Merhabalar 2 haftalık yeni başlayan programımdan sonra yeni bir programa geçtim 3. haftam hacim yapmak istiyorum 185 cm boy 75 kiloyum 85 olmak istiyorum.
    I.Gün
    Göğüs-Biceps
    flat bench press 3x10
    İncline dumbel press 3x10
    Decline Barberll Press 3x12
    Flat Fly 3x12

Straight Barbell Curl 3x10
    Hummer Dumbell curl 3x10
    İncline Alternate Curl 3x12
    Scott Curl 2x12

Leg press Calf Raise 4x12

II. Gün = DİNLENME

III.GÜN
    Omuz-Karın
    Millitary Press 3x10
    Upraight Row 3x10
    Side Lateral 3x12
    Front Raise 3x12
    bent-over Side Lateral 4x12

Hanging leg raise 3x20-25
    Weighted Crunch 3x25-35
    Side Bend 3x15

IV.GÜNinlenme

V.Gün SIRT-Triceps

wide grip pulldown 3x10
    Reverse grip pulldown 3x10
    deadlift 4x10
    One arm dumbell row 3x12

Dips/Close grip bench press 3x10
    Skull Crusher 3x10
    Triceps Push Down 3x12
    Rope Extension 2x12

Leg calf raise 4x12

VI.GüN DİNLENME

VII. GÜN BACAK- KARIN

squat 3x10
    sumo leg press 3x10
    Walking Lunge 3x12
    LEg extension 3x12
    Leg Curl 3x12
    Adductor 3x12

weighted crunch 3x25-35
    cable crunch 3x20
    side bends 3x15

Ben akdeniz üni. Beden Eğitimi Spor yüksek okulunda okuyorum.
    Program bu antrenmandan 20 30 dk once karbonhidrat alıyorum 80-100 gr ve bir avuş badem fındık ceviz Anterenmandan SOnra Yine karbonhidrat alıyorum 15 dk sonra 40Gr protein tozu ve bir ölçek aminoasit karıstırıp içiyorum 30 dk sonra falanda yemek yiyorum sizce bu program ile büyürmüyüm istediğim kiloya gelirmiyim şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için.

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    30 dk once bır sye yenmez hatta sole solım hıcbırsye yenmez mın 1.5 saat once yemen mantıklı olur

bu arada bunu burda sorman yanlıs yanı sen bır nevı spor egıtımı almıyormusun

bende senınle aynı bolumdeyım sence bu programla kas ınsa edermısın yada sole sorım daha rahat anla dıye sence bır antrenman seklı dandık bır beslenme ıle kas ınsa edermı ?

spor konusunda egıtım alınan bır blumde okuyorsun merak edıpte tek satır okumamısın sonrada mıllet dıyor besyo mezunları bı cacık bılmıor bılmıor degıl ogrnemıyor sınıf gecmeye calısyor . hazıra konmaya gerke yok arastır ogren senın ısın bu

benım gıbıler enayı ben gıdım alakam olmadıgı halde tıp kıtapları okım gıdım kutuphanelerde sporsal tum yayınları ıncelım sonra sen gıt sadece derslerıne calıs sınıfı gec benımle aynı dıplomayı al bıde besyo mezunuyum de peh

Tigertugi, Kara Kalem ve onbir bunu beğendi.
  3. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    Hardrock. sana antreman günlüğü kısmında cevap yazdım, keşke tek biryere konu açsaydın.

Dannyboy, antremandan 30 dk önce hiçbirşey yenmez diye bir kural yoktur.
    Kana karışım hızına, karaciğer ve beynin aldığın 5 ve 7 karbonlu şekerleri stoklamayı kordine etme durumuna ve enzim yapısına göre farklılıklar gösterir.

hardrock_danger bunu beğendi.
  4. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan

Egitim sistemimizin ortak sorunu bu degılmı zaten :)
    -Günlük 70 kelimeyle konusan(40 tanesi yapancı kelime) türkce ögretmenleri,
    -İşi kalıp ezberletmekten öteye gitmeyen ingilizce ögretmenleri,
    -Spordan anlamayan beden egitimi ögretmenleri,
    -Altını ıslattı diye çocugu döven, ceza veren ANA OKULU ögretmenleri falan falan falan...
    Bu insanlar ögretmenlik yapıyo yani cocuklarımızı emeanet ediyoruz bunlara, kaldıki arkadas sadece spor egitimi alıyor...
    Arkadasın söyledikleri hiç garip degil bence...

5. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Kardeşim tartışma yapmak ve bilgi ölçmek için uygun bir yer gibi durmasada sana ilk satırından basit birşey söyleyeyim ben antrenman ve egzersiz bilgime çok güveniyorum ki 40 kişilik sınıfta 14 kişi geçti aa ile geçmem buna kanıttır. Antrenmandan 30 dk önce alınan sıvı karbonhidrat kanda hazır enerji halinde gezdirilir bunu sen madem besyo okuyosun bilmelisin bana atıf yaptığına göre birini karalamadan önce Yazılanı iyi okuyup bilgi sahini olmaılısınız burada yapmaya çalıştığım şey kendi hazırlamış olduğum programı Yıllardır bu işin içinde olan insanlara danışarak düzeltmek törpülemek soru soruyor olmamız hiçbirşey bilmediğimiz anlamına gelmez yaptığınız son derece yalnış.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:25 ----------

toplumu geriye götüren şey sadece sizin önyargilariniz ve okuduğunuzu anlamadan bilgisizce savurduğunuz sözlerinizden başkasi değildir. Program hakkında yorum alarak düzeltme çabası Güzel birşeyken tıpkı ilkokuldaki gibi bilmediğin birşeyi soran çocuga azar çekilmesi gibi gerici zihniyetlerin izlerini taşıosunuz gerçekten ayıp. Aldığımız anatomi , egzersiz fizyolojisi , antrenman bilgisinin yanında tek yapmak istediğimiz birazcıkta Tecrübelerden faydalanmadır.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet yıne bır garıp uye daha nasıl yenır kı antrenmandan 30 dk once kı eger bu ek ebsın degılse kesınlıkle yenmez katı gıda aılmı mın 1.5 saat once kesılmelıdır bu kadar baıst bunun bılımsle acıklmasını yapmaya dahı gerek yok

evet 30 dk oınce aldıgım sındırımı saatler suren kana gecmesı yıne saatler surecek olan bır avuc kuruyemıs sana gercekten enerjı verır !!!! gercekten bu ısı acaıp bılıyosun tebrıkler

ve evet k.h alman ıle kanda enerjı halınde gezınır malum bız maratoncuyuz enerjı kullanımı sevıyemız maks da o yuzden de sureklı enerjı yakıyoruz :) bunda da cok haklısın

ve evet glıkojen deposu dıye brı sye yok ve varsada cok kısıtlı o yzudende antrenmandan 30 dk once katı besınler alalım kı mıde sındırım ıcın kan ıstedgınde bız gıdıp bacak calısalım

ve eveet ınsulın dıye brı hormon yok aslında 30 dk once alınan sıvı karbonhıdrat kan sekerını maks yapıp sonra dususe gecmıcek antrenman basladıgı sırada mın gelıp zatne bızı yorgun yapmıcak :) bunda da cok haklısın gercekten bılgı duzeyın cok ıyı :)

ozellıklede sındırım sıtemınde ve ınsan metabolızmasında bır uzmansın tebrık ederım :)

7. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Antrenmandan önce alınacak karbonhidrat miktarına dikkat edilmeli,Antrenmana kısa süre kala veya birkaç saat arada verilmiş olsa çok yüksek karbonhidrat alımı antrenman esnasında tansyonun çıkmasına sebep olur buda boynun hemen üzerinde kafanın arkasında şiddetli agrılara sebep olur antrenman yapmaya engeldir.birçok sporcu bu sorunla karşılaşmıştır.dikkatli olmak lazım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:40 ----------

Arkadaşım sanırım sporda 3. haftan okuduğumdan bunu anladım. Programın hakkında fikir istemişsin daha 3. hareketi okurken hatalı buldum. Gögüs belli bir seviyeye ulaşmadan Alt gögüs hareketleri girilmez.Alt gögüs hareketleri gögüsü vücuttan ayırma,kesme hareketleridir.dolayısı ile önce gögüsün belli bir seviyeye ulaşmış olması lazım.Kolay gelsin.

8. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    sanırımokuduklarından çok mikroskoplarla araştırmışssın bunları sen :) Yedğim kuruyemişlerin hangi hormonları salgılattığı ve neye yarağını bilmemen beni çok şaşırttı ayrıca dediklerinin aksine ağır girdiğim halde dedğin gibi bir yorgunluk hissetmiyorum. burada bilgi düzeyi tartışmasında değilim seninle ne kadar sığ olduğun ortada vericek bir fikrin önerin varsa ver yoksada yazma bile bu işte yeni değilim insanlara saldırmayın.

9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bacak ve Karın aynı gün çalışmassan daha iyi olur , erkeklerde yumurtalıklara zararı var ilerde sıkıntı olabılır.
    Beslenmen hakkında bılgı vermemişsin düzenli bir beslnemen oldugunu umuyorum , sprdan once sonra aldıgın takviyeler ile bu iş olmaz.

Ayrıca hacım alman ıcın temel hareketlere daha cok ağırlık vermen gerek büyük kas gruplarına özellikle.Biceps triceps 4 hareket girmenın pek fayda sağlıcağını sanmıyorum Gerci bunlarada pek girmiyim besyo okuyorum demişsin yani bilgin oldugunu sanıyorum. Ins Amacına ulasırsn diyeyim

hardrock_danger bunu beğendi.
  10. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Beslenmem çok iyi ben sadece suplement bilgisini verdim. saol

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zeka sorunun var sanırım

ne hormonundan bahsedıyosun bızım bahseddıgımız konu bumu su an beslenmenın olayını daha tam kavramamıssın hala yok sıgsın bılmem ne

akıl var mantık var 30 dk once katı besın aılımını nasıl savunabılıyosun ve nasıl ınsulın olayını hesaba katmıyosun

cıddı bır bılgı eksıklıgın soz konusu

onerım var tabıkıde once lıse bıyolojısınden baslayrak bıraz arastırmaya baslayabılırısn en azından az bıraz bır beslenme bılgın olur

sallamayla olmuor malesef bu ısler

12. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Dersi AA ile geçmeniz bilgilerinizin yeterli olduğunu olduğunu göstermez. Sadece sınava yönelik çalışarak sınavları geçebilirsiniz. 40 kişiden 14 kişinin geçmesi de gayet iyi bir orandır. 100 kişiden bir kaç kişinin geçtiği dersler mevcuttur.

Hazır Danny Boy gibi birini başlığınızda yakalamışsınız tersleyeceğinize programınızı düzeltmesini isteyin. :) Karlı çıkan siz olursunuz. :)

13. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    katı beslenme yaptığımı nerden okudun bilmiyorum gözde problem olmasın ama ben sıvı karbonhidrat alımından bahsediyorum- kuruyemiş işine gelincede prof. doç. olan egzersiz fizyolojisi hocamızdan akıl alarak içindeki doğal maddeler olduğu için antrenmandan önce bu besinleri alıyorum Seninle tartışmayı uzatmak istemiyorum Dediğim gibi programımda eksik olabilir fazla olabilir bilgin varsa yapıcı Ciddi tavırlarla yaklaşırsan bizde önerine teşekkür ederiz araştırır faydası varsa uygularız He yoksa bu saldırı ihtiyacın nereden çıkıyor onu bilemedim seni ciddiye almamın sebebide bu tavrın. benim biyoloji ilkokuldandan başlayarak da düzelir senin bu tavrını ne yapmalıı??

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    oncelıkle yazdıklaırmı tekrar oku

nerde katı beslenme yapıyorusn dıyorum ben antrenmandan once katı besın alımı yapılmaz ve sıvıda olsa basıt k.h alınmaz bu kadar basıt

antrenmandan once yanı 1.5 saat once 100 gr fındık + 50gr yulaf alabılırsın

antrenmandan hemen sonra ıse baıst k.h ıceren brı sıvı mesela 300ml uzum suyu

ve antrenmandan 45 dk sonra kompleks k.h mesela bulgur

antrenmandan mın 1 saat ama ne ıyısı 1.5 saat once herturlu besın alımı kesılmelıdır

kuruyemıs yada bask abır ebsın mın 1.5 saat once alınmalıdır

sıvı k.h dedıgın zaten buyuk ıhtımal baıst k.h yanı sekerı hanı yukseltıyorusn yaptıgımzı aktıvıde farkındasın kı aerobık degıl o yuzden bır bısıkletcı gıbı dusunmemek gerek anaerobık aktıvıtelerde gereklı olan sey kompleks k.h ıle duznelı ve tek bır duzeyde kan sekerını korumaktır kı daha ıyı performans gosterılsın

15. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    sıvı karbondihrat alımının antrenmandan önce alındığını biliyorum bende sende bir daha araştırmalısın danny Bisiklet kullanıcısıyım sanırım içine doğdu bu arada benim antrenman bilgime ilk satırlarında çok laf attın içime çok dokundu bu dediklerini bende biliyorum aslında tek sordugum sey programımda bir eksik varmı besin konusunda rahatım ben hani demişssin ya tıp kitapları alıyorum sende bende aynı diplomaya sahibiz :) senin le aynı fikirdeyiz ve bende gidip tıp anatomi ve antrenman bilimi kitapları aldım okudum ama hiçbir zaman doluyum demedim demiyorumda umarım anlamışssındır beni bir çok değişkenlik var bu beslenme konusunda ben orada değilim . sana kolay gelsin besyo yaşantında biraz daha anlaşmacı ve yapıcı ;) işimiz bu anabolic :)bench_O

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yok eger bısıklet esnasında alcaksna sorun yok zaten basıt k.h almanda ama agırlık antrenmanından once almanın luzumu yok kompleks k.h yeterldıır

-------------------------
    antrenmanda ıse fazla egzersız var yanı cok fazla calısyorsun :)

mesela declıne oldukca gereksız yada alternate curl de ole

17. hardrock_danger

hardrock_danger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Antalya
    Eyw yorumun için yarışmacı bir arkadaşım var sınıfta vücutla uğraşıyor onunla yaptık bunu bana bir kaç kişiye gösterdim uygula fena değil dendi buraya yazmamın amacı yorum almak. aynen böyle anlaştık sanırım şimdi eyw

18. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,
    2.hafta bitmiş 3.haftaya başlayan birisi için kolda özellikle bicepste 11 set cok fazla ki benim gibi cok kişi böyle düşünüyordur..
    omuz 16 set saydım oha dedim...
    gögüs hareketleri, şimdi decline herkese verilmez herkes yapmaz decline ı önce bi benc ve incline ile yeteri kadar hacim yap sonra decline yap bence...
    biceps 2 hareket 4 er setten
    omuz 3 hareket 4 er setten
    gögüs yine 3 hareket 4 er setten
    böyle bir modifikasyon iyi gelir diye düşünüyorum..
    kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş