Bu program beni Kesermi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve _Fabregas_ tarafından 6 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3aydır B.B yapıyorum amacım kilo almakken Başladığımdan beri 4 kilo verdim 70 kg iken 66 kilo oldum ve kilo verişim sürekli devam etmekte beslenmem cok yetersizdi fakat kendime iyi bir temel hazırladım bench press 20 kg bench fly 10 kg dumbel curl 10 kg vs. nizami bi şekilde yapıyorum malum okullar cuma günü kapanıyor Beslenmeme çok dikkat edeceğim ve kendime şöyle ir program hazırladım haftaya pazartesi uygulamaya sokucam.

Kalkış: Balık yağı,köy pekmezi

Kahvaltı:2 tam+2 beyazlı omlet 100 gr lor peynirli Yanında mutlaka Süt
    Diğer kahvaltılık Çeşitler

Öğle yemeği:Ton balıkli makarna veya Tavuklu

Spordan 2 saat önce: yiyebildiğim kadar Makarna&Pilav
    Spordan 45 dk önce:6 tablet Multipower amino 2200

Spordan sonra:(Buna kimi yanlış kimi doğru diyor ama ben yapıyorum 2 tane kesme şeker)
    45 dk sonra:6 tablet amino daha

Saat:10:00 yemek:Evde ne varsa

Yatmadan önce:Süt bal muz (En az 9 saat uyku)

Kendimce böyle bir program hazırladım yanlışlarım varsa sizden öğrenmek isterim Teşekürler : bu arada Boy:1.80 Kilo:66 Yaş:17

2. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Belki bu programa eksik diyenler olabilirdi ama bundan öncekini görseler bu sporu bırak derlerdi:D birtek spordan sonra protein alabiliyordum oda 15 20 gr falan :S

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kahvaltı öğle arasında protein ve kompleks karbolu bir ara öğün ekleyebilirsiniz. (tavuklu - balıklı sandvic)

Spordan 2 saat önce aldığınız karbonhidratın yanına protein de eklemelisiniz.
    Protein alımını idmana daha yakın bir sürede yapabilirsiniz. (Mesela aminoasit yerine)

İdman öncesi aldığınız aminoları idman biter bitmez basit şeker tüketiminden sonra yapabilirsiniz.
    Daha sonra eve gittiğinizde 150-200 gram tavuka tekabül eden bir protein alabilirsiniz ve bunu belli ölçüde kompleks karbo ile destekleyebilirsiniz.
    (İdmandan 45 dakka sora aldığınız diğer 6 aminoyu almanıza gerek yok, çünkü idman biter bitmez 6 adet almıştınız)

Diğer 6 adet aminoyu illa tüketmek istiyorsanız bunu sabah kalkar kalkmaz yapmanız en uygunudur.

Yatmadan önce 100 gram lor peyniri tüketebilirsiniz.
    Ayrıca yatmadan önceki öğünde basit şeker tüketmenizihem sağlığınız hem de uyku kaliteniz açısından önermem.

4. _Fabregas_

_Fabregas_ Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten çok teşekür ederim bir çok yanlışımı düzelttiniz dediklerinizi harfi harfine uyguluycam

5. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    pekmez yerine 2-3 güne bi balı dene.uykudan kalkınca kan şekerimi dengelemde çok yardımcı olmuştu.

Sayfayı Paylaş