Bu program çok ağır değil mi?Yardım lütfen.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tun4 tarafından 14 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    3 haftalık başlangıç programından sonra ikinci programa geçtim ve hareketler aşırı çeşitlendi.Daha önce de spor yaptığım için kas oranım fena değil.Fikir oluşturması açısından ölçülerimi veriyim, sizce bana göre bu program ağır mı fikirlerinizi belirtesiniz çok sevinirim.

Boy:1.75
    Kilo:69
    Omuz:112
    Kol:33
    Göğüs:97
    Bel:81

Programım şu şekilde;

1. GÜN(Göğüs-Kanat-Pazu)

Benchpress 4x10
    Inc. Dumbell press 4x10
    Butterfly:4x12
    Pullover:4x12
    Barbell Row:4x10
    Dumbell Row:4x10
    Chin Up:4x12
    Ez Bar Curl:4x10
    Inc. Alt Dumbell Curl 4x10
    Consantration 4x12
    Reverse Wrist Curl 4x12

2. Gün(Omuz-Triceps-Bacak)

Sholder Front Press 4x10
    Dumbell Press 4x10
    Dumbell Lateral 4x12
    One Arm High Pull 4x12
    Triceps Ext. 4x10
    French 4x10
    T. Pushdown 4x10
    Dip 4x yapabildiğin kadar
    Squat 3x15
    H. Squat 3x15
    Leg Ext. 3x20
    Calf 3x20

Mekik hareketleri 2. gün yapılcak büyük iht ve genelde 2 gün çalışcam 1 gün dinlencem.Bana bu program çok yoğun gibi geldi.Programdan hareket çıkarmak istemiyorum fakat bazı değişikliklere gitmem gerekir mi bilmiyorum.Sizce neler yapabilirim tavsiyeniz nedir, aynen devam mı ediyim?

2. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    çalışma programları kişiye özeldir, bunu deneme yoluyla herkes kendine göre türetmelidir. sen de kendi vücut yapına ve antrenman sistemine göre kendine bir program çıkarmalısın.

yine de yorum yapacak olsam, evet programın ağır ve yanlış, bacak ve sırt bölgesi çok büyük bir kas grubunu oluşturduğundan gerekli enerjiyi vücudun nasıl temin eder çıkaramadım açıkcası onca hareketten sonra.

3. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    Antrenman programındaki verim kişiden kişiye değişir ama bencede programın çok uzun onun yerine günde 2 adale çalışmayı dene. Daha iyi verim alırsan devam et. Daha iyi verim alamassanda değiştirirsin programını. Unutmaki vücudunu en iyi tanıyan kişi sensin.

4. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Body building hakkında pek bilgim olmadığı için vücudumu da pek tanımıyorum.Çünkü daha önce bu antremandaki hareketlerin çoğunu hiç yapmadım, o yüzden sizin yorumlarınız çok önemli.

Bu 2 günlük hareketleri 3 güne ayırsak ve set sayılarını 4 ten 3e çeksek nasıl olur?

3e ayırırsak hareketleri nasıl ayırabilirim?

Ayrıca dediğim gibi 4 setten 3 sete indirsek daha faydalı olmaz mı?Nispeten daha ağır çalışabilirim böylece ve sondaki hareketlere biraz daha enerji kalır.

5. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    Evet 3 güne ayırsan iyi olur. Set sayısını da 3 sete indir ama unutma son 2-3 tekrar zorlamalı eğer herhangi bir kg da 12 tekrarı çok rahat yapıyorsan ağırlığı artır.

Hareketleri göğüs-biceps-karın , omuz-trapez-bacak(+calflar), sırt-triceps-önkol/bilek olarak yapabilirsin yani en azından ben öyle yapıyorum :D

6. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    2. gündeki hareketleri 2 ye ayırmayı düşündüm.

Yani şöyle olacak;

1. Gün:Göğüs-Kanat-Pazu
    2. Gün:Omuz-Triceps
    3. Gün:Bacak-Karın

Bu şekilde nasıl olur?Eğer uygunsa 2. ve 3. günler iyi çalışabilirim ancak 1. gün hala çok ağır.1-2 hareket çıkarsam nasıl olur 1. günden?Hangilerini çıkarabilirim?

7. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    !. gün ağır çünkü hem göğüs hem de kanat var ikiside büyük kas grubu Programı bence 4 güne çıkarman daha iyi olacaktır.

8. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    4 güne çıkarırsam her kas grubunu daha az çalıştırmış olurum.1. günden 2-3 tane hareket çıkarsak daha iyi olmaz mı?

9. St@mP

St@mP Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda fazla birşey diyemicem bende yeniyim çünkü. Ama ögrendigim kadarıyla büyük kaslar ve küçük kaslar aynı güblere verilmiş. Sanırım bence Büyük kas küçük kas cinsinden kendine göre bir program ayarlarsan hem enerjinde yeter diye düşünüyorum. Yanlışsada Kusuruma Bakma yeni yeni ögreniyorum :)
    Örnek.
    1.gün : Göğüs , kol gibi birşey yaparsan daha iyi olur bence

10. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yani kanatı başka güne çekcem sanırım?Ancak hangileri kanat hangileri göğüs için etkili ben de tam olarak bilmiyorum.Bir tane usta bu hareketleri benim için 3 güne bölebilse çok iyi olur:D

11. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    1.Gün göğüs-pazu 2.gün omuz-bacak 3.günde sırt-triceps yaparsın karın hareketlerinide programın başında 10 dk yapabilirsin

12. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    1. gündeki hangi hareketler sırt ve kanatı kapsıyor bilmiyorum?En azından bana şunlar sırt ve kanat hareketi derseniz ben kendim ayırıyım dediğiniz şekilde.

13. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş