Bu oranlar normal mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve chissio tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. chissio

chissio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle merhaba ,
    Uzun zamandır bodyforumtr dan cok bilgi aldım ancak bu açtıgım ilk konudur.

Önce bir kısa özgeçmiş geçiyorum durumumla ilgili.

Yaşım 23 ve 2.5 yıldır sadece diyet yaparak 141 kilodan 100 kiloya düştüm , bu kilo dan sonrada 6 aydır body&fittness yaparak suan ki kilom olan 85 e düştüm.
    2 aylık bir yaz tatili döneminden cıktım ve tekrar 1 haftadır spor yapmaya başladım ve gittigim salonda ölcüm yaptırdım.

Boy : 187
    kilo :85
    Yağ oranım : 12 kg yağ % 14 civarı
    Vücud su oranı : 53 kg --- Olması gereken maksimum 46 kg -> yani 7 kg fazla görünüyor .

Vücudumda yağ oranıyla ilgili bir problem yok uyguladıgım düzgün bir diyet var ve karnitin destegi ile zamanla düşürürüm.Ancak vücudumdaki fazla görünen 7 kg su yu nasıl atmalıyım ? Bu konudaki görüşünüz nedir ?
    Ayrıca 20 dakikalık kardiyo + 3 set ( 15xsınav-15xsquat(40kg bar)-15xlunge(10kg bar)3 ü tamamlanınca 1 set)HIIT idmanı yapıyorum.Halen gobek bolgesinde yeterli safhaya ulaşamadım , sizce daha degişik formasyonlara mı yonelmeliyim .

Tesekkür ederim .

2. ultr4aslan

ultr4aslan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    hiit yi sakın bırakma bence ama ekstra olarak imkan varsa haftada 1 gün triathlon tarzı bişey yapsan sanki o su gider gibi geliyor bana

3. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Bendede yağ oran 11.6 makıne öyle soyluyor umarım dogrudur ama heryerim yumusak hocam deri altinda su birikmiş olabilir dedi suyu atmam içinde günde 6-7 litre su içmemi söyledi ilginç bi yaklasim ne kadar dogru bilmiyorum. suyu nasıl atabilcez*

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Hocan doğru söylemiş banada aynısını söylüyor hocam bol su içip tuzu azaltmak gerek. bi 4 litre civarı iyidir

5. ultr4aslan

ultr4aslan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    makinelere yağ oranı konusunda sakın güvenmeyin en iyi oranı doktor kontrolünde alırsının güven bana :)

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bence çok güzel yol almışsın sana tavsiyem keyfini çıkar yani hırs yapıp ani kilo vermeye çalışma
    Zamana bırak mutlaka hedefine ulaşırsın
    Önce sağlık

Sayfayı Paylaş