Bu nasıl bir triceps :S

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yarışmacı olmak için ugrasılıyorsa, elbette kullanacak. Bu herkes için geçerli diye birşey yok tabiki. Üstelik, vücut ne kür yaptıysa, belli ki hakkını vermiş. Her kür yapan çok kütleli olmuyor, genetigi iyi olana kür de cok iyi gelir, yumurta da, tavukta, süt de. Genetigi çok iyi adam az yer, sen cok yedigini zanneder ve neler kullanıyır diye aklından geçirirsin, oysa belki de dogru duzgun beslenme sitili bile yoktur. Genetik cok büyük bir nimet, yani vergi bu, çok az sayılı insanın genetigi müthiştir. Bu arkadasın genetigi müthiş değil, ama gayet iyi.

mjacksonwithus ve mitokondri bunu beğendi.
  2. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Aslinda sizde ( hem year 2004 hem estetik fenomen)haklisiniz bende ... Niye derseniz ..
    Dogru uzun boylu ve kemik yapisi iyi gelismis bir adam cok iyi dolar...

....ama bunlardan turkiyede kac tane var ???? Genelde cogu benim gibi ben spora ilk basladigimda kollar 28 cm gelmisti tabi boy1.80-183 arasi( ayakkabiyla olcmeye gore:)). Cogu uzun adam benim gibi zayif oluyor turkiyede benim kollarimin hala ince kalmasinin ( ama beliminde ince olmasinin ki bu iyi) tek sebebi ince kemik yapim....hic unutmam bir arkafasimda aylar sonra benle ayni salona yazilmisti hoca bir olctu kolunu 30 cm.... Benim 30 cm yapmam 6 ayimi almisti o da yeni basladim diye daha sonra gelisim hizi dusuyor...
    Birde uzun boyda eklemlere korkunc yuk biner .. Kisa boylu bir adamin 10 kati hele birde ben gibi ince kemikliyseniz ( her iki dizde menuskuslu ornegin benim)..bu radaku mantik lise fizik derslerinde okutulan MOMENTUM kavrami destek noktasina gelen yuk= agirlik*destek noktasina agirligin uzakligi

evet konuyu uzatmadan ve fazla degistirmeden yusufta cidden iyi bir alt yapi ve kas kitlesi var , bu basliga konu olan tricepsi yine gorulen bicepsi bende olsa cok daha iddiali yarismaci katogerisine girerdim sanirim triceps ciddi anlamda cok iyi MASALLAH,, cok emegi var kardesimin nazar degmesin:)))
    herkese iyi sporlar

mjacksonwithus ve cıddırık bunu beğendi.
  3. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    colemanın genetiği

resimler çok iyi galiba çok ağır göğüs idmanları tricepsi büyütmüş
    birde olay tatlıya bağlanmış ama ben yinede colemanın genetiğinden biraz bahsedeyim ( birebir kendisiyle yapılmış olan bir röpörtaj)
    coleman pizzacıda çalışıyormuş vücut geliştirmeyi ise hobi olarak yapıyormuş o dönemde aşırı derecede fakirmiş sabah sadece müsli yiyormuş öğlen ve akşamsa pizzacının verdiği pizzalardan,çoğunlukla aç geziyormuş çok düzenli idman da yapamıyormuş gittiği salonun sahibi ondaki genetiği fark ediyor ve yarışmalara katılması için ısrar ediyor,colemanınsa yarışmacı olmak aklının ucundan bile geçmiyor,neyse salonun sahibi yarışmalara katılırsa salona bedava gelebileceğini söylüyor, faakir coleman ise bedava salon için mr texas yarışmasına katılıyor hemde pizza yiyerek,işte çalışarak ,aç kalarak ,az uyuyarak
    (coleman mr olympia ya katıldığı dönemde bile 6 saat uyuduğu zamanlar vardı polislik yüzünden) ve mr texas ı kazanıyor. texas yaklaşık 20 milyon nüfuslu bir eyalet yani istanbul gibi diyelim ,türkiyede bir insan aç kalrak ve eksik idmanlarla istanbul genelinde birinci olabiliyorsa o zaman colemanın genetiğiyle başabaştır,yani resimdeki arkadaşın genetiğinin colemanın genetiğiyle yarışabilmesi için bu vücudu aç kalarak başka işlerde çalışarak düzensiz idmanlarla ve 1-2 yılda yapmış olması lazım zira coleman bu vücudun benzerini saydığım şartlarda yaptı... işte colemanın genetiği budur

4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    bu cok cok cok yanlıs. coleman yada ozel yaratılmıs ınsan olsun fark etmez. ne yersen Osun. Herkezın acıklı bır hıkayesı vardır. Yani her ünlunun. Boyle olmak zorunda. Genetik ; antreman beslenme ve dinlenmeden sonra 4 uncu gelır. coleman 150 kiloluk adam bu arkadas ıse 90 kg la sınırlı. arada zorlasan 2 kat fark var nerdeyse.

5. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul

D.wolf güzel bi konuya bastın ,Genetiğinizin iyi olması demek daha hızlı yol alma,daha kaliteli adele ve kütle demek.Daha güzel bir postür ve anatomi demek.
    Genetiği bu işe yatkın insanlar protein alımlarını karb alımlarını diğer destek alımlarını düşük tutmuyor kesinlikle.Genetiğiniz iyide olsa kötüde olsa idman türünüz,vücud yapınız,kas/yağ oranınız/kullandığınız maddeler doğrultusunda en uygun proteın karbonhidrat vs alımını en iyi şekilde ayarlamanız gerek.Genetiği yatkın biri daha kısa zamanda daha az zahmetle daha iyi gelişebilir aynı şartlar içindeki bir ahmetten bir mehmetten ama bu demek değildirki ,o kişi az beslene sonuç gene böle olur.Bu spor artık bi sır değil arkadaşlar bir gizemi kalmadı herşey açık ve net.Kurallar belli,kolay gelsin

6. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul

yapmayın gözünüzü seveyim ya,adamın genetiği ve bu sporda yaptıkları tartışılmazda allah aşkına bu nedir ? ,kaynak gösterirmisin bi okuyim :) bu bilgileri.

yok pizza ile mr.texas oldu falan ..

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
    mjacksonwithus bunu beğendi.
  7. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar off topic yapmıyalım. Colemanla ılgılı fazlasıyla konu var zaten....

8. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
  9. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Mustafa ören..Benle lütfen muhatap olma,"atıp tutma" falan filan şeklinde.Terbiyesizlik yapmaya gerek yok.Bir tartışmamız oldu sinirlendik tartıştık oldu bitti.Uzatmanın manası yok.Atıp tutma diyince,bi sürü asparagaz röportaj vs olabilir veya adam o anda hakketen bunları demiş ,sallamışta olabilir.

Bilimsel gerçekler var bu sporda başarıya ulaşmak için,insanların genetik farklılıkları ne olursa olsun belli yaşamsal faliyetlerimiz ve yapımız aynı hepimiz insanız,marstan gelmiyor insanlar.Yağ yiyerek adele yapabilirmisin sırf ? Veya sadece karbonhıdratla ? O adam yeterli şeklilde beslenerek o vücudu yaptı bu ama kısa ama uzun zamanda olur ama burda ana kavram yeterli ve gerekli besinleri ve kimya desteğini aldı.Ben bunu demek istiyorum.

Son olarakta daha fazla benle tartışma blockla çok rahatsız oluyorsan msjlarımı görme.Atıp tutma derken arkadaşım bu arada ben bu işin eğitimini alıyorum,senle aynı platformda tartışmam ondan.Eğer bi problemin varsa özel msj at ,bana ulaşmanı sağlarım.Burayıda kahve ortamı yaptınız.Nasıl bir ego var sizde anlamıyorum,senin msnin yazıyor ben seni ekliyorum ordan tartışırız.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
  10. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Biography

Alongside his eight Mr. Olympia wins as a professional bodybuilder, Coleman holds the record for most wins as an IFBB professional with 26 wins. He broke the previous record (held by Vince Taylor at 22 wins) in Moscow on November 5, 2004.
    Coleman graduated from Grambling State University (GSU) in 1986 with a degree in accounting[citation needed]. While attending Coleman also played football with the GSU Tigers under famous coach Eddie Robinson. After graduation, Coleman became a police officer.
    Coleman supports the Inner City Games, an organization that California Governor Arnold Schwarzenegger co-founded in 1991. He was the recipient of the 2001 Admiral in the Texas Navy Certificate Award from Texas Governor Rick Perry for outstanding achievements in bodybuilding and for the promotion of physical fitness.

denmektedir wikide.... bu adam GSU Tigers da football oynamis biridir. GSU Tigers zaten bircok spor dalinda cok iyi durumdadir(suan hala tigersin besaball, football ve softball takiminda oynayan arkadaslarim var inanin idmanlari inanilmaz zordur). Eger football takimina secilmisseniz ve oynuyorsaniz zaten gununuzun buyuk cogunlugunu agirlik calisarak geciriyorsunuz demektir. (hatta gunluk spor yaparak gecirmeniz gereken bir kac saatiniz olur, salona girerken ve cikarken imza atarsiniz ustune ustluk calistiginiz sistemde hangi hareket ile kac kilo girdiginizi yazmak zorundasinizdir tecrube ile sabittir) Yani Coleman okuldan mezun oldugunda halihazirda gayet kasli bir adammis. Bakiniz baska bir sitede sunlari demis;

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Strong work ethic
    Don't even think Mr. Coleman ever went through a 98-pound-weakling phase. The last time he had anything approximating an average build was at birth, when he weighed in at a healthy 8 pounds, 13 ounces.
    [/FONT]​
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
    "He was always the biggest kid in school," says his mother, Jessie Benton, who reared Ronnie and his three younger siblings in Bastrop, La.
    [/FONT]​
    But Mr. Coleman also was a shy boy, who got picked on sometimes by the class bullies. Forbidden by his mother to fight, he took up weightlifting in junior high to toughen his appearance.
    [/FONT]​
    "I bought him some weights," says Mrs. Benton, who now lives in Arlington. "Then when he got to high school, it had a gym and he worked out there...It just became a part of his life."
    [/FONT]​
    So did a work ethic. While going to school and playing football, Mr. Coleman also was holding down at least one after-school job, and often two. His sports team-mates, he says, "used to always vote me 'most dedicated' because I was the only one in the summertime who would go to the weight room and work out."
    [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]adam agirlik calismaya zaten lisenin ilk sinifinda baslamis burdan da anlasildigi gibi...[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]genetik isin kucuk bir bolumu....Ronnie 64 dogumlu, kolejden mezun oldugunda yil 86ydi yani 22 yasindaydi ve ortalama 8 yildan beri bu sporu icra etmekteydi ki bakiniz yukarida ki yazida yazlari bile takimda kimse agirlik calismaz iken kendisi calismaya devam edermis.yani tekrar soyluyorum genetigin payi vardir ama kucuktur calismak en onemlisidir....gerci calismak ve belirli bir disipline girmek insanlara zor gelir onlarda sucu genetige veya baska seylere atarlar sucu kendilerinde aramak yerine....

pizza mevzuu tamamen farkli... isteyen deneyebilir.
    [/FONT]​

Göktan bunu beğendi.
  11. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Aynen isteyen denesin pizza hut un güzel kampanyaları var

12. xelharith

xelharith Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    yukarida da dedigim gibi sen zaten 8 yildir bu sporu yapmissin birsure yapmasanda 8 yilda kazandiginin nekadarini kaybedebilirsin ki? istersen pizza degil bol yagli pacanga boregi ye birsure....
    ama zaten yazida da bu salona tekrar duzenli olarak baslayana kadar olan surede pizza yediginden bahsediyor sonrasinda o yarismaya nasil hazirlandigini anlatmiyor...

13. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Xelharith dediklerine katılıyorum.Mustafa sende sağol msnime ekledin ordan devam ederiz istersen.Konuyu kirlettik çok daha fazla msj atmıyorum bu başlık altına hayırlı sabahlar

14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu iş colemanın mesleği herkesten daha fazla iyi beslenir herkesten daha fazla çalışır vede herkesten daha fazla steroid kullanır vede mr olimpia olur bence bunun üstün genetikle pek ilgisi yok sonuçta bu işi meslek olarak seçmiş olan bütün sporcular hemen hemen benzer fiziğe sahipler oylamalarda ayrıntıya giriyorlar orası ayrı.....sokakta ummadığınız kişinin genetiği daha iyi olabilir orasını Allah bilir...

Kimse yanlış demesin Coleman 1960larda Türkiyede yaşasaydı ozaman bakalım şuanki vücudunun yüzde kaçını yapacaktı........herkes tabiki mke tayson olamayabilir ama her boksörede üstün genetik dememek lazım.......

İkitane çok sıkı çalışan kişi koyalım birisine daha fazla imkan vede doping verelim daha çok gelişir bunun tartışması olmaz.....
    Nedir steroid profesyoneller için ben artık gelişemiyorumdur Amatörler için ise kaytarmaktır kestirmeden gitmeye çalışmaktır....

Sonuçta şunu sormak lazım coleman tamamen naturel peynir ekmek sistemiyle çalışsaydı sonuç ne olurdu....

Steroid kullananların meşhur savunması her kullanan benim gibi olamaz ama ben biraz spor yapmış birazda bilgiye sahip vede steroid kullanmış hemen herkeste eskiye göre bariz bir gelişme görüyorum hatta aşırı derecede dikkat çekercesine bir gelişme bunu kim açıklayabiir...

Steroid neden yasak hiç düşündünüz mü? çünkü sen istediğin kadar antrenman yap seni hertürlü yenecektir de ondan ...

15. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Okaaan steroidler ve kullananlar konusunda sana katiliyorum tek katilmadigim konu ise genetik bunu hem bu baslikla hemde fikrimle birlestirerek soylemeye calisayim
    1-genetik gercekten onemli faktordur kendi yasamimdan ornek vererek baslayayim %100 gercek yaklasik ayni kilo ve yasta spora basladigim bir dostum( simdi bile goruyorum kendisini arada) inanki her gun sana yagini ekmege surerek , kizartmalar yiyerek beslenirdi bense hep beslenmeme dikkat etmek adina yahsiz sut meyve et vb ile beslenmeye calisirdim inanki 1 sene spor sonunda benden cok daha iyi durumdaydi ve bu beni cileden cikartiyordu:((
    bunun nedenini sonralari universitede ogrendim hic birimiz ayni degiliz
    1- kas yapilarimiz( kas sekilleri dahi minimal farkliliklar gosteriyor ornegin biceps kisa bir bicepsi nekadar scott curll yaparsan yap asla bicepsi uzun olan bir kisinin ki kafdar uzatamazssin cunku kasin baglanti yerindeki yogunlugu farkli oda senin kadar calisirsa mutlaka seninkindem iyi olacaktir iste genetik farkina bir ornek...

2-kas hucre sayisi ...iste en buyuk farkimiz ( uye fotolari bolumunde...bu kisa surede kas yakmadan yag yakmak basligi altindaki yazimdaki onemli noktalardan) kss hucre sayimiz sabittir sayisi fazla olanlar dogal olarak cok daha gucludurler biz bodybuildingle kas hucrelerimizi hipertrofiye ugramasini sagliyoruz yani capini buyutuyoruz.. Senin (rakamlar uydurma) 100 hucren varsa ayni antremanla kas hucre sayisi 150 olan birinin onune ancak o steroid almazsa gecebilirsin ...
    Bu bu baslikta resimleri mevcut olan yusuf unda kol genetginin iyi oldugu cok net ( elbette colemanla bir degil) ama ornekleyecek olursak benden iyi , yusufu taniyan biri canli goren bir dostu olarak bu kesin... Dedigim gibi kas baglanti noktalarimizdan(anatomimiz) ve yapimiz hepimizin farkli ...zaten her seyiyle butun olsn adamlar iyi antreman steroid beslenme ucgeniyle sinuca ulasabiliyorlar eksik faktor mutlaka devamliligi
    maskeler basari kisa sureli olur.....

Yusuf kabul edilmeli ki anatomisi bir cogumuzdan iyi ,, tabiki bunu iyi antreman ve beslenmeyle desteklemis..tabiki baslik yusufun ne yedigi ictigi degil kolu:)))
    bende basarili buldugumu soyluyorum...masallah diyorum nazarim degmesin diye:)))
    iyi sporlar

okaaan bunu beğendi.
  16. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    coleman ve rıfkı rakabeti başka hiçbir yerde bulamassınız.yapmayın arkadaslar biraz gercekci olun.bir rıfkı reklamıdır dönüyo bu aralar burada .ben pek iyi niyetli görmüyorum bu reklamı.coleman karşılaştırmasıda son nokta ve cok komik.

17. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    benım ıcın komık olan ne bılıyormusun? senin avatardaki resmin. coleman la kımse Rıfkı hocayı karsılastırmadı. yazdıgım tek eslestırme su. hatta eslestırme bıle degıl. alay ediceksen baska site adresleri veriyim orda makara yap yada benım yaptıgıma maruz kalırsın. az once yaptıgım gıbı.

- Ben Colemen de bile boyle bir potansiyel gormedim. O bilege o biceps ve triceps cok buyuk. nasıl olmus olursa olsun buyuk basarı. Takdire cok acık. -

yazdıgım bu paragraf. burda eslestırme varmı? potansıyelın ne demek oldugunu bılmıyenler yorum yapmasın lutfen. Ayrıca orda '' Ben '' yazıyor. yani kendıme gore. kımse orda colemandan daha buyuk kolları var yazmadım. Nerede okula gıttınız merak edıyorum.

18. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Cok kisa ve cok net soyluyorum bu iki ismin rekabeti diye bir seyi simdi sen attin ortaya bu da senin yaziyi tam okumadigin yada okuduklarini farkli yorumladigini gosteriyor lutfen bu sekilde polemikler yaratma dogru degil istedigin yaziyi oku istedigini okuma yada her seye yorum yapma cok ciddi soyluyorum simdi forumdaki tum yanlis oldugunu dusundugum yazilara yorum yapmaya kalksam gunler yetmez bu kimseye( ne bana, ne yazara, nede okuyucuys birsey katmaz)
    bu baslik bir kol anatomisi uzerine ... Diger arkadaslar bile her seferinde basliktan tasmislar ama kimseyi assagilamadan eger sorunun varsa yaz bana ozelden vereyim numarami aklindaki sorulari yanitlayayim ams insanlari bu sekilde yaniltma baslikta SENİN DEDİGİN SEKLİNDE BİR MUKAYESE YOK...sadece bir sporcu hakkinda yorumlar olmasi icin acilmis baslik var ... Lutfen art niyetsiz tekrar oku
    iyi sporlar( rifki hoca ayni zamanda banada cok yardimi olmus yasida bende cok buyuk bir insan bu sekilde ismiyle hitap bile dogru degil bence)

19. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    ben ne ronnie tanıyorum nede rıfkı yı.bu münasebetle benim için ronie ne kadar uzaksa rıfkıda oledir.ronnie denilebiliyorsa rıfkıda denebilir.sölediğiniz protokol sizle onun arasında gecerli.rahatsız olduysanız daha dikkatli davranabilirm.

polemiğe girmek istemiyorum.bende şöyle bi intiba uyandı.bazıları bütün vücut mirasını profesyonel bir tranire belli bir miktar karşılığında borçlu olduğunu. ve diğer insanlarında belli bir ücret tutarında bu kişiden yararlınacağını anlatılıyor.bütün hikaye bu değilmi.
    bu reklam değilmidir.eğer oylesyse ilgili bölüme acıp fiyatınıda vererk reklamınızı yapın.

sayın trainer forumumuza teşrif edip ücretsiz olarak belli konularda bilgilerinide bizimle paylaşırsa bizde sevinir ,istifade edriz.

ayrıca ''ronnie de bile boyle genetik yok'' derken bir kıyaslamanın ötesinde rıfkı hoca ronnie yi bile geçmiştir.

20. petsy

petsy Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    düzeltiyorum arkadaş potansiyel demiş.yani rıfkı hoca potansiyel olarak ronnieyi geçmiştir.

Sayfayı Paylaş