Bu nasıl bir triceps :S

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mjacksonwithus tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    FLeXoR'un programı gayet makul, dengeli bir program... O programı uygulayıp da üç ay sonunda canavar gibi olanları fotoğraflar bölümünde görebilirsin. FleXoR'un o kişilere üç ay sonrasında kişiye özel yorum girip görüntülerine göre yeni program çıkarttığını da... Evde dumbell ile çalışacaksan uygulayabilirsin. Tereddüt yaşamana lüzum yok...

2. ßarskan

ßarskan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam.Çok teşekkür ederim fenomen. :)

3. ßarskan

ßarskan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ama bir sorum daha var.Ayna karşısında baktıgımda sanki sağ göğsüm diğerine göre daha gelişmiş gibi duruyor.Ağrı falanda sağ göğüsümde daha fazla oluyor anlamadım.Acaba banamı öyle geliyor ?

4. XxBody

XxBody Üye

Beğenileri:
    183
    Ödül Puanları:
    0
    Gayet guzel duruyor , hic bahane bulmayın :)

mjacksonwithus bunu beğendi.
  5. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Buda cok merak edilen harika bicepsi. Bayagı define ve saglıklı gozukuyor. Ozellıkle bilegi cok ilgi cekici ve saglam gibi. Birde biceps sanki yanlardan fırlıycak gıbı saglam genetige sahıp ama boydan kaybedıyor =/

Ekli Dosyalar:

6. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    mjacksonwithus sanki göğüsü biraz zayıf gibi geldi bana gerçi üstünü çıkarırsa ne olur bilmemde bide şöyle üstünü çıkarıp bi tam boydan alsan arkadaşı daha iyi olacak kola söylenecek laf yok geyet başarılı ama diğerleri nasıl zurnanın ilk delikleri yani.bacak sırt ???

7. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Resımlerı ceken Rıfkı Karataş. Ben ısterım Rıfkı hocadan. en yakın zamanda digerlerinide koyarım.

MUSTAFA ÖREN bunu beğendi.
  8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul

Maasallah, ben dedim bu adamın biceps de tas gibidir. Kanımca bu adamın her yeri cok ii olmali.

9. ßarskan

ßarskan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Damarları fırlıcak gıbı duruyo :D super harıka emek var tebrk etmek lazım.

10. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Merak etmiştik ve rica ettim uzerıne gonderılen mesaj ve resımler

Rıfkı Karatas : Yusuf un en zayııf yeri Göğüsleri, yııllarca yanlıışş yönlendirilmiş ne yazııkki çok ağır kilolarla sadece kollara yük binmiş. yapabildiğimiz kadar düzelttik ama diğğer bölgelere yetişmesi için daha çok emek vermek gerek.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      22,1 KB
      Görüntüleme:
      352
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      21,1 KB
      Görüntüleme:
      395
  11. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Ilk yorumu ben yapıyım omuzlar devasa =) birde bu yorumdan sunu cıkartabılırızkı goguslere asırı kg yuklemenın pek anlamlı olmadıgını.

12. mitokondri

mitokondri Yeni Üye

Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Yusuf vucudu kadar karekteride cok guclu bir dostum , bir yorumda boydan kaybettigi yazilmis benim fikrim bodybuildingte tam tersi uzun boy dezavantaj ... Yok guzel durur yok estetik durur ok ama ... Uzun boy asla tam dolmaz, neredeyse imkansiz gibi bir sey onedenle ... Hem eklemlere binen yuk az olur kisa vucutta hemde ayni cm olan bacak ornegin kisa adamda uzuna gore cok daha iyi duruyor.... Benim fikrim bu ... Tabiki gorusler farkli olabilir:))

cıddırık, cadocx ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  13. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Omuzları hakkında merak ettim. Bayagı ıyı. Keske antremanını ızleme ımkanım olsaydı. Bısıler basarabilirse omuzları pastanın buyuk kısmını alır tahmınımce.

14. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Çok iddalı bir açıklama yapmışsınız. 172 cm olan bazı arkadaşlarım bile şöyle 5 cm daha uzun olsaydım diye dert yanıyorlar. Uzun boylular tam dolar ama daha çok zamana ihtiyaçları olur.

Fotolarını ben de gördüm arkadaşın, göğüsleri hallederse gayet iyi olur.

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Boy demek bir yerde kemik gelişiminin de gelişmiş olması demek ki bu belli bir yaştan sonra kolay kolay geliştirilemiyor. Tabii uzun olup çatısı dar adamlar da var. Lakin boy uzadıkça çatı da genişliyor genel olarak. Geniş omuzlara sahip olmak estetik görünümde avantaj diye düşünüyorum.

Esas konuya dönecek olursam Rıfkı Karataş'ın tespiti doğru gibi görünüyor. Arkadaş cidden ağır çalıştırılmış gibi. Bacak gelişiminde orantısızlık görüyorum. Üst bölümde de var aynı görüntü ama düzebilir hepsi zaman içinde. Yolu açık olsun.

Bu arada antrenman ve beslenme bilgisi de verilirse hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş oluruz. İyi çalışmalar...

mjacksonwithus bunu beğendi.
  16. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Estetik kısmen sana katılıyorum. Uzun boylu olup 25 yasında bu spora baslamak dezavantaj hatta 20 yasında bıle. Bir numunede benım. Omuzlarım oldukca dar. 186 boy a gore. Tmm sokaktaki ınsanların hepsinden belki genıslerdır ama bu yeterlı degıl bız bır bırımızler yarısıyoruz. Ve bazıları bu ise 12 13 yasında atılıyor. Ben 1 sene oncesıne kadar vejeteryandım. 62-64 kg arası gelıp gıdıyordum. Yemektende uzaktım. Ne kadar genıs kemıklere sahıb olabılırdımkı. dedigin gibi estetik , vucut catısı genıs olana avantaj ornek Arnold.

17. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul

Dediğinize katılmıyorum pek çok ifbb pro kartlı yabancı ve türk milli takımında bulunmuş bulunan 24 25 li yaşlarda bu spora başlayıp 28 29 30 yaşlarında müsabık olmuş başarılı vücudcu var hem dünyada hem türkiyede.Ayrıyetten bu sporda ince eklem yapısına sahip olmak avantajdır adeleyi daha iyi gösterir.
    Bu spor futbol veya basketbol tarzı bi spor degıl belirli başlangıç yaşı yok amatörde veya pro olarak yapsanda.

Boy konusuna gelince boyum kısa 168 im 80 kg yim ,podyuma çıktığımızda 175 80 kg bi adamdan (aynı yağ oranında isek ) çok daha dolu ve derin dururum..Ha uzun olmasını isterdim boyunum 170-173 arası olmasını isterdim ama daha fazla değil.

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
  18. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    birazcık kendımden ornek vermıstım. 186 boy ve daha 1 sene oncesıne kadar vejeteryandım. ne kadar gelısmıs olabılırkı kemıklerım. vejeteryanlıgımda cocuklugumda migde kapakcıgım calısmıyordu. nerdeyse oluyormusum 5 yasına kadar zor yasatmıslar benı. beslenememıs bır ınsanım aslında. 1 senedır vg le ugrasıp bısıler yapmaya calısıyorum. bayragı 3 ay oncesınden diktim yarısmacı olamıyacagıma ınandım basaramıcamı bılıyorum. cunku boyuma gore dar omuzlara , ince bacak ve kol kemiklerine sahıbım. Tam terside ayak ve el bileklerim cok genis. demek ıstedıgım ınsan vg ci olcam diye yasamıyor dolayısıyla onun uzerıne yasıyanlar var 12 13 yasında baslamıs. en buyuk ornegıde Arnold olsa gerek. Gogus kafesi inanılmaz genıs ve dolgun ne kullanmıs olursa olsun . en buyuk avantajı kucuk yasta baslamıs olması. neyse konuyu dagıtmıyalım.

19. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Evet konu dağılmasın ama kesinlikle karamsarlığa kapılma , avatarındaki sensen evet omuz yapın dar olabılır ama bunları aşabılırsın bu sporla işi kitabına göre yapmak çok farklı ..Bunu yaptıgın taktırde 3*4 sene sonra ap ayrı bırı olur cıkarsın alakan olmaz buna inan.İnce bacak kol kemıklerıne sahıp olmak dezavantaj değil ama tekrarlıyorum güç sporlarınla uğraşmıyorsan şayet.Powerlifting olimpik lifting güreş vs tarzı..
    Şuan pek çok vucudcu var 23 24 lu yaslarda başlayıp arnolddan cok daha ıyı vucudu olan (kütle bakımından) aklıma gelen ilk örnek phil heath(kimya harikası).. Ufak yaşta başlamak tabi avantaj ama günümüzde bu sadece daha çok müsabık olarak geçirilen bi yaşam olarak getirisi oluyor..Ufak yaşta başlayan 17 18 yaşında müsabık olup bunu atıorum 20 sene sürüdürken 23 lerde 24 lerde başlayan 10 sene sürdüryor.Belli bi noktadan sonra büyümek zaten çok zorlaşıyor,o çizgide herkez herkezi yakalıyor..İşte o çizgide genetik ön plana çıkıyor ve tabi kimya..Gözünü karartan veya allah vergisi olan kazanıyor.Keza bunun yaşla alakası yok.Bu konuda rahat ol kafana takma kendine inan ,fukara tesellisi yapmıyorum.Vücud geliştirme duayeni gürel özgürle iletişime geçip benden duyduklarının aynısını ondan duyabilirsin istersen..Kolay gelsin

20. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Rifki hoca ogrencilerini steroide mi yonlendiriyormus??

Sayfayı Paylaş