Bu nasıl bı şey yaaa

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve gerenımo tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. atorex

atorex Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    işçi
    Yani burada esas sorun sık sık yemek mi sık sık şekerli besin yemek mi?
    Kişi sabah kahvaltıdan sonara(Saat 7:00) Öğle yemeğine kadar (saat 1 :00) aradaki 6 saat içinde tam ortada bir kase yoğurt yese kan şekeri yükselmez vücutta proteinsiz kalmaz + öğle yemeğine çok aç bir vaziyette de girmiş olmaz.
    BURDA SÖYLENMESİ GEREKN ESAS ŞEY ARALARDA ŞEKERLİ BESİN YEMEMEK. DİYEBİLİR MİYİZ

2. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    atorex
    benim söyleyeceklerimi söylemiş zaten..

bazı arkadaşlar agızlarını tutamadıgı icin ara ögün istemekteler.

kahvaltı 10:00 - ögle yemegi :13:00 aksam yemegi: 19:00 olarak ayarladım kendime.

genelde akşamları yada saat 17:00 gibi acıkıyorum.
    17.:00 de brokoli yogurt yada sade yogurt yiyiorum akşamları ise ya fındık yada maydanozlu yogurt yiyiyorum.

yukarı saydıklarımı her gün yapmıyorum bazı günler acıkıyor insan ister istemez yada farklı bi duygu geliyor.

ara ögün yapacaksanız bile şekerli olmayan rafine olmayan gıdalar tüketin.
    kendinizi kandırmayın

ZeusS_ bunu beğendi.
  3. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Bence ara öğünleri yerken hafif ve en önemlisi glisemik indeksi uygun gıdalar tüketerek hem insulini hızlı bir şekilde yükseltmemiş ve böylece yağlanmayı kontrol altına almış oluruz, hemde ara öğün yenmediği takdirde vücudun savunmaya geçip yağ depolayacağı tezine karşı da önlem almış oluruz, yani olay bence glisemik indekste bitiyor, tabi bu benim kendi düşüncem, en doğrusunu uzman doktorlara danışmakta fayda vardır.

ZeusS_ ve gerenımo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş