bu konudaki düşünceleriniz neler?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pessimist tarafından 12 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pessimist

pessimist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende kilo almak isteyenlerdenim..20 günlük body geçmişim var devam halindeyim.
    iştahım çok yerinde değil ve günde alınması gereken 2000-2500 cal.i ucu ucuna zorlayarak belki alıyorumdur.daha önce hardline progainer almıştım ama daha fazla iştahımı kapattıgı için devam edemedim.
    body e başlamadan yani bundan 20 gün önce şunu farkettim.
    madem amaç kalori almak marketteki çikolatalar bu işi fazlasıyla görüyor.
    araştırdım ve fiyatına göre kalorisi en cazip gelen hobby oldu,reklam gibi :)
    paketi 250 bin,günde 10 tane yediğimi düşünürsem 2.5 ytl.
    gelelim kalori değerine 10 pakette toplam 1310 kalori var
    ayrıca6 gr protein,95 gr yag ve 106 gr karbonhidrat..
    bana çok mantıklı geldi ve çok hafif bir çikolata..iki ısırışta bitiyo :)
    ya sivilce diyenler olacaktır, hiç umrumda değil :)
    boyum 182 kilom 62. yaza kadar 72 yi geçeyim
    yazın bi güneşlenirim sivilceler kaybolur en kötü ihtimal dr.a yada solaryuma giderim. (tabi inşallah sivilce çıkmaz)
    sizce nasıl fikir?
    her gün 10 hobby alsam hızla kilo alırmıyım yoksa ülker i zengin etmekten başka işe yaramazmı?
    düşünceleriniz?

2. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    nasıl bır fıkır dıye sormussun pessimist gercekten ama gercekten cok kotu bir fikir böyle cok zor kılo alırsın normal bır ınsan bu soldıklerını yaparak kılo alabılır ama o da sadece yaglanır bu da hıc bır sey degıl sende yaglanma bıle daha zor olur cunku metobolızman hızlı ve mıden kucuk su an..

senın yapman gereken ılk once forumdakı beslenme bolumunu ıyıce okuman kılo almka ısteyenlerle ılgılı cok fazla yazı var orada ...

benım sana onereceklerım ıse mıdenı buyutmen gerekıyor bunun ıcınde gunde 3 ana 3 ara ogun yemen makarna pirinc gıbı karbonhıdratları bol bol tuket yumurtanı sutunu ıhmal etme ıyı bır kahvalatıyla gune basla ama mıdenı kalıtelı besınlerle doldurmaya calıs mumkun oldugu kadar proteın agırlıklı olarak beslen... ceplerınde kuru uzum kayısı fındık gelan bulundurmaya calıs sıgara kullanıyorsan kesınlıkle bırak...

eger bır doktora gıtmedıysen en kısa zamnda bır doktora gıt troitlerınde sorun oldugu ıcın yada parazıtler yuzunden kılo alamıyo da olabılırsın ...

kısaca forumu bıraz ınceler ve soledıklerımı yapmaya calısırsan kılo alamaman gıbı bır problem olamaz sakın ben farklıyım yıyorum yıyorum kılo alamıyorum dıye bır yanılgıya dusme emınım dusundugun kadar ıyı beslenmıyorsundur bır ogunde tıka basa yıyıp saatlerce ac kalark kılo alamazsın aslında yazılıcak cok sey var ama forumda hepsı mevcut...

sana sımdıden kolay gelsın ....

3. pessimist

pessimist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bi başlangıç yapmışsın :)
    sadece bilgisizlikten soruyorum yanlış anlaşılmasın peki bu 1310 kalori nereye gidecek?
    yani mutlaka kullanılması gerekiyor
    şimdi ben 3-4 öğün sağlam yemek yesem üstüne 10 hobby yesem diyorum..
    bana o kadarda kötü bi fikir gibi gelmemişti halbuki :)
    en azından agzım boş durmaz her aklıma geldiğinde çıkartırım cebimden yerim.. bana çok mantıklı gelmişti ya allah allah :)
    peki böyle düşünürsek nasıl bi fikir sizce?

4. bron

bron Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    1 tane bile yeme. İşin sağlık yönünü hiç düşünmüyorsun
    Çikolotaların içinde kansorejen maddeler var. Şimdi birkaç kişi marka verir şu çikolatada yok der ama şekerin kendisi bile kanseri azdırıyor
    Hele ki günde 10 tane yemek düşünülemez

Ondan alacagın kalori bırak eksik kalsın. Öğünlerini çoğalt tabagına 2 kaşık yemek daha cok koy, o şekilde açığı kapat derim

Sayfayı Paylaş