Bu konuda bilgisi/tecrübesi olmayan yorum YAPMASN LÜTFEN !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BacKSpiN. tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. BacKSpiN.

BacKSpiN. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bi çok forumu gezdım elimden geldigi kadar araştırdım ama her kafadan ayrı ses bastan söylüyorum yok forumda var araştır falan demeyin.Birde lütfen bilgi sahibi tecrübesi olmayan hiç zahmet edip yazmasın.

Yaş 15 boy 1.60 kilo 40
    KickBoks'a gidiyorum

Sorum şu arkadaslar 15 yaşındaki bir insanın 4kglik dumbeller boy uzamasını engeller mi ?

Arnold olmak gibi bir hayalim yok,100-200 kg nin altına yatmıyorum.
    Dumbellerde 40KG degil 4KG :d .Mantıken tabiki ağır kglerde çalışırsan mutlaka bi zararı olucaktır.4kg dumbelin bana boy konusunda bi zararı varmı yokmu onu ögrenmk istiyorum.

Evet bu sitede bu tür konular cok açıldı ve hepsine baktım yorumlarıda okudum fakat doyurucu bi bilgi edinemedım.

Kickboks Antrenorüme sordum 4kg ile evde çalışsam bana boy konusunda bi zararı olur mu diye yok hayır aksine faydası olur dedi.Omuzları 2kg ile çalışıyorum diğerlerini 4kg ile.Bütün hareketlerım ya oturarak yada sırt üstü yapılıyor.3x8 her biri dinlenme aralıkları 30-45 sn arası değişiyor.

Antremanım bitince zıplayabildigim kadar yükseğe zıplamaya çalısıyorum 1dk kadar,Esneme hareketleri yapıyorum .Ardından bizim 2 katlı yatak var ona barfiks çekermis gibi asılıyorum ama çekmiyorum biraz öyle kalıyorum
    boy uzamasına yardımcı olur dediler.

Akşam 11'de ılık ballı sütümü içip yatıyorum.Sabah kahvaltıda 2
    yumurta tüketiyorum.

HER KG'NİNDE BENIM BOYUMUN UZAMASINA ENGEL OLACAGINI SANMIYORUM AÇIKCASI..

2. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Bilgim de tecrübem de yok.Forumda var araştır diyorum.Ee nolucak şimdi ? Çoluk çocuk kendi kendine atar yapıyor ya.

eludem bunu beğendi.
  3. AlmostDone

AlmostDone Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Mrb,

Omurgaya pek ağırlık binmediği için rahatlıkla 4kg'lık dambıllarla çalışabilirsin. Hocanın dediği gibi yararı olur. Zaten 4kglık dambılla arnold olman da imkansız :)

BacKSpiN. bunu beğendi.
  4. BacKSpiN.

BacKSpiN. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgin tecrüben yoksa sana burda gerekde yok.Zahmet etmişsin :)

Teşekkür ederim :D

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    boy konusunda çok yanlış anlamalar var insanlarda
    halil mutlu, naim süleymanoğlu halter kaldırdıkları için bu kadar kısa kalmadı, adamlar kısa oldukları için halterde bu kadar başarılı oldular...
    aynı şekilde basketçilerde sanki basket oynadığı için uzun sanan insanlar var, adamlar beni küçükken seçmelere bile almadılar boyun yaşıtlarıma göre küçük diye. zaten seçip uzunları alıyorlar...

boyunuzun olayı yüzde 99 genetiktir.
    ancak çok çok extrem olaylar etkileyebilir
    -gelişim çağında ciddi yetersiz beslenme sorunları
    -hormonal sorunlar (ki bu da genetiğe girio aslında)
    -ağırlık konusunda da aşırı uçlarda durumlar (4 kiloyu falan direk geçtim zaten de, sen şu anda bile zorlasan o raddeye gelene kadar atacağın boyu atarsın, 12 yaşında nette bu tip şeyleri abartan cocukların videoları var onlarda etkilemesi olabilir)

3-4 yaşındayken ben ve kardeşime doktor bazı ölçümler yapmış ve şu aralıkta olur demiş. annem ikimizinde kadının verdiği o 3-4 cmlik aralıkta oldugumuzu söylüyor. bu kadar takılmayın bence boy konusunda beslenme dışında fazla etki edebilmemiz pek mümkün değil

BacKSpiN. bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Sana atar yapmamani ve forumda arastirma yapmani tavsiye ediyorum.

7. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Okadar yazılmıs makale okadar toplanmıs bılgı bosunamı toplanıp hazırlandı iki dakka arastır ogren adam gıbıde sorunu sor artıslık yapıpta mılletı sınır etme .

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    boy uzamasını fitness ve vg sporu engellemez
    barfiks vücudu esnettiği dikleştirdiği için uzun gösterebilir insanı
    boyun kısa kalacağı varsa istediğini yap yine kısa kalır genetikle ilgili bir şey çünkü
    istesende Arnold gibi olamazsın iyi sporlar

2157 ve mr_dblue bunu beğendi.
  9. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Sen rahat ol ben 13 yaşımdan beri evde çalışıyorum.3kg ile başladım şuan 16 yasındayım 8kgliklerle devam ediyorum 13 yasımdayken 1.45 tim şuan 1.70 im :)

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    herhangi bir sorun yaratmaz.çalışabilirsin.

Ancak daha saygılı olmanı tavsiye ediyorum daha yaşın 15, forumda ortalama yaş gurubu 20-35 yaş lütfen daha dikkatli uslüp kullanmaya çalış.

Kolay gelsin.

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Genetiğini elverişleriyle uzuyorsun , bilimsel olarak buna ek birşey önerilen hiç birşey yok büyüme hormonun artışına engel şeyler yapmadığın sürece uyku vbz tarz şeyler.Ama Vücud Geliştirmenin boy uzamasına engel olduğunu bilimsel olarak söyliyen kimse yok ama söylenti olarak geziyor Türkiye'de , benim bildiğim kadarıyla omuzlarına dikey olarak ağırlık bindirme squatı ağırlıklı yapma , deadlift yapma derdimde zaten halter kullanmıyorsun , 4 kg dumbell ile sitemizdeki www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html bu programı uygulayabilirsin , vücudunun heryerini çalıştırırsın hem ama ağırlığın sabite şunuda uygula set sisteminde belli bi yerden sonra ağırlık hafif geliceği için 4x12yi 3 ay felan yaptıktan sonra 4x15 geç sonrada 4x20 geç mecbur bu kasların sıkılaşmasını sağlıyıcak ama neden böyle yapmanı önerdim dersen 4x12de hep aynı ağırlık biyerden sonra ağırlık yetmiyicek ağırlığı artırmak istemezsen 4x20 ye kadar ilerleyip 4x20 ile antremanı hızlı bitirmeye başlarsın buda yararlı olur kasların sıkılaşır...

BacKSpiN. bunu beğendi.
  12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.
    Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-11'e aykırı başlık açmak.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

mr_dblue ve (silinen üye bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş