Bu konu defalarca açılmıştır ama...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mr Inje tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Mr Inje

Mr Inje Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba. Forum çok hoşuma gitti bende üye olup kendi sıkıntımdan bahsetmek istedim. Belki bu sorun defalarca kez açılmıştır (ki araştırdığım kadarıyla açılmış da) fakat benimki gerçekten büyük problem.

Aşırı zayıfım! Boy: 196 Kilo:64 :)
    Şimdi anladınız mı?

Defalarca doktora gittim fakat sağlığımda herhangi bi problem yok. 3 yıldır bir ilişkim var. Kız arkadaşımın fiziği diğer kızların imreneceği düzeyde. Oldukça fit. Kendisi benim kilomu hiç problem yapmıyor allah var. Ama işte ne bileyim insan içten içe kendine yediremiyor. Beraber denize girerken onu da düşünmek lazım. :) Artık bir karar aldım ve spor salonuna yazıldım. Bunun sebebi arasında bu sene üniversiteden mezun olmam da var. Nede olsa dış görünüşü cılız bir avukatın ilk izlenimi pek iyi olmaz öyle değil mi? Gerçi insan ilişkilerim çok iyidir o ayrı konu.

Fitness'a başlayalı 1 hafta oldu (tabi ki çok güçsüzüm) ve ben bu sürede beslenmeme çok dikkat ediyorum fakat midem oldukça küçük. Fazla yemek kabul etmiyor.Bir süreden sonra yutamıyorum yani. Yüzden 'bol bol ye' gibi tavsiyeler bek işe yaramıyor. Bende takviye olarak hacmi az fakat besleyici besinler yemeye çalışıyorum fındık,fıstık,muz gibi..

Sizden yardımınızı isteyeceğim konu şu;

Öncelikle midemi yavaş yavaş nasıl büyütebilirim?

Sonra şimdiden almam gereken takviyeler var mı? Karbonhidrat tozu, protein tozu, gainer vs.? (bunlardan yardım almadan vücudumu kısa sürede toparlayamam sanırım. ben sene sonunda plajda sevgilimle freezby oynamak istiyorum.

Bana önerebileceğiniz program var mı?

Aklıma geldikçe sorularım olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Her sabah 100 200 gr Bebe biskuvisini süte katip yiyebilirsin. Aynı zamanda bol bol su tüketmek seni tartida motive edip daha fazla Yemeni sağlayabilir. Bebe biskuvisi gainer görevi görecektir.
    Bu işin tek yolu YEMEK tir. Yutamiyorum yiyemiyorsan bunlar bahane olamaz.

Mr Inje bunu beğendi.
  3. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi anladımızmı ? Kısmından önce yazdığın rakamlar çokta mattah şeyler değil. Burda o durumda olan çok insan var. Kaldıki bide üstüne idrak yeteneğimizi sorgulamaya kalkmışsın. Evet konu defalarca açıldı ama sen kendini gereksiz yere çok farklı ve özel hissedip tekrar açmışsın. Diğer başlıklarda yeteri kadar şey yazıyodur oyüzden bi açıklamada bulunma gereği duymuyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. Mr Inje

Mr Inje Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    O cümleyi seninle beraber 50 kişi okusa sadece sen 'anlama yeteneğinizi sorguladığım' sonucuna ulaşırsın sanırım. Öyle bir niyetimin olmadığını bence sen de gayet iyi biliyorsun.
    Bu site bir forum sitesi ve insanlar birinci ağızdan yorum, tavsiye vs. istedikleri için buraya yazar. Kilo alma mevzusu defalarca açılmış olabilir fakat benim kadar ileri bir boyutta olana rastlamadım ve tıpkı forum sitelerinin kuruluş amacı dahilinde (yani birinci ağızdan cevap almak) kendi konumu açtım, problemimi anlattım. Yoksa google da aratınca da yaklaşık 1milyon sonuç çıkıyor. Ama ben 1. ağızdan cevap almak istiyorum. Fakat senin gibi saygısız cevaplar değil aksine bilgilendirici, bilgilendirici olmasa bile beni ciddiye alan cevaplar istiyorum.
    Gölge etme başka ihsan istemem!

5. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    210
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    kalorısı yuksek bı karısım yapabılırsın blender vs ıle yemek yemekte zorlanıyorsan sıvı olarak almaya calısırsın

Mr Inje bunu beğendi.
  6. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Adam sevgilisiyle freezby oynayacak yardım edin

Mustafa ulu, torifonta, TedBundy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    her gün antreman öncesi ve sonrası blenderde muzlu , bol meyveli sütlü ,ballı ve 1 ölçek protein tozlu bir karışım yapın , katı gıdaları da yanında da ayran,yoğurt vb ile alın, iştah açıcı şeyler, baharatlar tüketin ,ara öğünde de fındık fıstık yiyin , kurt falan yoksa kısa sürede kilo alırsınız.

8. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    @TedBundy ben 1.75 boy 62 kiloyla sorun yapıyorsam zayıflığı, arkadaş da 1.96 boy 64 kiloyla gayet büyük sorun gözüküyor.art niyete gerek yok eğer yardımcı olmayacaksan köstekte olma.

dymatize gainer tavsiye ederim ayrıca antreman öncesi ve sonrası muz ve ara öğün olarak badem, fıstık gibi şeylerde tavsiye ederim ve sabahları sütle birlikte fıstık ezmesi de tavsite ederim.

9. TedBundy

TedBundy Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    2 sene önce 1.87 boyunda 60 kiloydum. Sana yeterinde yakınmı ? Al sana 1. ağızdan bilgi. Kilo almak isteyen insanın yapması gereken şey bellidir. İster amacı 3 kilo almak olsun ister 30 kilo almak. [Yaktığın kaloriyi hesapla 500 fazlasını tüket]. Yetmediyse 1000 fazlasını ye. Konuyu açmadan önceki fikrin neydi ben onu anlamıyorum. Peki madem böyle konuları okudun ama kendin gibisine rastlamadın, altında kaç farklı cevaba rastladın bu konuların. Benim parantez içindeki 6 kelimelik cümlemden farklı bişey söyleyen oldumu ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Murat-18 bunu beğendi.
  10. Mr Inje

Mr Inje Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sohbete biraz espri katmaktı amacım. :) hatta bildiğim kadarıyla 'plaj vücudu' denen bi antreman programı bile var :))
    daha çok yeni başladım bi kaç yerde gördüğüm kadarıyla 1 ay sonra takviye öneriyorlar. şimdiden kullanmam iyi sonuç verir mi?

11. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    Kardeşim bende senin gibi kilo alamıyordum sonra baktı mki bu böle almıcak insan kafasına taktı mı yapmayacağı şey yok. bi konu var "çöpşiş recainin ant. günlüğü" diye bi göz at. Ben onu okdum. 2 ay boyunca her öğünümde tabi sağlıklı olarak yemek yedim ama artık eskisi gibi değil öğüre öğüre yedim. Bilmiyorum hiç o raddeye geldin mi ? Şu an bazen hala öğüre öğüre yemek yiyorum miğde yeter diyor ama biliyorum ihtiyacım var yemeye devam. o kadr öğürüyodum ki gözlerim kan çanağı gibi oluyodu ailem bana kzııyodu ama 2 ayda 8 kilo aldım tabi evde düzenli idmanımı sırılsıklam oalana kadar yapıyodum. Bilmeme anlatabilidim mi ? Sonra anladım yiyiorum yiyorum kilo alamıyorum diyenleri şu an dha iyi anlıyorum. Meğerse yemiyomuşum :)

Murat-18 ve Mr Inje bunu beğendi.
  12. Mr Inje

Mr Inje Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    "bilmem anlatabildim mi?" derken benim anlama yeteneğimi mi sorguladın? :p hahah. Bende çok oluyor zaten yemek yerken öğürdüğüm. Ama dediğim gibi midem çok küçük. Dediğin konuya hemen göz atıyorum. Hiç takviye besin kullandın mı?

Aykut Can bunu beğendi.
  13. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Eger harcadiginizdan 500 kalori fazla alip makrolara dikkat ederseniz karbonhidrati yukseltirseniz sizde bir gun sevgilinizle plajda ''frizbi'' oynayabilirsiniz

kaan24 ve Mr Inje bunu beğendi.
  14. Arrow01

Arrow01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    -İlk önce haftada 3 gün antreman yap daha fazla olmasın ve bu antremanlar 45-50 dakikayı geçmesin..Vücut çalışırken kas yoğunluğu fazla olan üç temel bölgeye yoğunlaş bacak,göğüs ve sırt .Kardiyo fazla yapma sadece sakatlanmamak adına hafif bir ısınma yap programında bench press ,squat,deadlift,barfiks gibi temel hareketler kesinlikle olsun olabildiğince ağır kilo ve az tekrar çalış
    -İkincisi günde temel öğünler olan 3 öğünü kesinlikle atlama sabahleyin bişey yemiyim öğlen telafi ederim modunda olma en azından bir poğaça bir ayran bir kaşık bal yiyererek başla.Bunun haricinde kilo aldırıcı gainerlardan al şayet maddi durumun iyiyse weider mega mass alabilirsin hardline progainer,Universal Gain fast bunlarda ikame olabilir.Bu gaineri antremandan sonra hemen alma ilk önce yemek ye daha sonra 1 saat sonrası gibi gaineri al ki seni tıkamasın .Gece çok önemli bir adet muz 1-2 kaşık bal veyahut keçiboynuzu pekmezi ve yine bir ölçek gaineri tam yağlı 300-400 mililtre sütle beraber al.Ara ara temel öğünlere ek olarak mısır gevreği ye kendinede bir kaç ay süre tanı Allahın izniyle kesin kilo alırsın kolay gelsin kardeşim.(Bu arada alerjin var mı yok mu ve diğer durumları bilmeden yazdım sen kendine göre değerlendir biraz uzun oldu ama idare et =))

Mr Inje bunu beğendi.
  15. Mr Inje

Mr Inje Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    tam aradığım gibi bir cevap olmuş eline sağlık. dediğin takviyeleri antrenör e de sorup fiyatlarına bakayım.

16. Juddaz

Juddaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Izmir
    Vitargo + Weider mass 4000. İyi bir beslenme programı. 2 ay sonra seni 85 kg görürüz :)

17. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    43
    Hiçbir takviye kullanmadım ama bulgur lapasını bol bol yoğurtla çok yedim günde 2-3 su bardağı pişmemiş bulguru haşlayıp yedim çok ve günde 5-6-7 öğüne çıktım zamanı geldi.

18. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Eger sadece kilo almak istiyosan yag kas farketmez markette satilan gold fistik ezmesinden al gun icinde bol bol yemeye calis yada sabah falan kalktiginda beyaz ekmegin ustune bolca boca et ustune bal yada pekmez koy yanindada bir kupa uzum suyu ve 2-3 avuc kuruyemis itukeymeye calis bunu ara ogunlerde tekrar et 1 haftada 2-3 kilo almazsan yani yapcak bi sey yok.

19. amatemer

amatemer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sayın hocam.
    boy 1.76, 4 ay önce 54 kilo idim şu an 61 i geçmiş durumdayım.
    Yeme alışkanlığımda hiç bir değişme yok. Sadece haftada 3 gün spordan sonra 100gr yulaf ezmesine süt ekleyip yiyorum. Bir de spordan önce enerji vermesi açısından 1 adet çikolata.

Eğer normal bir insanın yemesi gerektiği kadar yiyorsan doğru bir vücut geliştirme programı sana kilo aldıracaktır. Vücutta kilo alma ihtiyacını ortaya çıkarman lazım. Bunu da ağır kiloların altında vücudu zorlayarak yapabiliyorsun.

Yalnız yulaf ezmesi sütle karışınca dayanılmaz bir gaz problemi ortaya çıkıyor :) Dikkat.
    Şunu da belirteyim bu yazdıklarım benim tecrübem, başka bir bünyede başka sonuçları da olabilir belki.

Sayfayı Paylaş