Bu kambur body ile düzelir mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OkuyomBenYaa tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Selam bu siteyle 10 ay önce tanıştım ve 9 ayda bu sitedeki programlar, bilgiler sayesinde 30 kilo verdim yaşım 18 boy 1.72 , 105 den 75 kiloya düştüm o nedenle öncelikle bu siteyi hazırlanmasına yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Vücudum hala yağlı diyet + bodye devam ediyorum ve en büyük sorunum sırtım çok kambur resmen 2-3 santim kısalttı beni dik duramıyorum sadece yüzdükten sonra sırtım birazda olsa dikleşiyor ama sonra gene aynı halini alıyor malum en önemli yaşlarda 14-18 yaşları arasında pc başında oturmaktan bu hale geldim.

bu derece kamburu body ile düzeltmek mümkün mü? Yoksa durum çok mu vahim ?

Resim :

http://yfrog.com/0kgrnt002vbj

http://yfrog.com/hqgrnt004xj

2. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Kamburluğun sebebi kemikten kaynaklanıyorsa düzelme olmaz ama genel olarak yanlış oturma alışkanlığı yüzündense düzelir . Sırt ve bel kaslarını kuvvetlendirmeye bak. malesef vgciler ister istemez biraz kasılır yürürken. tabi kambur bir şekilde kasılamazsın. düzelir bence

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben bu sitede çok yazı gordum forumda body yaparak dık durduklarını okudum sizde yaparsanız body ınsallah duzelır daha ıyı bılen arkadaslar umarım cevap yazarlar ama ben okuduklarıma gore duzelenler var sanırım sonradan boyle olmususnuz ondan duelebılır bence .

4. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    benimde hafif vardı başlamadan önce sağ tarafımda . şuan kayboldu gitti 1 yıldır yapıyorum.
    Body e devam et,oranda kambur olduğunu bile unutacaksın irileştikçe.En azındna cok daha az dikkat çekeceği garanti

5. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38

Öncelikle bir ortopediste gitmenizi tavsiye ederim. Bu durumla ilgili doğru bilgi yine doktor tarafından verilmelidir.Sırtınız da biraz kamburluk var.Çok fazla değil.

6. wolf13

wolf13 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    aynı sorun bende de vardı bu kadar aşırı değildi ama yinede kamburluk vardı biraz evde sırt çalıştıktan sonra biraz düzelme oldu sonra göğüsleri de biraz şişirdim ve sırta decam ettim kaslar biraz gelişince dar atlet vs. t-shirt giy faydası olyuo bence dene

7. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    karın kası ile karın boşluğunu desteklemek lazım mutlaka.bodynin mutalaka faydası olur.ne kadar geçer bilemem ama dik görünmenize fayda sağlar

8. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    öncelikle göbeği erit derim. bende kamburum ama çok az. sadece omuz arkasındaki kemiklerin ordan :)

neyse göbeği erit tamamen çünkü göbek vücudun ağırlığı yetmezmiş gibi omuzları,sırtı aşağı çeker. sonrasındada Medicallerde korseler var onlardan al derim( doktor önermişti ) + göğüsün yere değecek kadar şınav çekmeninde faydasının olcağını sanıyorum. Kemikleri sonuna kadar esnetmelisin.

9. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlar için teşekkür ederim karın-sırt-bel egzersizlerine ağırlık verdim inş geçer görüntüden ziyade ağrı da yapıyor ara sıra düzelme olmazsa doktora da gidecez artık mecbur hiç huyum olmasa da :)

10. Body.

Body. Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38

Huyumu var bunun kardeşim. Önce doktora git sora açıkla doktora ben VG ile ilgileniyorum de çalşmaya devam ediyimmi de. Doktora gitmeden sakın birşey yapma.

İnşallah düzelir.

11. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş her doktor öncelikle olarak yüzmeyi tercih ediyor vardır bir hikmeti :) bence 1 yıl yüzmeye git haftada 1-2 gün olarak

12. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    doktora bir git ameliyat isteyecek türden

13. Android

Android Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle doktora giderseniz belkide cerrahi mudahale ile düzeltilebilir olmassa baye başlayın

Sayfayı Paylaş