Bu kahvaltı programı acaba nasıl??

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emregrlk tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İnternette bu kahvaltı programını buldum.kilo almaya çalışıyorum acaba bu kahvaltı programı nasıl.besin değerlerinden pek anlamıyorum da acaba yağ oranı fazla mı?? bide maddi olarak uygun olduğu için bu tarz bişi yapmayı düşünüyorum

MALZEMELER(1 KİŞİLİK)

1 yumurta
    1 su bardağı az yağılı süt
    1 su bardağı yulaf
    1/2 su bardağı karışık yumuşak meyve(çilek,böğürtlen vs.)
    1 yemek kaşığı doğranmış badem ya da ceviz
    1 çay kaşığı ketem tohumu
    1/2 dilimlenmiş muz
    1 yemek kaşığı yağsız yoğurt​

Sabah işe aceleyle hazırlanırken kahvaltı hazırlamak için vakit kaybetmek istemeyenler için.İçerisindeki yoğurt ve yumurta kaslarınızın ihtiyacı olan proteini sağlarken,yulaf ise sizi uzun süre tok tutacaktır.Damak zevkinize göre malzemelerde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.​

HAZIRLANIŞI

Mikrodalga için uygun bir kasede yumurtayı güzelce karıştırın.Sonra sıraki 6 malzemeyi ekleyin ve mikrodalgada 2 dakika ısıtın.Bir iki dakika soğumasını bekledikten sonra üzerine muz dilimlerini ve yoğurdu ekleyin.​

Not:porsiyon başına 590 kalori,30 gram protein,80 gram karbonhidrat,17 gram yağ(4 gr doymamış),12 gram lif,193 miligram sodyum. ​

2. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Bir kase yulaf süt ile ve 4-5 yumurta beyazı (2'si sarısı ile) başlangıç için uygundur.Ama tabiki beslenme kahvaltı ile bitmiyor.

3. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

4-5 yumurta zararlı olmaz mı yaa=S

4. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    3 yumurtada yeterli, fazla abartmayın, ve daha başlangıc?, 5 yumurta, süt ile yulaf daha başlangıç ise başka sabahları ne yenir?, çok abartıyorsunuz hemde çok

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    cyrax ; beslenmenin başlangıcı olamzki dostum..beslenme nasıl başlarsa öyle gitmeli kaldıki ilk günde tavuk,yumurta yenilmesi gerekiyor 3-5 senelik olunca yine yumurta tavuk yenilmesi gerekiyor...diğerleri zaten olursa daha iyi olur deidğimiz yiyecekler...

bravehearts, Danny Boy, DeaqLe ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. Cyrax

Cyrax Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum tamamda neyin başlangıcı bu?, foruma bakıyorumda yaş seviyesi düştümü bu forumun anlamıyorum, bu laf arkadaşa değil sadece dikkat ediyorumda, evden çııkmıyormu bu forumda takılanların bir çoğu, çalışanı,öğrencisi çokmu az?, 2 saat arayla kaliteli beslenme iyi güzelde nasıl başara biliyorlar bazen çoğu arkadaşı anlamıyorum, herşey kusursuz olamaz heleki çalışanı, okuyanı için, tüm bunların yapılması için tüm günü neredeyse evde geçirmen gerkiyor, şuan benimde bulunduğum durum bu, ama bir kaç aydan sonra bunun mümkün olmyacağını görüyorum ben kendi adıma.

demircan256 bunu beğendi.
  7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Evet haklısın o anlamada.Ancak klahvaltısınıo evde yapabilecek kişiler için geçerli birşey bu,yani bende vardiyalı çalışan biriyim birgün evde kahvaltı yaparım ertesi gün işteyim..geceleri uyumama gerekirken gece çalışırım milet uyurken ben ayaktayım v.s...

Burda yediği menüyü vermiş ve olumlu olumsuz tavsiye istiyor..biz sadece bu menüyü değerlendiriiyoruz...yoksa dediğinde haklısın...herşey kusursuz olamz kimse öğünleri kaçırmadan devam edemez...

hatta inanırmısın bir arkadaşımız bir konu açmıştı ramazanda yapılması gereken idman programıile ilgili mükemmel miydi neydi adı ..

Kısaca aklımda kalanlar şu şekjidleydi ; sabah 7 gibi kalkın koşu yapın..sonra idmanı yapın...sonra kahvaltı yapın..sonra saat 1-2 gibi uyuyun..5-6 gibi kalkın gibi saçma bir programdı (bana göre)..ordada demiştik yaahu bunu yapan insanın işi gücü yokmu diye :)

ama burda amaç farklı...keşke herkes uygulayabilse bu tarz beslenmeyi..ama zorr.

8. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Cyrax ;

Seninde bildiğin gibi kahvaltı en önemli iki öğünden bir tanesi diğeride antrenman sonrası öğünü.Şimdi bizi bütün gün tok tutacak yavaş sindirilen bir karbonhidrata ihtiyacımız var bunu yulaf ile karşılıyoruz gerekli proteinide sabahları yumurtadan karşılıyoruz.Yani bu oranlarda herhangi bir abartı yok.

2 saat aralıklı öğünleride arkadaşlarımızın birçoğu yiyeceklerini yanında götürerek karşılıyor.

9. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    her sabah sadece 100 gram beyaz peynir ile 100 gram kaşar peyniri tüket 2 kat daha fazla protein alırsın ve zahmetsiz bir kahvaltı yapmıs olursun..tabi hergün bunları yiyemessin cünkü bir vakitten sonra mide kaldırmıyor ama en azından haftanın 4 günü beyaz-kaşar peyniri ikilisi ile kahvaltı yapmanı tavsiye ederim..

emregrlk bunu beğendi.
  10. qohezyon

qohezyon Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Deagle'ye katılıyorum 3 yumrta az zaten bana kalırsa 3 beyaz ve 1'si sarı olmak üzere 4 yumrta ile başlanmalı en az.. Çünkü bende kilo almak için elimden geleni yapıyorum eğer metobolizma hızlı ise yakıyor yediğini zaten yumurtayı haşladıktan sonra sarısını çıkarıp ortadan ikiye kes bıçak ile ufacık bir parça oluyor :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:07 ----------

yumurtanın içerisinde de çok sayıda aminoasitler var b.b yapan herkes bana kalırsa kesinlikle yumurta yemeli

DeaqLe bunu beğendi.
  11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer amacın kilo almak ise ,bu "yağsız diyet" biraz abes duruyor...

kilo almak neticede türü ne olursa olsun "ekses kalori "alımı ile gerçekleşir...)

tatmin edici değil, aşırı light a takılmış bu kahvaltı ,eğer amaç kilo almak ise...)

emregrlk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş