Bu Kadar Azmim Varmış Demekki

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KALBİBURUK tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Evet Sayın Yöneticilerimiz ve Üstadlarımız

Meraba Ben 1.76 CM Boyunda 63 KG. Ağırlığında bir insanım bu kadar şişman olmama rağmen kendimi geliştirmiş halimdir, eski vücudumun ordanı ise 1.72 CM Boyunda ve 70 KG ağırlığında bir çocuktum Yaşım 15.
    Arkadaşlarımın baskısı ve alaycı laflarıyla 9. Sınıf öğrencisi idim.Okul takımına girdim (Basketbol) Hocamız sağolsun azcıkta olsa boyumuzu uzattı ve ben şu sağlıksız diyetleri yapmaya başladım, bu yaşta diyet sağlıksız biliyorum ama yapma k zorunda kaldım Kurban Bayramında 44 Bedendim Ve herkes baklava börek yerken ben her gün 5 lt kaynamış su içip kereviz yedim Ispanak yedim sayın üstadlarım be kurban bayramı bitiminde 40 beden oldum ama arkadaşlarım hala bana (Shrek) diyordu anlamam bende herneyse Mayıs Ayına geldik 28 Nisanda Gine aynı uygulamayı yaptım ve 38 bedene düstüm kilomda 63 KG. oldu

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ OKUL BAŞLANGICI

44 BEDEN 70KG 1.72CM BOYUNDAYDIM

MAYIS AYI

38 BEDEN 63 KG 1.76 CM BYUNDAYIM ŞUAN

Ama hala kendimi kötü hissediyorum bedenim inceldi ama omuz ve göğüslerim olağan dışı sankü bodyguard gibi kendi yaşıtlarıma göre büyük bir kol yapım ve iri liğe sahibim doğal olarakta kızlar bu iriliği sevmiyor ben ince yakısıklı bir görünüme kavuşmak istiyorum eskiden öleydim zatende 8-9 sınıf araları İri bir vücut olmaya basladı zayıflamam rağmen omuzlarım yerinde duruyor ben uzun ve ince bir vücut yapmak istiyorum sayın hocalarımızdan öneriler almak istiyorum.

Benle birebir ilgilenebilecek bir hoca adminlerimizden bana destek çıkmasını istiyorum ve karne gününe kadar ideal isteğim.

36 BEDEN 59 KİLO VE VÜCUDUMUN İRİLİĞİ GİTMESİDİR KOLLARIMINDA KALINLIĞI İNCELSİN İSTİYORUM İNANIYORUMKİ İMKANSIZ DİYE BİRŞEY YOKTUR....

dumbelllls dumbelllls dumbelllls

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Senin durumun fiziksel problemlerden ziyade psikolojik bir hal almış. Zaten çevrendeki özgüven zedeleyici davranışlardan ötürü kendini değiştirmeye çalışman yerine çevrendeki insan psikolojisinden nasibini almamış arkadaşlarını değiştirmen daha akıllıca olurdu. Elbet diet yapman ve gösterdiğin azim örneği takdir edilebilir. Ama sen hep bunları kendini yıpratarak ve hor görerek yapmışsın. Diet yaparken neden daha sistemli bir spor yapmadın? Bir spor salonuna yazılabilir ve orada sana verilen dieti uygulayabilir; bu şekilde daha doğru ve zamanında kilo verebilirdin. Ayrıca omuz ve kol hacminden rahatsız olmamalısın; biz kol ve omuzlarımız irileşsin diye uğraşıyoruz. Bodygaurd gibi derken çatın mı çok geniş acaba? Ya da omuzların yüksek mi? Bu senin için bir avantaj öyleyse. Gögüsler için birşey diyemiyorum; çünkü jinekomasti de olabilir; kilo vermeden ötürü deri sarkması da olabilir. Ama fiziksel özelliklerinden önce psikolojik yapını iyileştirmenin yollarını aramalısın. Senin yerinde olsaydım ilk olarak psikiyatriste gider, bir güzel terapi olur, bilinç altımdaki istenmeyen yaşantılardan arınır, ondan sonra geleceğe dönük planlarımı aklı selim bir şekilde, kendi düşüncelerimi 1. planda tutarak yapardım. Bence sakinleş, arkana yaslan. Yaşın çok küçük. Bu yaşta ergenliğe bağlı komplexler olabilir; ama senin çevrendekiler de pek bir sadist. Onlardan kurtulunca psikolojin düzelmeye başlar; ama terapi alarak bu süreci hızlandırabilirsin. Şu halinle diet yapma bence. Bol bol kendine zulmedersin bu düşünceyle. Kızların beğenisi de kafandan at. Onların baktıkları şey sadece fiziksel özelliklerin değil. Bunun farkına vardığında da çevrende istemediğin kadar kız arkadaşın olacak. Büyütme gözünde bu tür şeyleri. Psikoljiye odaklanmalı ve düzelttikten sonra kendini spora ve diete vermelisin. Gelişim çağındasın üstelik. Boyun biraz daha uzar, hacimlenirsin ve fiziğin güzelleşir. Sabret biraz...

3. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Hocam

By konuyu okuyup ilgilendiğin için teşekkür ederim bencede çok haklısın psikiyatri derkende haklısın belki :D ama o kadar değilim şu anda diyet yapmıyorum annemde diyor babamda ilgileniyor kızıyor sace diyet yapmadım bu arada sporumu çok iyi yaptım düzenli mekik,şınav,koşu ve bisiklet sürüşü yaptım yüz hatlarım ve tipim bradd pitt kadar da olmasa yakışıklıyımdır ama en yakın gördüğüm arkadaşım bile (Shrek) diyor acaba çekememesindenmi bende anlamıyorum ama neden olduğunu bilmiyorum bir kızın yanında minik diyor filan bunun gibi benzer arkadaş çevrem sınıf arkadaşım zaten bencede normal ama body gitmediğim halde omuzlarım yaşıtlarıma göre oranca vücudum büyük yani göğüs derkende sarkmalar değil genişliği kastedmiştim.Annem küçükken bana çok bol kemik suları yapıp içirtmiş çok sağlıklı beslemiş anlatıyor ama kız arkadaşlara gelince kızlar nedense ufak tefek oğlanlardan hoşlanıyor bunun sebebini bende anlamadım.

bench_O bench_O bench_O

4. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Görüntülenme 35 Cevap 1

Galiba Salvadore den başka yorum yazan yok şuan bende kendimi iyi hissediyorum okulum kapanana kadar spor salonuna gitmeye vaktim yok evdeki ve dışardaki imkanımlarla vücudumu kaslı ve kusursuz dümdüz olmasını istiyorum ilgilenen bilgililere şimdiden teşekkür ederim

Salvadore dediklerine hak veriyorum

Yağlarımı kas yapmak istiyorum sence önerilerin nedir ?

Kızların hoşlanacağı bir vücut tipi önerirsen teşekkür ederim. bench_O bench_O bench_O

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Oncelıkle yaglar kasa donusmez bunu bılmen lazım..Kaslı olmak ıstıyorsan forumu yenı baslayanlar bolumundekı sabıt konulardan baslamak uzere tamamen okumalısın...Ve sunuda belırtmek ısterım oyle hadı olsun deyınce olcak bır ıse gırmıyorsun uzun zaman ve emek ıster bodybuıldıng..Kendını zıhınsel olarak hazırla buna..Beslenmene cok dıkkat et..

6. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    İlgilenen Herkese teşekkür ederim haklısınız hiç bir şeyi aceleye getirmicem bundan sonra, Taekwando sporuna başlamayı düşünüyorum bu ay diyeti bıraktım zaten BOY:1.76 KİLO:63 BEL:38 BEDEN bu normal psikolojiyi düzelttim artık spor yapmayı düşünüyorum body bu yaşta başlamak istemiyorum 18 yaşıma kadar Taekwando yapcam ondan sonraki yıllarda Taekwando - Body ikisini beraber götürcem yardımlarınız için teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar.

7. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    kalbiburuk bence kısa vadeli planlar yapmamlısın..
    ben mesala hiç unutmam lise3 ün bittiği yaz kız arkadşım beni üstsüz gördü ve ya sen çok zayıfsın bu ne dedi..sınıftan bi kız sıra taşıyodu yardımcı olayım dedim sen bırak ben daha rahat kaldırırım dedi..t-shrt smoll alıyorum ama o bile üstümde emanet duruyordu.böle şeyler çok morelimi bozuyordu..yatağıma uzandımmı uykularım kaçıyordu..sonra dedim ünv. gidiyim body yapcam..öylede oldu .barı bi aldım elime bidahada bırakmadım.inşallahda brakmam...ilk başlarda zorlanıyosun ayak uydurmaya..çok kafa buluyorları ''olum zap zayıf adamsın neyi kasa dönüştürcen.senden bi şey olmaz vs vs die..
    ama şimdi tam istediğm gibi olmasada en azından dikkat çeken bi vücuda sahip oldum..ne kadar dalga geçiyolrsa takma hiç. dediklerini düşünerek spora daha iyi adapte olmaya çalış..hırs herşeyde var.ama en çok bu sporda işe yarar..HIRSINI VE AZMİNİ kaybetmemmen dileğiyle....

8. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Evet bende salvodore nin dediği gibi yapcam kısa vadeli değil uzun vadeli kısayı düşünmicem yardımlarınız için teşekkür ederim haftaya kadar kendime güzel bir spor çalışma programı yapcam şimdiden teşekkür ederim. bench_O bench_O bench_O

9. IAdam

IAdam Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Öldürmeyen güçlendirir. Böyle şeylerin bizi yıldırmasına izin vermezsek, daha istekli, daha verimli çalışabiliriz.

10. semto_lopez

semto_lopez Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    görüşlerin hep kızlar üzerine sanki tabiki kızlara karşı her erkek çekici olmak ister ama sen takılmışsın bu konuya çok üstünde duruyorsun okadar takma.

11. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    tabiki görünüşde çok önemlidir ama ilk olarak sağlık ve zindeliğini düşünerek yapmalısın bu sporu

12. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    anlayamadığım birşey var..bedenim derken herhalde belini kastediyorsun.ben 66 kiloyum ama 28 beden kot giyiyorum.eğer sen 63 kiloda 38 beden giyiyorsan bel bölgen yağlı veya belin çok kalın olmalı..yani anlatması birazcık güç ama şimdi senin belin 38 ise ve omuzlarını çok geniş buluyorsan nasıl kilon 63 olabiliyor çözemedim?

13. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Kemiklerinin İriliğindende Kaynaklanıyor Olabilir ...

14. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Muhtemelen kumaş pantolon bedeninden bahsediyor. Yoksa gerçekten mantıklı değil 38 beden kot.

15. KALBİBURUK

KALBİBURUK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Kusra Bakmayın bu aralar forumda değildim tabikide kumaş paltolon dan bahsetmiştim.

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    iyide bağri bi resimini koysaydın

17. mmuratt

mmuratt Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    XXXXXX ben 9. sınıfta 67 kilo, 1.60 boyundaydım. yağ oranım çok yüksekti. vücudumdaki kaslar belirgin değildi,ayrıca kaslarım çok zayıftı. ben ölüm diyeti yaptım,sıcak su içtim. koştum en az yarım saat,çoğunlukla hafif tempo bir saat. çok kısa bir sürede 52 kiloya geriledim. ama bunun bana olumsuz yansıdığını düşünüyorum. çok daha uzun boylu olabilirdim. ergenlikte çok yanlış adımlar atmıştım. gerçi şimdi 1.77 boyundayım ama gelişimimin o zamanlar için durduğunu düşünüyorum. sadece spor yap, çok az şeyden mahrum et kendini. Mesela cola,çikolata,hamur işi. bol su iç. Tatlı krizi için sabah aç karna müsli ye,sütle karıştırıp... sevgiler...

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ağustos 2009

Sayfayı Paylaş