1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bu kadar ay da böyle bir gelişim olur mu?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Smiley tarafından 23 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar,

Amacım resimlerimi eklemek değil ama bu bölümle alakalı çok fazla polemiğe yol açan bir kaç konuya değinmek istiyorum.

1-Mesela arkadaşın teki 1 yıldır vg yapıyor ve resimlerini bir hevesle bu bölüme ekliyor ve bunu gören bazı üyeler bir yıla göre az bir gelişim olmuş tarzı yorumlar yapabiliyor. Üstelik te bazı üyeler ilk resimlerini koymadıkları halde bu tarz yorumlara maruz kalabiliyor ve bunu anlamak daha da güç oluyor.

2- Üyeler resimleriyle beraber vücut ölçülerini de belirtiyor fakat yorum yapan bazı arkadaşlar ben orda 40 cm kol göremiyorum tarzı yorumlar yazabiliyor. Belki arkadaşın kolu o kadar gözükmeyebilir, belki hakikatten yalan veya yanlış söylüyor ama kimse fotoya bakıp ta bu kol 40 cm değil diyemez, çünkü sonuçta resme bakıp ölçü almak diye bir teknoloji yok, en fazla yapacağı yorum kolların hacimli ve parçalı gözükmüyor olmalı veya ölçülerini nasıl aldığını (sıcak yada soğukken vb.) tam olarak öğrenmek olmalıdır ve yol gösterilmelidir.

Sonuç olarak; unutulmamlıdır ki vücut geliştirmede en önemli faktörlerden biriside genetiktir ve her insan aynı genlere sahip olmadığından birinin 3 ayda yapacağını diğeri 1 yılda yapabilir. Aynı ölçü ve kiloya sahip iki kişinin vücut hatları çok farklı gözükebilir. Yorumlarımızı sadece yorum yapmak için yazmamalıyız ve insanları yalan söylüyor şeklinde şuçlar gibi yorum yazmamalıyız. Unutulmamalıdır ki bazı insanlar bu sporu yaparak sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıklardan da uzaklaşabiliyorlar ve bu tarz yorumlar onların hevesini kırarak bu spordan uzaklaşmasına yol açabiliyor.

Not: Konuyu yazacak ilgili bir bölüm bulamadım ama direk bu bölümü ilgilendirdiği için buraya açtım, adminlerden ricam eğer konuyla alakalı daha uygun bir bölüm varsa konuyu oraya taşımalarıdır...

Herkese saygılar ve iyi sporlar...

Son düzenleme: 23 Aralık 2011
    trail_blazerr, yumurta, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. The Genetic Freak

The Genetic Freak Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    tebrik ederim kardeşim

Smiley bunu beğendi.
  3. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Dediklerinin çoğunluğuna katılıyorum. Ancak, şöyle bir olay var; resim ekleyen arkadaşlara karşı saygım sonsuz, ancak resim ekleyen arkadaşlarımızda eleştirilmeye (olumlu yada olumsuz) açık olmaları gerekiyor, sonuçta buradaki eleştiren çoğu insanın amacının birbirini hakir görmekten ziyade karşısındakinin eksikliklerini söylemek olduğunu düşünüyorum. Tabi ki herzaman yapıcı eleştirilerden yanayım, forumdaki arkadaşlarımızında çoğunun öyle olduğunu düşünüyorum.

Smiley ve sultanmehmed bunu beğendi.
  4. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    sana kesinlikle katılıyorum, dediğin gibi çoğu üye yorumu olumsuz da olsa yapıcı eleştirilerde bulunuyor, zaten bu tarz olumsuz ama yapıcı yorumlara açık olmayan insanlar fotolarını eklemesinler. benim lafım sadece ''bu kol 40 cm olamaz'' yada '' 1 yılda bu gelişim çok az'' tarzı yorum yapıp, sadece msj atmak için msj atan kişilere...

5. yumurta

yumurta Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu bölüme konu açmak için bazı kriterler konulmalı. Zorunlu pozlar var ama pek fazla dikkat eden yok. Mesela konu açmak isteyen biri en az 6ay spor geçmişi olan biri olmalı, zorunlu pozlar eklenmeden konu açılamaz, önce-sonra resimler olmadan konu açılamaz gibi kriterler olursa hem forumun kalitesi artar hem kirlilik olmaz. Tabi bu benim düşüncem ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:57 ----------

Ve hatta yorumları kendisini kanıtlamış üyeler yapsa daha iyi olur. Bilgi önemli ama tecrübe daha önemli.. Diğerleri teşekkür butonunu kullanabilir :))

Smiley bunu beğendi.
  6. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Helal olsun sana. thums:

Smiley bunu beğendi.
  7. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    bi anket yapılsa bu sitede herkesin kolu en az 40 cm çıkar.herkes 120 kilo üstü bench press yapar.70 kilo adam 150 kilo tam squat set yaptığını savunur.forum ortamı böyle bir ortam...
    eleştirenlerden bazıları sırf moral bozmak için saçma sapan yorumlar yapıyor.mesela adam aşırı kilolu 2 ayda 7 8 kilo vermiş fotosunu atmış.ben iyi gidiyor diyorum biri çıkıyor sen bırak sporu boş ver ölmüşün sen gibi saçma salak yorumlar yapıyor.
    bu konu kilitlenebilir ve ya konu dışı forumuna taşınabilir smiley...

letsgoheat96 ve Smiley bunu beğendi.
  8. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    kısmen katılıyorum. fotoğraflar öncesi sonrası şeklinde yüklenirse bu sorun baya bir çözülür. ayrıca önceki fotoğraflar olmazsa süre verilmesinin de yanlış olduğunu düşünüyorum sadece eksikler söylenmeli böyle bir durumda. ama bazen haklı eleştiriler de olmuyor değil. herşeyi genetiğe yüklemek mantıksız. genetikle bile gelinemeyecek noktalara 3 aya gelenler az görmedim burda. 2,5 ayda %14 yağ oranından %5 e inenler de gördük 6 ayda supplementsiz süper vücutlar da gördük. kimse spor geçmişinden bahsetmiyor. kimsenin bu sporu yapanların şevkini kırmaya ya da yeni başlayanların 3 ayda böyle olacağım yanılgısına düşürmeye hakkı yok.

Son düzenleme: 24 Aralık 2011
    Smiley bunu beğendi.
  9. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Herkes mantıklı çözüm önerileri sunmuş, bence forum adminleri bu önerileri de dikkate alıp ona göre kuralları uygulamalıdır. Sonuçta bu şekilde hem üyeler daha verimli bilgi edinecektir hemde forum kalitesi yükselecektir...

Sayfayı Paylaş