Bu Kadarı Normal mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bosbossy tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Bosbossy

Bosbossy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst.
    :arrow: Merhaba,

Şuan diyetle beraber spor yapmaktayım, soracağım soru ise günlük içilen su miktarı ile ilgili.

Günde 2,5 Lt su içiyorum ve nerdeyse her saatte bir küçük tuvaletim geliyor, bu normal mi acaba ve bu kadar su içmenin bi zararı varmıdır? Teşekkürler..

307KD bunu beğendi.
  2. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

2.5 dan fazla içilince gerekli mineralleri filan da götürüyor su çok abartmamak lazım ama günde 8-12 bardak ideali.. sporda su kaybederken zaten içmek lazım onu saymıyorum bile. spor yapmadığın zamanda içtiğin su 2-2.5 litreyi geçmemeli...

3. amatör

amatör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla doktor bana su an gunde 3.5 litre içeceksin dedi bir hastalığımdan dolayı zararı olsa demezdi herhalde..

4. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 4 litre içiyorum sadece su .Bir sorun yok.

Zaten idmanda sıvı kaybı oluyor bide cardio yapınca çok daha fazla oluyor 3-4 litre bence normal.

5. 307KD

307KD Yeni Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0

ben spor dışında alınması gerekeni dedim. doktorun dediği yaz zamanı sıcaklarda. kışın sonbaharda filan 2.5 litrenin üstü zarar..

herşeyin çoğu zarar olduğu gibi suyun da çoğu zarar! günde spor yapmayan birisi için 4 litre aşırı fazla... . . .ama spor yaparkenle normaldeki su tüketimi 4 litre tabi ki olabilir...

6. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    su hem kas yapımını arttırır,hem kilo vermeni kolaylaştırır.ayrıca supliment desteği alıyosan 3 litrenin aşşasına düşmemen gerekir.yani ben öyle yapıyorum:)

7. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38

Tabii 2.5 litre fazlasıyla yeter hele kış aylarında ise, ama hep spor yapan hemde yaz aylarında idman yapan birisi için 3 litre az bile bence.

Sayfayı Paylaş