Bu isi bilenlere antreman konusunda sorularim:)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bebeqte5tur tarafından 17 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar:) benim yasim 20. 1.84 boyum ve 76 kg im sormak istedigim.2senedir arasira kucuk aralarda versem iyi beslenemesemde calistim.suan bench presste 80 kusur basiyorum.sirt harekelerimin bir kismi alette 100 bastigim alet var.kilo alma konusunda sikintiliyim.elimden geldignce yag seker kullanmasamda gobel bolgesinde ve belde 1kg yag var.belirgin olmasada rahatsiz edici:(kardioda yapiyorum cok abartmadan bu seferde kol hacmimin kuculdugunu goruyorum.yani kasta eriyor.antremanlarimsa hipertrofi anttremanlari gibi,ornegin benchte kaldirabilecegim en yuksek agirlikla 5 er 5er setler yapiyorum.gorenler sen bu agirliklarla nasil buyumuyorsun diyorlar:( beslenmeye gelinceyse birzamanlar hergun tavuk burger 2 3tane yer oyle yatardim.kollarim ozamalr sabah kalktgimda daha sis oluyordu.fazla fazla pilav kimi zaman ekmek karbonhidrat aliyoem.tavuk yiyemwdigim gun keain bi kutu ton baligi aciyorum 160 luyor ve 100 graminda 30grama yakin protein var siZce ton baligi nasil bir protein kaynagi tavugun yerini tutarmi?birde bazi ogunlerde protein alamiyorm ve pilav yaninda subblement yapiyorm bu dogrumu sizce.:shock:

2. can12

can12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle her öğün protein almaya özen göster ve her öğün aynı şeyi yeme yani bir öğün yağsız ton balıgı diğer öğün haşlanmış tavuk gibi hem ton balığı tavuğa göre daha yararlıdır ayrıca o ton balığı kutularının süzme ağırlıklarına dikkat edersen her kutuda 100 g süzme oldugunu görüceksin :)

Wills71 bunu beğendi.
  3. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    en iyisi et sonra yumurta sonra süt ürünleri tavuk arada yer alıyor bunlarda mesela 30 gr süt icsen 22 gr flan vucuduna giriyor protein kalitesi olarak fark var

Wills71 bunu beğendi.
  4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Karın bölgemde 1kg var :) :)

Yine aynı şeyi söylüyorum herkes bir değildir herkesin vücudu farklı tepkiler verebilir.Sen ağır ile gelişirsin ben hafif ile bunu iyi uygulayın deneyin siz hangisi ile gelişiyorsunuz?

Balık proteini en kaliteli proteinlerden birisidir tavuktan çok daha iyidir ama kırmızı et ile kıyaslamasına birşey diyemem.

Suplementleri ek olarak kullanın yani onu 1öğün yerine koymayın. 3 öğün + sup yavaş kilo aldırır.öğünleri 4-5 çıkartırsanız eğer işte o zaman vücudunuza tam istediğini verirsiniz.

Wills71 bunu beğendi.
  5. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    hafıfle gelıstırme fıtness a gırıyor kılo problemın var sanırım fitness ile daha ıyı toparlıyor sıkılasıyosundur

6. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    hayır kilo problemim yok yazdıgım gibi boyuma göre normal bir kilo

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:49 ----------

Kimisi ağırla gelişir kimisi hafifle demişsiniz siz hangisine tepki veriyorsanız onu deneyin yapın demişsiniz,görüşünüze saygı duyuyorum,umarım yanlış anlamamışımdır,evet küçük agırlıkla daha çok tekrar yaptıgımda kaslarımın daha çok şiştiğini görüyorumda,düşük ağırlıkla hep aynı noktada saydırırsın diye düşünüyorum,örneğin benchte 100 basmaya başladım ve 70 yada 80 de kaldırabilirim rahat rahat,ben kaslarının kaldırma kapasitesi uygun ise daha agır kaldırdıkça herkesin gelişebileceğini düşünüyorum, bu sadece benim fikrim.

7. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yani demek istediğim şey kimisi Barbell curl 50kg yapar hareketi dağıtır biraz ama oyle gelişir.Ben mesela 25kg barbell curl yapıyorum kollarım 40+ falan suanda hafif değilmi bana ? evet hafif ama o gelişim sağlıyor işte.

Hareketi hiç bir zaman bozmam 2 saniyede kaldırır 3saniye indiririm.Zaten ağır kilolarda bu pek mümkün değil.

Birde bu 25kg senelerce aynı kalmicak tabiki :) :) arttırılcak doğal olarak orada eksik anlatmışım bu yüzden özür dilerim :)

Son düzenleme: 20 Ocak 2011
    Wills71 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş