Bu insanlar niye böyle...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve modexl16 tarafından 2 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    :mad:Öncelikle herkese mrb.Yazım biraz uzun olucak ama okursanız çok sevinirim.Ben vg başlayalı iki ay oldu.Daha öncede konu açmıştım sırtımdaki kürek kemiklerimle ilgili problemim vardı.Başlamadan önce 72 kg dım şimdi 75 oldum boyum da 1.83 YAS 19 bu arada.Neyse ark lar size anlatmak istedigim şey bu degil.Malum yeni başlayanlarda gelişim biraz hızlı oldugu için ve ayrıca zayıf oldugum için 2 aylık süreçte çok ama çok az da olsa biraz yol katettim.Ancak çevremdeki insanlar benle dalga geçmeye başladı.BODY E.T. ATLET tarzı lakaplar takmaya başladılar:eek:.Anlamıyorum bu ülkede sadece futbol basketbol mu spordan sayılıyor.Sanırım bu insanlar yüzünden bu sporu bırakıcam:(.Sizce ne yapmalıyım yada siz böyle kişilerle karşılaştınız mı.Fikirleriniz benim için çok degerli.SAYGILAR

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Aslinda basligi dertlesmeye acsan daha iyiymis. Simdi modexl16, senin oncelikle cevrendekileri analiz etmen lazim. Bu dedigin yakistirmalari yapanlarin hangileri dostun? Eger o kadar yakinin degillerse ciddiye alma, milletin agzi torba degil ki buzesin. Birak, konussunlar. Becerebiliyorsan bir daha satastiklarinda dalgaya vur, onlari ciddiye almadigini goster. Anladigim kadari ile rahatsiz oldugunu saklayamayan bir yapin var, oyle olunca da ilk firsatta etrafindakiler dalga geciyor. Eminim bu problem sadece body ile alakali degil. Dedigim gibi, en iyisi hem ciddiye almamak hem de ciddiye almadigini gosterebilmek. Bunu yaparsan bu bahsettigin kisiler bir iki defa daha satasir bilemedin, sonra da pes ederler, en azindan bu konuda. Insanlarin agzini burnunu kiracak halimiz yok ya sacmalamasinlar diye:).
    Eger satasanlar gercek dostlarinsa zaten oturup konusman yetecektir, bir daha sana satasmazlar. Satasiyorsa da zaten "dostluk" frekansiniz ayni degildir, kendi dalga boyuna uyan birileri ile yakinlik kur.
    Sen calismana ve yemene bak. Satasan, satasmayan kim varsa bir iki seneye sana gipta ile bakacaklar :).

Matt ve modexl16 bunu beğendi.
  3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    konu tasindi.

modexl16 bunu beğendi.
  4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Senin dediğin durumla ben de karşılaştım zamanında. Ama ağresif bir karaktere sahip olduğum için her dil çıkaranla çatır çatır tartıştım. Benim bu konuda çok hassas olduğumu anlayan bir daha bir konuda bana espri yapmaya bile cesaret bulamadı. Anexmandros'un söyledikleri daha mantıklı gibime geldi. Ben de onun gibi tüm bunlara kulak tıkamak, bu kişilerin sözlerine pek itimat etmediğimi göstermek isterdim; ama bu da görüldüğü kadar kolay olmuyor her zaman. Fakat şuan dil çıkaranlar değişimi gördüklerinde sana hayranlıkla bakmaya başlıyor. Hatta senden gaz alıp body sporuna başlayanlar bile olmuyor.

modexl16 bunu beğendi.
  5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Her kes bişeyler der ama önemli olan senin kendin hakkındaki yorumun.Yani kendinle barışık olman.Bu spora başladığın çok iyi olmuş tebrik ediyorum seni.Bu sporda zaman herşeyin ilacıdır.Zamanla geliştikçe irileştikce kendine güvenin artttığı gibi çevreninde sana bakışları ve düşünceleri olumlu olacaktır.Bundan hiç bir şüphen olmasın.

modexl16 bunu beğendi.
  6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çok erken başladım bu spora, genel toplama bakıldığında çok fazla yol kat etmedim ama ironik bir şekilde lise yıllarımda yaşıma göre çok dikkat çeken bir fiziği süratle oluşturdum, okulda lakabım "body" idi, kimi zaman bunu body ekreme çevirmeye çalıştılar ancak kafası çalışan bir adam olduğum için tutmadı elbette :D
    Bence güzel birşey iyi fizikli olmak, dikkat çeken bir yapınızın olması.
    Ben hiç dert etmedim, yani okuyan eden, kafası çalışan bir adamın fiziği iyi diye, iddialı diye ezik hissetmesini bırakın, tam tersine memnun olması lazım.
    Bilemiyorum, benim belki en büyük şansım, bu sporu yapmam yönünde önemli dönüm noktalarında güzel cesaret almış olmam.
    Yazlıkta mesela benden büyük olan arkadaşlar çok iyi gittiğimi özellikle göğüs ve omzumun yaşıma göre çok iyi olduğunu söylerek beni cidden gaza getirmişlerdi, ee tabii büyük olanların lafı daha önemli olduğu için okulda yaşıtlarımın hoş ve boş adamsın tarzı yaklaşımları bana hiç sökmemişti.
    Zaten dikkat et, seninle büyük ihtimalle senden büyük olanlar değil, yaşıtların daha fazla uğraşacaklar.
    Ancak şunuda söyleyeyim, birazda iğneyi kendine batır, eğer çok kasıntı yürüyorsan, ne bileyim olup olmadık yerde gösterdiğin aşamayı bir şekilde paylaşma ihtiyacı duyuyorsan bu ortama birazda sen sebep oluyor olabilirsin.
    Ancak ne olursa olsun, güzel birşey yapıyorsun, 85-90 kilo olduğun zaman zaten seninle dalga geçmek değil, abi süpersin demek için çevrende dolanacaklar :D

modexl16 ve diez bunu beğendi.
  7. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    bağzen etrafımızdaki insanlar bizi anlayamayabiliyor, bazen bizde anlayışsız oluruz belki farkında olmadan. esas mesele sınırları koyabilmek mesela ciddiye almadığını göstermek gibi diğer bir alternatifte buz gibi bir tavır sergileyebilirsin. mesela "birdaha benimle böyle konuşmayın" gibi. bu noktaya kendini getirebilirsen zaten insanlara izin vermessin. konuşursak ne olur falan denirsene ne yapmak gerekiyo söyle falan dersin işte. bu posta koymak veya kafa tutmak değildir.

modexl16 bunu beğendi.
  8. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    kaslı bir vücuda sahip olmak kolay bir şey olsaydı inanın herkes böyle olmak isterdi.

bu iş mücadele istiyor,emek istiyor,kararlılık istiyor,pes etmemeyi istiyor,sabır istiyor.çok şey istiyor..

başkaları kız arkadaşıyla sağda kız arkadaşıyla el ele lay lay lom yaparken kız arkadaşına "aşkım bugün antremanım var,yarın buluşalım" diyebilmeyi gerektiriyor.

başkaları geceleri mekandan mekana zıplarken,saat 11'le 5 arası salgılanan gh hormonlarından faydalanabilmek için uyumayı gerektiriyor.

başkaları istediğini yiyip,içebilirken,gram gram yediklerini içtiklerini hesaplamayı gerektiriyor.

mağazadan istediğin t-shirtü almak yerine,o parayla ihtiyacın olan supplementi almayı ve ya spor salonu aidatını ödemeyi gerektiriyor.

aylarca,senelerce azimle çalışmayı,yüzlerce kg.lik ağırlıkların altında ezilmeyi gerektiriyor.icabında geceleri yorgunluktan kız arkadaşına,eşine arkanı dönüp uyumayı gerektiriyor.

bu iş o kadar kolay bir şey olsaydı memlekette herkes 50 cm. biceps+six packle dolaşırdı.işte bu kadar kolay olmadığı ve kendileri bunca zorluğa katlanamadıkları için,işlerine gelmediği için senin gibi kardeşlerimizi KISKANIYORLAR.meselenin özeti budur:KISKANÇLIK.

türk insanı spordan anlamaz.bu bir gerçektir.%90'ı göbeklidir,geri kalan %10'un %9'u da çirozdur,kopildir vs.dir.bildikleri tek spor da futboldur.

geçen gün,vücut geliştirme yaptığımı bilen bir abi "bi göster pazularını göreyim" dedi.gülüp geçmem gerekirdi fakat o an boş bulundum ve sıktım bicepslerimi gururla gösterdim.suç bende..suratını buruşturup "peh" dedi."erkek dediğinin pazuları yumurta gibi çıkmalı,bu ne lan böyle" dedi.şimdi ben bu adama ne diyeyim...

6-7 yaşımdayken amcalarım "göster pazularını görsünler" derdi.ben de çıkartır gösterirdim.yumurta gibi çıkardı tabii.. :D hem zayıflığımdan,hem de yumurta kadar bicepslerim olduğu için.şimdi nasıl çıksın bicepslerim yumurta gibi?bir kere 90 kg.yim.hadi definasyondan sonra diyelim.o zaman da yumurta gibi çıkmaz,çünkü artık yumurta kadar değiller.deve kuşu yumurtası kadarlar. :D

kimi zaman en yakın arkadaşlarımın dahi gözlerindeki kıskançlıkları görebiliyorum.istiyorlar ki herkes onlar gibi göbekli ve ya çakal kıvamı çiroz olsunlar.

boşverin milleti...

Son düzenleme: 6 Mayıs 2008
    Berkthagar, modexl16 ve salvadore_xp bunu beğendi.
  9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Fikirlerine katılıyorum.
    Artık bu iş toplumda reflex haline gelmiş. Küçüklükten beri sürekli ebeveynler bizi bir yarışın içine sokup, "şunun oğlu, şurayı kazanmışvs..." gibi sözlerle bizim hırslanmamızı ve başarıyı da bu şekilde elde etmemizi istiyorlar. Bir süre sonra bu davranışın sonucu olan cins komplexler yaşam biçimi haline geliyor. Farkında olmadan girdiğin her ortamda kendine yarışmacı arkadaş arıyorsun. Çünkü başarıyı sürekli bu şekilde elde etmişin. Yarışmak güzel olsa da kurallı, dürüst ve şikeli olmayanı mübahtır. Aslında bu bencilliğin tohumları bebekken atılıyor. Çocuğun bu dünyadaki tek ideali çevresindeki insanlardan üstün olmak hatta onları ezmek oluyor. Her çalışan her durumda başarılı olmadığı için başarılı olanların ayağını kaydırmaya çalışıyor ki bu en tabii sonucudur.
    Böyle bir ortamda yetişen insanlardan nasıl dürüst ve gerçekçi tavırlar bekleyebilirsin ki. Şuan yapılacak olan da tüm bunların farkında olup, ne kadar doğru yoldan gittiği çevreden bağımsız olarak düşünüp anlayabilmektir.

modexl16 bunu beğendi.
  10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende senin yaşındayken bu vg sporuna başlamıştım birkaç gün spora gittikten sonra bıraktım ve şimdi yaşım 30 a yaklaştı 2 senedir bu sporla uğraşıyorum ,ve keşke o zaman vg yi hiç bırakmasaydım diye kendime söyleniyorum.
    Sen sen ol başkalarının laflarını dinleme onlar senin daha iyi olmanı istemeyenlerdir.
    Ama kimseyede yüksekten bakma.thums:

modexl16 bunu beğendi.
  11. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bırak onlar geçsin dalgasını sen devam bir güzelce geliştir vücuudunu. istediğin vücuudu elde ettikten sonra ağızlarını açabilecekler fakat ağızlarından hayranlık kelimesi dışında bir kelime çıkacakmı, orası tartışılır;)... ha yine dalga geçiyorlar ise bil ki kıskanıyorlardır.. ki bende onlar gibi g.. göbek olup karşımdaki adamın yerinden fırlayacak karın kaslarını görsem bende bir şekilde dalga geçip kendi eksiklerimi ört bas etmeye çalışırdım.. hani derler ya: KEDİ YETİŞEMEDİĞİ ETE MUNDAR DERMİŞ!!! ;)

modexl16 bunu beğendi.
  12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Çok güzel açıklamışsın olayı...
    bu son cümlelere bayıldım :D gerçektende öyle birde tıknaz kel göbekli tiplerin kendini tatmin etme metodları vardır.Erkek dediğin göbekli olur :D
    konu nerden nereye geldi işte biz bu şark kültürünün etkisiyle herzaman Avrupa Birliğinin kapısında el pençe beklemeye mahkumuz...

modexl16 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş