Bu işin en iyisi nasıl olunur?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SipahiPower tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu işten kastım fitness(antrenör olarak).Sadece fitnessla kalmak istemiyorum biraz daha ilerisini düşünüyorum.Olmak istedigim sey çoğunuz duymustur Tony-Karen Hill(Kıvanç Tatlıtuğ'un antrenörleri) gibi bir şey.

Univestede Beslenme ve Diyetetik okumayı düşünüyorum.beslenmeyle çok haşır neşirim hep araştırır okurum iyi bir diyetisyen olacağımı umuyorum.
    İstegim bunun yanında iyi bir fitness antrenörüde olmak bunun için bir universte daha okumam gereklimi yoksa kaliteli antrenörlük kursları oluyormu ?

Kısacası, uzun zamandır sağlıklı yaşamak ve spor yapmayı yaşam tarzı edindim bunu meslek olarak yapmak istiyorum,her türlü tavsiyeye açığım.

2. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Train Like A Champion.
    Bu sözü benimse istediğin her türlü bilgiyi i vücudu elde edersin.

3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    besyo mezunları herhangi bir kursa gitmeden 1. kademe antrenörlük belgesi ( yardımcı antrenörlük belgesi ) alıyor...1. kademe antrenörlük belgesiyle salon açamazsınız.2. kademe antrenör bulmanız veya belgesini kiralamanız lazım.

Bunun dışında federasyon her yıl antrenörlük kursları açıyor.Bu kurslara katılıp başarı gösterirseniz belge alıyorsunuz.

Çoğu antrenör sadece sertifika almak için bu spor hakkında bilgi sahibi olur.O belgeyi aldıktan sonra kendini geliştirmek için çaba sarf etmez.

Eğer iyi olmak istiyorsan kendini her konuda ( beslenme , antrenman , supplement ve anabolikler ) geliştirmen lazım.

wallcroft9'69 ve SipahiPower bunu beğendi.
  4. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    pozitronn 'un bahsettiği kurs 30 nisanda 900 tl . Bilginize.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  5. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Belge sadece başlangıç ,dediğin gibi kendini geliştirmek önemli olan.Federasyonun kurslarını biraz araştırmıştım ,ilk temeli orada atıcaz anladığım kadarıyla.Peki bunun dışında kendimi geliştirmek için nelerden yararlanabilirim ? yurt dışı yurt içi bütün seçenekleri değerlendirmek isterim

Birde Tony Hill'in askeri eğitim aldığını duymuştum öyle bir şey Türkiye de var mı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:10 ----------

şuanda universte sınavına hazırlanıyorum onun için daha sonraki bir kursu tercih edicem teşekkürler bilgi için

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    antrenörlük okuman yeterlidir

gidiceksin tıp yayınları satan bir kitapçıya bu sporla ve diğer sporlarla ilgili yayınları tek tek alıcaksın ( spor kitabı sorma sakın :) kinesiyoloji-endokrinoloji gibi şeylerden bahsediyorum )

pubmedi her gün okuyacaksın

eee sonra öle olcakmısın hayır tabikide olamıcaksın :)

hayal de bir yere kadar :)

ama dediklerimi yaparsan iyi bir antrenör olurusn tabikide

7. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Yurtdışında ve Türkiye'ye gelen bu konu hakkında önemli seminerler,programlar düzenleyen insanlar oluyor. Onların eğitimlerine katılabilirsin misal bilgisayar kursu gibi düşün 180 saat filan onlara gidiyorsun.

Eğer arkadaşların yukarıda dediklerine bunlarıda ekler, kendini yeniliklere ayak uydurursan ve iyi bir yere de kapağı atarsan bence neden olmasın :)

8. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Danny aradığım şeyde bu aslında bu tür kaliteli kinesioloji,anatomi kitapları.Mens Health falan takip ediyorum da onlarda ciddi hiçbir bilgi yok. Bu tür kitaplardan tavsiye ettigin var mı?Birde tıp yayınları satan kitapçı hiç dikkatimi çekmedi nerelerde bulabilirim.(istanbul/Kadıköydeyim)
    Antrenörlük okumadan kastın besyo mu?

Kauss o tür kaliteli seminerler olduğuna eminim ama nerde ne zaman oluyor, katılım kosulları neler? onlardan nasıl haber alırım acaba.

Birde sene basında universte için Fizik tedavi dusunuyordum. beslenme ve Fizik Tedaviyi çift dal gibi okumaya kalksam çok mu kasmış olurum yoksa çok faydasını görürmüyüm sizce?

9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    nobel tıp kitabevi var çapada ben ordan alıyorum :)

evet besyoda olur -yada direk antrenörlük bölümü var oda olur

genelde o seminerler dergilerde yayınlanıyor

aslında çok da iyi olur olur o şekilde bir eğitim görmen

ama unutma ki eğitim aldığın konular sadece bir temel olucaktır sen eğer o bilgilerle birşey yapmaya kalkarsan çok kötü olur :(

o yüzden zaten alanın olmayan dallardan yayınları okumanı tavsiye ettim her alanda çok bilgin olmalı

10. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Danny ilk fırsatta dedigin yere bakıcam.

Profilne baktım ilgi alanlarında plates ve dans yazmıssın.Bende de azıcık salsa var :)ileride iyi bir plates kursuda almayı dusunuyorum.
    okuduğun okulda ilgimi çekti ama onuda sorup ustune gelmiyeyimm :)
    Umarım ileride iyi bir yerde tanısma fırsatımız olur :)

Başka fikir ve tavsiyelere de açığım herkesin düşüncesine saygı duyarım...

Danny Boy bunu beğendi.
  11. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    O tür kursları Danny Boy'un dediği gibi dergilerde filan yayınlayabiliyorlar bunun yanı sıra artık facebook gibi yerlerde de yabancı ve Türkçe sayfalara katılıp takip edebilirsin ve haberdar olabilirsin.

Bunun yanı sıra bence bu konularda kendini geliştiren kişilere danışabilirsin neler yapabilirim diye. Örneğin forumun üstünde bir reklam bannerı var fitness34 diye onun sitesini incele o dediğim gibi kurslara gitmiş biri. Ben kimim bölümünü incelersen görürsün.

Ayriyetten çift anadal bence yapabilirsen yap. Ama zorlanacağın da kesin bir şey. Daha fazla zaman harcayacaksın sonuçta. Fakat hiç bir şey de emek harcanılmadan olunmuyor. Yani eğer bu yola baş koyacaksan ben denerdim. Not ortalamını filan yüksek tutman gerek yanlış hatırlamıyorsam belli başlı kriterleri olması lazım. Zaten üniye gidince daha iyi öğrenirsin bu konuda.

Tıp kitaplarını kadıköyde bulabilirsin. Hemde çok rahat bir şekilde şluan nerede olduğunu hatırlamıyorum ama bir iki dükkan sırf tıp üzerine kitap satıyor. İstersen öğrenebilirim ablam ve babamdan dolayı :) Bunun yanı sıra internetten bulduğun kitapları akmar pasajında daha uygun fiyatlarada bulabilirsin. Yalnız bu tarz kitapları açıkcası sade dilli olanları ilk başta tercih etmelisin. Sonuçta sen doktor olmayacaksın yani o kitabı alıp da okumaya başlayınca anlaman gerekiyor.

SipahiPower ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fitness34 dikkatimi çekmişti bakmıştım,dedigin gibi katıldıgı kurslar seminerler yazıyordu orda.onu biraz daha inceliyeyim.
    çift anadalın faydası olucagından hiç şüphem yok ama cok yogun olacagıda bir gercek.Ona harcıyacagım zamanı daha iyi degerlendirebilirmiyim diye dusunuyorum ama okumak en iyisi galiba :)
    Akmara 2 günde bir ugruyorum zaten ama orda genelde universteye hazırlık kpss falan kitapları oluyor tıp kitabı orda da hiç dikkatimi çekmedi.Akmara tekrar bakarım ama o 2 dükkanın yerini de ögrenirsen çok memnun olurum

Sayfayı Paylaş