Bu işi Natural olarak hedeflemek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 18 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar ben bu sporu 8 aydır yapıyorum her konuda biraz bilgi sahibi oldum araştırarak vs . Genel olarak ilerlemem de gayet iyi yaklaşık 12 kilo aldım boyum 175 kilom 78 biceps ölçüm 37
    Şimdi aklıma takılan bir soru var çevremde gördüğüm kadarıyla bu sporda herkez de illa bir steroid kürüne girme hevesi var yani tanıdıgım çogu kişi steroid kürlerine girmiş ve spor salonunda hemen hemen herkez bu kürlere giriyor.
    Girip girmeleri kesinlikle beni ilgilendirmez herkesin kişisel meselesi bu saygı duyarım fakat hiçbirinde ahım şahım bir vücut göremedim ben 3 yıldır yapıp 38 cm bicepsli gördüm defalarca steroid kürüne girmiş .
    Benim hedefim bir yarışmacı olmak değil 42 cm biceps belirgin karın kasları hacimli bir göğüs yani bu dediğim kavramlar natural yoldan olmayacak birşey mi acaba beslenme dinlenme ve spor ile bence yerine gelecek şeyler bunlar tabi bu kendi fikrim.Benim bu hedefime defalarca küre girip ulaşamayan insanlarda gördüm,hayatında hiç küre girmeden ulaşanıda gördüm(yakın akrabam)
    Yani anlayamadıgım şey bu tarz bir vücudu doğal bir şekilde yapıldıgını gördükten sonra neden hala insanların küre girdiğine anlam veremedim amaçları yarışmacı olmakda değil fakat gözle görülür hacimli bir vücutta göremedim ben bu kişilerde.Tabikide başarılı profesyonel bir şekilde bu sporu yapan sporculara sözüm olamaz fakat beslenme dinlenme olmadan direk küre girmelerine anlam veremedim
    En basidinden size sorum natural olaeak bu sporu yapan bir kişi 42 43 cm bir bicepse sahip olamazmı ?

2. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Olur neden olmasın. Ama 42 cm %7 yağ oranı emek ister. Dediğin kişilerde kısa yoldan gitmeye çalışıyor hedefine.

3. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Profilindeki gibi bir vücut hayalin varsa steroidlere bulaşmadan mümkün değil önemli olan senin ne istediğin.
    Birde anlamadığım neden bu kadar biceps ölçülerine önem verirsiniz hani bicepsler iyi olsunda gerisi önemli değil gibi çünkü bakıyorum forumlarda genelde hep bicepsim şu kadar bu kadar yorumları var.Ben dördüncü seneye giriyorum supplement harici birşey kullanmadım inşaAllah kullanmamda beyin fonksiyonlarınıda yavaşlattığına dair bilgiler var.Mesela ben dört senedir anca soğuk 41,5 cm kol yapabildim diyorum ya kolun bir önemi yok bütün vücut görseli önemli adama bakıyosun kol 48-50 ama göbek yağları dışa fışkırmış zannediyo ki o kolla göbeğini sakladığını.
    Soruna cevap olarakta şunu söyliyeyim natural olarak genetiğine bağlı 50 cm e kadar yolu var.
    İyi sporlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    çoğu insan '' bu adam 3 ayda kürle yaptıysa ben 5 yılda doğal yaparım '' şeklinde düşünüyor ama her insanın bir limiti var ve belli bir süreden sonra pek bir gelişim alınamıyor. bahsettiğin türde bir vücuda doğalda ulaşabilirsin ama ötesine geçmek için kimyasallara bulaşmak gerekiyor malesef.

5. Muscleous

Muscleous Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Supplementlerin beyin fonksiyonlarini azalttigina dair bilgiler var demissiniz. Acaba kaynagini paylasabilir misiniz bizde bir gozatsak arastirmaya?

6. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Supplementlerin demedim steroidlerin

7. Prii

Prii Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Omuzunuz kaç cm? Boyunuz kaç bir de?

8. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    7 değilde 12 13 arası ideal bence o kadara düşmeyeceğimi bende biliyorum yorum için teşekkürler.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Ekim 2015 ---
    Profilimde ki gibi demedim 41 42 cm biceps hacimli göğüs ve düz bir karından bahsettim yorumlar için çok teşekkürler

9. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Ama profilinde hayalin gibi sanki

10. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle yapabilirsin. Bir kere şu şunu almış,kullanmış yapamamışa takılma. Eğer tek bir etkenle bu spor yapılsaydı herkes yapardı. Olay sadece küre girmek değil daha bir sürü etkeni var. Sen de tüm bu disipline uyarsan hedeflerine neden ulaşamayasın? %12-13 yag oranı 42cm kol ölçüsü genetik limitleri zorlayacak bir durum değil bence.

11. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    4-5 yılını sabırla verebilirsen bu iş olur. Ölçülere takılmak motivasyonu düşürüyor. Ben daha çok Benchpress-Squad-Deadlift kilolarına bakarım. Kim ne kaldırıyor banane, hedefim kendimin hep 1 adım ileri gitmesi olmuştur. Size tavsiyem de budur. Salonda kilo olarak benden iyi kaldırıp gelip senin fiziğin süper ne kullanıyorsun kaç senedir yapıyorsun diyenleri gördükçe daha iyi hissediyorum. Steroid asla bulaşılmaması gereken ilaçtır. Sporu bırakırım ama steroide başlamam. Sağlık herşeydir.

Birpol bunu beğendi.
  12. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Google a ilk vucut gelistirmeciler yazunca steroidden oncekilerun resimleri cikiyor.gayet iyiler ama simdikiler baska bi siklet tabe

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Profilimde ki adam mr olmpiya kategorisinde yarışmış dereceye girmiş bir sporcu 50 55 cm biceps var benim dediğim ölçüleri arkadaslar anladı teşekkürler
    Çok teşekkürler böyle yorumlar beni daha çok motive ediyor
    Değilse ne mutlu bana ozaman yorum için teşekkürler zamanla görecez

14. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Rahat ol bende anladım dediğin ölçüleri renk olsun..
    Yalnız ben bu tarz adamların sporcu falan olduğunu düşünmüyorum bana göre steroid kullanıp vücudunu büyüten ama kafasını küçülten insanların hiç birisi sporcu değil.

15. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Büyük biceps'mi?
    Yağsız damarlı biceps'mi? :)

16. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    50 mi? Dafuq. 185 ve üzeriyse belki yıllar sonra olur... %7 yağ oranında da o ölçüler hayal zaten doğallarda %7 dediğiniz genelde %12 filan oluyor...

Steroidler beyin fonksiyonlarını yavaşlatıyor mu? O ne demek? Hangi steroidler onlar? Etkiler ilaçtan ilaca değişir. Genel anlamda bazı steroidler beyinin çalışma şeklini değiştirir, hatta fizyolojik yapısını bile değişime uğratırlar. Bazıları ise beyinin işleyişine etki eder. Hem psikolojik olarak hem fizyolojik olarak çok iyi yönde verim alınabilecek hormonlar da var, beyni tamamen paralyze edebilecek hormonlar da var.

Kullanıp kullanmamak kişisel tercihtir, kimisine 40cm yağsız kol 120 omuz yeter, kimisi ister 150cm omuz yapsın 50cm koldan damarlar fışkırsın. ego meselesi biraz.

17. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Foruma üye olduğum tarihten beri bu işin içindeyim. Kolum 2 ay önce 46 cm yi gördü. Şu an definasyonda olduğum içim 43 cm geliyor. Böyle nankör bir iştir bu ayrıca. Biraz yemeği kıs hemen ölçü kaybetmeye başlıyorsun.

18. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Tabikide yağsız benim de amacım 12 13 yağ oranıyla ulaşmak 42 43 cmlere

19. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Prii omuz ve boy ölçünüz kaç diye bana sorduysan eğer
    Omuz 124
    Boy 183
    Göğüs 120

20. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bahsettiğin şeyler elbet steroidsiz yapılabilir... Rich Piana nın bu konuyla ilgili bi yorumu var, REAL FOOD... Çok iyi kürlerde alsanız, çok iyi supplement desteği de alsanız gerçek yemek kadar faydasını görmeyeceksiniz.Elbette bende profesyonel biri olarak söylemiyorum bunları araştırmalarım sonucunda ulaştığım bilgiler. Fakat gerçekten büyük disiplin gerektiren bi iş olduğunu hepimiz biliyoruz sanırım. Türkiye de yaşadığım genel yaşam tarzından ötürü gerek çalışma hayatı, gerek okul ve aile yaşamı çoğu zamanda maddiyat yüzünden beslenme ve antreman programına eksiksiz olarak uyamıyoruz. Ama bu sonuçlara ulaşmak için çok disiplinli ve düzenli çalışmak ve beslenmek çok önemli sanırım. Bunu bi yaşam tarzı haline getirmen gerekicek :)

Sayfayı Paylaş