Bu hareketi yapamıyorum (!)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RKO1907 tarafından 6 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar. Bu forumda yeniyim kuralları daha okuma fırsatım olmadı çünkü yarın spora gidecğeim ve çok yorgunum direkt yatacağım. Bir kusurum var ise lütfen affedin ve mazur görün.

Boy: 1.82 Kilo: 55

Sorun şudur;

Salona başladım. 2 hafta felan oluyor. Hoca program verdi. Göğüs önkol - Omuz arka kol ve sırt bacak olarak. Her hareketi başarılı bir şekilde yapıyorum. Bench Press hariç. Diğer antremanlarda arkadaşlarımdan da ağır kaldırıyorum ama şu bench pressi bir türlü yapamıyorum. Hoca gösteriyor doğruda yapıyorum. arkadaşlarım 25 kilo basarken ben 15 kiloda yardım alıyorum. Nedendir? Kendimi nasıl geliştirebilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Boy 1.82 Kilo 55 ? Ciddi misin şuanda yanlış anlama ama kemik adam olmalısın ? Bench Press den önce kilo alman lazım senin bir an önce kesinlikle.Bilekler ince mi bu arada ? Şimdi şöyle bir şey var arkadaşlarınla kendini kıyaslama motivasyon kaybı yaşarsın.Bench press i sağlam basmak için triceps yani arka kol kasına ihtiyacın var.Daha 2 hafta olmuş diyorsun ve sana program verilmiş.En az 1-2 ay başlangıç programında kalmalıydın ilgisiz bir hocan var galiba yada sen çok heveslisin direk program istedin hangisi bilmiyorum.Ve 2 haftalık birine göre 15 kg basıyorsan helal olsun bu kısmı misal mi verdin bilmiyorum ama 2 haftalık birinin 15 kg basması zor zaten.Kendini geliştirmen zamanla olucak.Tricepse biraz önem ver ne çok çalış ne az çalış.3 hareketi geçme.Ve spora 6 gün gidiyorsan bu yanlışı kesinlikle yapma.

3. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumun için teşekkürler. Alt yapım var geçen sene gitmiştim bodye. Fakat bırakmıştım. Programıda ben istedim. Bileklerim ince evet ama arka kolum ve ön kolum sağlam. Yağ oranım azdır ama sağlam yani. Her hareketi yaparım. Bench presste 15 kilo basıyorum gerçek yani. :) Ama olmuyor işte. 4x10 şeklinde gidiyorum. 15 daha arttıramıyorum. 10 kilo ile başlaıyorum. 15'i geçemiyorum. 20 kilo 4 tane kaldırıp indiriyorum sonrasını yardım ile. Spora bir gün ara ile gidiyorum bu arada. Ağırlığı asıl arttırabilirim?

4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Piramit sistemi denemelisin.Ağırlık arttırmada çok işe yarar.12/10/8/6 çalışırsın.12 de 7.5 kg , 10 tekrarda 10 kg, 8 tekrarda 12.5 , 6 tekrar 15 kg denersin.Son tekrarlarda destek isteyebilrsin arkanda biri bulunsun.Sonraki hafta biraz daha arttırmaya çalışırsın.

5. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım istediğim ceabı aamayacağım. :) Yanlış anlama lütfen. 15'i 10 tekrarda rahat kaldırıyorum zaten rahattan kastımı anladın sen zaten. Her neyse kolum öyle kemik adam felanda şiş yani. Bayağı bildiğin istiyorsan atarım resmini. Ama neden bilemiyorum bu hareketi yapmaya çekiniyorum.

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    İstediğin cevabı alamayaşının nedeni başta demişsin ki " arkadaşlarım 25 kilo basarken ben 15 kiloda yardım alıyorum. " buradaki şikayet nedir ? Ağır giremiyorum diyorsun resmen.Ne yapmam lazım diyosun.Bende sana piramit uygula ağır kaldırabilirsin bu sayede diyorum.Sonra bu hareketi yapmaya çekiniyorum diyosun.Benden bişey anlamamı bekleme.

7. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    SnycnYcl arkadaşımızın dediği mantıklı bende 2 hafta oldu başlayalı bende bench pressde zorlanıyorum ağır kaldıramıyorum ama bu bilekle ve arka kol ile ilgili herhalde. kendini arkadaşlarınla kıyaslama bu senin için kötü olur arkadaşım 5 aydır gidiyor bench presste 60 kg kaldırıyor bu iş zaman sabır işi

8. spiderman

spiderman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İZMİR
    yazmayım dedim ama dayanamadım.
    Boy 182 Kilo 55 sen ya bir bayansın yada bizlerle eğleniyorsun!.
    eğer gerçek ise de acilen bir beslenme uzmanına görünmen gerekiyor.
    vg salonuna gitmen değil

9. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Uzun süre önce tartılmıştım ama. Baskül bozuk. Şuan kaç bilmiyorum. Buyrun ssler.

Ekli Dosyalar:

10. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    55 kg dan fazla olduğunu düşünüyorum ben de.Seninle ayni boyda ve kiloda bir arkadaşım var gerçekten kaburgaları gözüküyor dışarıdan.
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2014 ---
    55 kg dan fazla olduğunu düşünüyorum ben de.Seninle ayni boyda ve kiloda bir arkadaşım var gerçekten kaburgaları gözüküyor dışarıdan.

11. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    okul açılana kadar düzgün bir fiziğe kavuşmak hayalim :)

12. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler, aslında fiziğim düzgün bir bakıma. Yani bir sorunum yok kemik yapısı felan çok şükür. Vücut tipim belli zaten. Bu arada internette bir takım yazılar okudum. Bench pressi daha kolay yapabilmek için. Bunlar ne kadar doğrudur?

13. valentinus80

valentinus80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    birader o kolları uzunluğu nedir ya gerçekten korktum ya ellerin falan acayip büyük sen direk omuz kol çalış

14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    """"Bende daha yeni sayılırım bu sporda. Ağırlıkları kaldırmanda ve yorulmanda nefesin çok etkisi var. Ağırlığı kaldırırken nefes al ve hızlı kaldır. İndirirken yavaş indir ve nefes ver. Bayağı yararı oluyor. """""

Baska bir baslikta yazmis oldugun bu sey neden kaldiramadigini gayet güzel acikliyor..

15. erentak

erentak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    tam tersini söylüyorsunuz ağırlık kaldırılırken yani zorlanırken nefes verilir ağırlık indirirkende nefes alınır

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    İyi oku yazdıklarımı,bunu söyleyen başlık sahibi.ben onun söylediğinden alıntı yapıp bak bu sebepten kaldıramıyorsun diyorum.

Sayfayı Paylaş