Bu gidiş normalmi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berbes tarafından 28 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bundan tam 35 gün önce incelme operasyonuna girdim..
    O zaman ;
    Kilo : 120
    Bel : 114
    Kalça : 126
    Göğüs : 114
    Omuz : 126
    Bacak : 66
    Bilek : 18
    Boyun : 45

(Boyum 183 cm ) di..

Sabahları
    1 dilim yağsız beyaz peynir - 2 yumurta beyazı - 1 bardak yağsız süt - 1 dilim kepek ekmeği

Saat 10.30 da
    1 activia yoğurt

Öğle
    150 gr tavuk göğsü - 5 kaşık yağsız (keten tohumu karıştırılmış) yoğurt - 1 domates

Saat 15.30 da
    1 elma

Saat 17.00 da (akşam yemeği)
    1 kutu light dardanel ton - 1 salatalık

yiyerek ve bunların yanında ilk 25 gün cla , l-carnitine daha sonraki 10 günde hydroyxcut kullanarak ve aşağıdaki antreman programını yaparak

Pazartesi-salı - perşembbe -cuma
    4*25 crunch
    4*12 çakı
    4*25 cable crunch
    2*100 sopa çevirme
    4*25 yatarak ayak kaldırma ( oda bir çeşit çakı aslında ama tabiki daha basit)
    bunların sonundada 35 dakika bisiklet (nabız ölçerek)
    ve off günlerdede 45 er dakika bisiklet
    gibi bir antreman sistemiyle aşağıdaki ölçülere düştüm..sizce bu durum normalmi?

Şu anda
    Kilo : 100 ( 120 den)
    Bel : 104 ( 114 den)
    Kalça : 122 ( 126 dan)
    Göğüs : 106 ( 114 den)
    Omuz : 122 ( 126 dan)
    Bacak : 58 ( 66 dan)
    Bilek : 17 ( 18 den)
    Boyun : 41 ( 45 den )

Bu durum normal seyrindemi gidiyor sizce

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Çok az Protein alıyorsun .Gidiş normal değil kaslarında eriyor haberin olsun. Kaslarını bu şekilde eritirsen ilerde kilonu sabitliyemezsin hızla kilo alırsın ve enerji harcamanı sağlayacak bazal metabolizma hızını yükseltecek olan kasların olmadığı için kilo vermek şimdikinden 10 kat zor bir hal alır.

Şimdi ya bu diyete devam edersin teraziye her çıktığında ağzın biraz daha kulaklarına varır yada diyetine protein ekleyip aylık maximum 5 kilo verirsin.

Başkalarının acı tecrübelerini yaşayarak tasdik etmemen dileğiyle

Saygılar..

3. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Bilgiler için teşekkür ederim..Yanlız protein olarak ne almamı tavsiye edersin..Yani ne yiyebilirim..markete girdiğimde saf protein bulamıyorum..Ya içinde bolca karbonhidrat yada yağ oluyor

4. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT

tavuk göğüsü ,ligth ton balıgı ,yumurta beyazı-hindi göğüs,balık ,sütaş ligth peynir ,dana eti gibi yiyeceklere yönebilirsin. protein oranları yüksek.

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
  6. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    öğütlerin için çok sağol..Elimden geldiğince bunları uygulamaya çalışıcam..Ama psikolojim çok bozuk..Eylül 15 de tatile gidicem..Mayo alıyorum olmuyor..zaten kot giymek hayal oldu..En azından tatile gidene kadar beli 90 cm e falan indirebilirsem gönlümce kot şort falan giyerim..Ondan sonrada dengeli bir biçimde beslenirim diye düşünmüştüm..Gerçekten şişmalık çok kötü bir durum..Bunu yaşamak lazım..Peki şu 1.5 ayıda böyle geçirsem rahat rahat tatilimi yapsam ondan sonra normale dönsem çok şey kaybedermiyim..

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    120 kiloda 114 bel aslında düşükmüş, hatalı ölçmüş olabilirsin, zira 20 kilo verip belden sadece 10 santim gitmesi düşündürücü.
    Boynun çok incelmiş, 100 kiloda 41 boyun oldukça ince, diğer bölgelerde anlaşılabilir incelmeler söz konusu, sonuçta 20 kiloda konuşuyoruz, çok ciddi bir rakam, diyette glikojende azalıyor, bu kasları düzleştirir.
    Elbette kas kaybediyor olabilirsin, bunun çözümü protein alımını en azından günde 120 gram seviyesinde tutmak, karbonhidrat alımını bir miktar arttırmak kas kaybına karşı koruyucu olur.
    Ancak dediğim gibi, 20 kilo verince ölçü kayıpları yaşanması gayet normal, ama ne kadarı yağ kaybından, ne kadarı (eğer varsa, kas kaybundan) bunu en iyi sen gücünün durumundan ve kaslarının formundan anlayabilirsin.

8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yok ölçüyü doğru aldım..Hatta bu mesajı yazmadan tekrar ölçtüm şu anda 103 cm belim...Gücüme gelince..45 dakika karın antremanını ve ardından 35 dakika bisikleti çok rahat yapıyorum..Ama hydroxcut kullanınca enerji patlaması yaşanır denmiş bende hiç öyle olmuyor.Karın antremanını yaptıktan sonra bench presse girim diyorum 15 kiloyu anca kaldırabiliyorum..Daha önce 1 yıllık body geçmişim var o zaman 40-50 lere kadar çıktığım oluyordu..Şimdi hiç güç kalmamış..Son 2 antremandır artık vücüduda çalıştırmaya başladım hafif kilolarla en azından amacım kas kaybını minumuma indirmek..
    Birde bişey sorucam yukarda yazdığım diyet listemde yaklaşık kaç gr protein vardır ?

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    100 kiloda verilen her kilo ortalama olarak belden bir cm civarı kaybettiriyor ve buda vücudun genel yağ yüzdesini % 1 düşürüyor. 120 kiloda 20 kg verip belin 10 cm incelmesi Vücuttaki suyu toksinleri vs hesaba katarsak gayet normal geldi bana . Özetle 10 kilo civarı yağ yakmış oluyorsun . gerisi kas ve su

Diyet listendeki protein miktarını Zahmet olcak ama sana verdiğim linkten hesaplarsın artık .Forumu daha çok okumaya davet ediyorum seni zira sorduğun sorular forumda daha önce konuşuldu hep.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2007
  10. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Pazartesi-salı - perşembbe -cuma
    4*25 crunch
    4*12 çakı
    4*25 cable crunch
    2*100 sopa çevirme
    4*25 yatarak ayak kaldırma

yukardaki yaptığım hareketlerin bel bölgesini inceltmede etkisi varmıdır..Yoksa diyetle birlikte günlü 1 saat kardio yeterli,midir..Eğer belirgin bir etkisi yoksa bu hareketlerin yapmim diyorum çünkü çok fazla yoruluyor ve halsiz düşüyorum bunları yaptıktan sonra..

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ewet etkisi vardır yapmaya devam etmelisin.

Sayfayı Paylaş