bu gelişme hızı normalmidir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozan2022 tarafından 18 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ozan2022

ozan2022 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. yaklaşık 1,5 aydır bu sporu yapıyorum. evde prof. aletlerim var. birçok suplement kullanıyorum. whey, creatin, glutamine, bcaa, amino, multivitamin, casein, no-xplode, balıkyağı. her bölgeyi haftada 1 kez çalıştırıyorum. vücudum çok hızlı gelişim gösteriyor. kollarda haftada yarım santim ölçü alıyorum. vücudum diğer yerlerindede gelişim hızı böyle ancak vücut yağlı olduğu için ölçemiyorum o bölgeleri. şu an kollarım 38,5 cm. acaba bu hız normal mi düşükmü veya hızlımı?

2. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ilk bir buçuk ay için çok fazla suplement kullanıyorsun.

3. redlynx

redlynx Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben de spora yeni başladım kolarım 28 den 32 çıktı 2 ayda hiç suplament filan kullanmadım dengeli beslendimde sayılmaz dürüm köfte ekmek filan öğrenci evi olunca dışardan yedim hep.
    ilk bir aylık programda 10 gün ara verdim yani toplamda 50 gün çalıştım tam 2 ay degil bu senin için ölçüt olabilir herhalde

4. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    normaldir. yeni başladığında gelişim ilk 3-4 ay çabuk olur, ayda 1 cm kol gelişimi bile gösterebilirsin. ama gerçekten de fazla ek ürün kullanıyorsun, çoğundan faydalanamıyorsun bile.

5. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben ilk ay 3 cm olcu aldım kolumdan 12 ayda 10.5 cm aldım totalde yaglıda deglm yag oranım %13 deri altı yagsız derim ele gelio biceps 2 parcaya ayrılıo bu kadar suplement evde calıstıgın ıcın bosuna yazık olur evde cok agır ıdman yapamassın ve bunların cogu ya atılır yada yag olarak depolanır sen madem evde calısıon duzgun bır beslenme protein ve karbonhidrat dengesi saglanmıs olmalı kg nide yazarsan ne kadar protein alacagını soleyebiliriz kg basın 1.5 2 gr alıcaksın ve ogunde 35 -45 gr arasını gecmicen protein olarak yoksa yne atılır

6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ilk 6 ay kadar suplement kullanmamak en doğrusudur bu 6 ay doğal beslenme ile geçmeli 6 aydan sonra sgerektiğ kadar suplement kullanılmalı.
    whey, creatin, glutamine, bcaa, amino, multivitamin, casein, no-xplode, balıkyağı bunlar biraz prof.olmanı gerektiriyor diyebilirim.
    no-xplode ile creatine kombine edilirmi ?
    kim öneriyor size bu kadar suplementi anlamıyorum.
    Biraz forumu okuyun biraz araştırın ,kendi sağlığınız için.

7. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    dodgetman çok haklı 6 ayı doldurmadan aldığın suplementler gereksiz olduğu gibi karaciğeri gereksiz yormaktan başka bişey değiil.Ayrıca arkadaş çok iyi akaladı hem creatin hemde no-xplode ikisi bir arada ne kadar gerekli bence forumda biraz araştırma yap.

8. Maesta

Maesta Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    creatinele nox kombine edilir güzelde olur biri pre-workout biri post-workout kullanımı için zaten ama dediğiniz gibi bu arkadaş için çok gereksiz tabii ki! ikinci olarakta ilk 4ayda çok ii beslenmesende çok ii antreman yapmasan bile gelişmen yinede gözle görülcek şekilde olur gelişmem normal mi sorusunun cvbı ilk ayların olduu için normal ama ilerleyen zamanlarda bu soruyu sorcaksan kullandıın sup.larla birlikte antreman düzenini beslenme düzenini ve dinlenme sürelerini yazarak sorman gerekcek

9. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul

creatine ve no-xplode ikiside güç artışı sağlamak amaçlıdır.
    ikisini bir arada kullanmanın mantığı yok.
    Ürünlerden birini kullanmak yeterlidir.
    Creatine in vücutta su tutturduğunu biliyorum,ancak no-xplode farkı, kas yapılanmasını hızlandırıyor.
    ama ikiside birbirine çok yakın ürünlerdir.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    creatinin asıl amacı güç yada pump değildir..creatine kısaca kas hücrelerinde enerji depolama görevi üstlenir..ve bu kas yapımı için önemli etkenlerden biridir..güç dolaylı olarak gelir..

noxplode ile kullanılmasının bir sakıncası olmaz..

noxplode içindeki creatin günlük değeri karşılayamayacak düzeydedir..o yüzden cellmass öneriyor noxplodeun yanında bsn..

yazdıklarım 1,5 aylık sporcu kullabilir diye değil sadece bilgilendirme amaçlıdır..

doggetman bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş