bu güne kadar kaç kitap okudunuz?

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve beat me tarafından 23 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 25 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    tamam kardeşim söz veriyorum bende buraya ekliyecem ..

(garantili kız tavlama teknikleri diye bir e-kitap varki çok çok işe yarıyor :p)

2. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    "garantili kız tavlama teknikleri diye bir e-kitap varki çok çok işe yarıyor "

Merakla bekliyorum Veyron :D

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bu e-book'lar "warez" kapsamına giriyor ise, siteden kaldırmamız gerekir. Çünkü yasal olmayan mp3 paylaşımından bir farkı yok. Olayı tamamen öğrenince size haber vereceğim.

4. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    öyle oluyor maalesef benim başlık bile açmıştım bu konuda bir sürü e-book paylaşımı yaptım ama kaldırmak zorunda kaldık...bilgilerinize :?

5. figaro

figaro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gogle'de e-kitap diye aratırsanız bulunan bi çok siteden kitap indirebilirsiniz.

6. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    150-200 tane kitap okumuşumdur heralde.Eskiden çok okurdum ama şimdi maalesef azaldı.

Ek bilgi:Bizim memlekette yılda 6 kişi 1 kitap okuyormuş.Japonyada ise 1 kişi yılda 6 kitap okuyormuş.Sonuç ortada.

7. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    ben yolda gidip gelirken okuyorum hoş 1 aydır gene boşladım!
    hoş bu ay genede 2 tane okumuşumdur!
    normalde hergün 50 sayfa okuyorum !
    istanbul trafiğinde olupta günde 2 saatinizi trafikte geçiriyorsanız benim gibi dışarıyı seyretmektense kitap okumayı tercih ederim(ayakta bile okuyorum ben)
    Alışkanlık haline getirmek lazım bence okumayı ama biz hep kötü şeyleri alışkanlık ediniyoruz!

8. okaysarac

okaysarac Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Grafik Tasarimci
    Yer:
    Istanbul
    Paso okuduğum için yorum getiremicem, swen hassel favorimdir. Şimdi ateş geçitlerini okuyorum bakalım ne zaman bitecek :roll:

9. ducker

ducker Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    hazırlıktayken çok asılmıştım kitap işine o yıl 50 kitap okumuştum.lise1 in ilk bikaç ayı da devam etti bu.ilk hafta boş derslerde dahil 4 kitap bitirmiştim.sora bi boşladım. arada sırada ayda yılda derken 2 yılda anca anca 45..
    e-booklar da dahil.
    siyasi politik tarihi ve roman cinsinden okuyodum bende.şimdi öss döneminde tekrar başlıyayım diyorum bakalım neler olucak.

10. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    ben düzenli olarak orta birden beri kitap okurum o zaman daha çok dini içerikli romanlar okuyordum tabi zamanla tarz değişti kaba bi hesap yaparsam

orta okuldayken sene 1997 şimdi 2007 ilk yarısındayız

ortalama 1,5 haftada bir kitap okurum buda sene 52/1,5=34,6 kitap eder
    1997-2006 10 sene buda 346 kitap eder
    2007 ilk yarıyı eklersek 346+346/2=346+173=519 eder.

bunlara ek olarak araştırma yaptığım bi konuda okuduğum makaleler,yazılar ve dergiler.

bunların özeti ise kendi araştırmalarım ve yazılarım.

saygılarımla

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

:DChin:_ Bu konuda gerçekten iyiymişsin hatta imla kuralları hakkında sende hata bulmamdan dolayı pişman oldum MANCINIK bişeyler söylemeye hakkın varmış gerçektenbench_O.

12. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    CENTAUR hatam olduğu zaman tabiki söyliyceksin benden büyüksün daha çok şey görmüş geçirmiş insansın senden kitaplardan daha fazla şey öğrenebilirim ben benden yaş olarak büyük herkesi canlı tarih olarak görürüm sonuçta "büyük olan herşeyde kutsal bir dehşet vardır" cümlesini kurmak basit bi iş değil bence sende çok okuyosun.:)

13. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Malesef ortaokulda zorla okutulan kitaplar yüzünden okumaktan tiksindim.Zaten yaz gelmiş içimde bir coşku var neymiş efendim 5 kitap bitirecekmişim.Bırakında istediğim zaman istediğim kitabı okuyayım.Neyse lisede böyle bir zorlama olmadığından kitap okumaya baya alıştım hatta iki günde bir kitap bile bitirdiğim olmuştur.Şimdi ise yine kitap okumaktan tiksiniyorum 800 sayfalık anlaşılmaz hukuk kitaplarını okumak zorunda kalmamdan dolayı kafa_

14. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda kabaca kitaplığımda 300 kadar kitap var. Ve diğer okuduklarımla 500'den az olmaması lazım gelir.

Esasında okuduğum bölüm itibariyle bu sayı az bile sayılır... Ne bileyim bir makina mühendisinin muhabbet esnasında, bilmediğim siyasi/tarih vs. kitaplarından bahsetmesi canımı çok sıkıyor...

15. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    kitap okumak benm için bir kaçış.. okudugum her kitabın ayrı bi önemi vardır... kimseyle paylaşamam... bu konuda bencilliğim vardır kendimi bildim bileli... odamdaki kitaplık yetmedi salona dizdim bi kısmını... ayrı bi dünya ayrı bi ben... her kitapta bir başkasının giysisini giymek kişiliğini geliştirmek... gerçekten önemlidir bunlar benim için...

16. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    kaç kitap okuduğumu bilmiyorum ama zaman geçtikçe okumaktan nefret ediorum bazı gerçekleri görüpte (siyasal) bişey yapamamak okadar çok okumadan konuşan varki ülkemizde okudunmu bişey farketmiyor herkes popiler kültür takılmış gidiyor.kimin neresi açık kiminle yakalandı kim kimden ayrıldı.Ülkemizde en sevdiğim yayınlardan teki olan bilimteknik dergisine her yerde ulaşamıyorum fakat magazin dergileri her yerde:( bu siteyi bundan çok seviyorum okuyan insanların buluşduğu bir nokta herkes burda bişeyler öğreniyor sitede emeği geçen herkese teşekkürler....

17. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    görüşlerine kesinlikle katılıyorum.bunu aşman için sana şunu tavsiye ederim "ankara tavası"-"brüksel lahanası"gibi kurgu romanlarını oku kendini bir nebzede olsa iyi hissetmeni sağlıyor.

18. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    275 kitap okudum.tübitak kitaplarının başlıcalarını bitirmek şu anda en öncelikli hedefim.roman pek sevmem bilimsel siyasi kitaplar önceliğimdir.

19. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Sayisini bilmiyorum ama duzenli olarak okumaya 2 sene once basladim ondan once okuduklarim buyuk ihtimalle odev icin olurdu:). En cok ilgimi ceken konular psikanaliz, felsefe , siyaset,tarih(daha cok 45 sonrasi ), ayrica gerilim ve cinayet romanlari...

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    97 tanesi temel eser olmak üzere 317 adet kitap okudum. Okuduğum kitapların listesini tutarım. Bu şekilde okuduğum kitap sayısını daha rahat kontrol ve takip edebiliyorum.

Sayfayı Paylaş