Bu gücün nedeni nedir uzun ama mutlaka okuyun..........

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve okaaan tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında Bu yazıyı barfiks çekemiyorum diyen arkadaşın konusunda yazacaktım herneyse...
    Arkadaşlar eğer şu anda anlattıklarımda en ufak bir yalanım varsa istediğiniz bedduayı edebilirsiniz bir arkadaş vardı 1.85 cm civarı kilosuda 65kg civarı bazen daha az, kalçası hiç olmadığı için yanaksız diye dalga geçiyorlardı elmacık kemikleri çıkıktı ayrıca birazda kötü alışkanlıklar falan hasta gibiydi 7-8 tane dar dips yapmış onunla övünüyordu yav önümde 15 şınav çekemedi birde sayıyı çok sanıyor...Bodye geldi 1 hafta sonra bıraktı tembeldi...Kendi arkadaşları çok güçlü olduğunu biliyorlar tabi...

İlk olarak bir bodyci vardı zaten onun sayesinde bende spora başlamıştım 120kg bench falan hayvan gibiydi güreş falan yapmış...bilek güreşi yaptılar yenildi kıpkırmızı oldu...içinde kaldı sürekli sataşmaya başladı yav kardeş bu ikisi tutuştular yani olay öyle bitti zayıfı yere atamadı beraberlik bodyci arkadaşın şokunu yüzünden okudum....Bir ara bende güreştim belli etmedim ama belimi kıracaktı nerdeyse1 hafta ağrıdı onunda ağrımış öyle söyledi pesde etmezdi nefes nefese kalırdı ama hiç yorgunluktan bayıldığını hatırlamıyorum..

2 yıl falan geçti iyice zayıflamıştı son 3 ay hep çok tekrarlı setler çalışmıştım güreştik çook zor yendim bilek güreşi yaptık bana doğru eğik kaldı yenildim sayıldı..Hep benim çok sağlam olduğumu söylerdi..Ancak onun okadar güçlü olması asıl garip olan oydu..Onu biraz tanıyan herkes çekinirdi en hayvan gibi olanı bile...

En başta söylediğim bodyci arkadaşı ben spor yapmadan önce 5 kişi zaptedemiyorduk size yemin ederim oda zayıf arkadaşı yenemedi 2 yıl sonra ben yendim...Burada çıkardığım sonuç Bu sporu 10 yıl yapmak 2 yıl yapmak değil o kişiyle alakalı bir durum...gerçi şimdi 0 a indim çöktüm okul hayatı bilirsiniz.......

Hala bir insana hangi çalışma metodunun daha çok avantaj getirdiğini araştırıyorum çok tekrar az tekrar olarak bu konuyla ilgili geçen gün ergen ring ateşinde dövüşen bir dövüşçüylede konuştum çok tekrar dedi hızlı süperset vb...........

Makale gibi oldu ancak paylaşmak istedim yani sokakta birini gördüğünüzde bunu çok kolay indiririm hiç kası yok ağar kaldıramıyor falan gibi şeylere takılmayın yanlız bu gibi durumların istisna olduğunu düşünüyorum her zaman karşımıza bu tip adamlar çıkmaya bilir....

Güç üzerine çok araştırmalar yaptım ancak hala çözemedim çok güçlü olduğu nefesli olduğu belli bir adam neden ağar kilo kaldıramaz fazla şınav ve mekik çekemez hala soru işareti......

Okuyan varsa teşekkür ederim...

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu işler böyle;benimde arkadaşım var zayıf,gayet kaslı ama zayıf,çok sağlam dövüyor adamları:DBaşka arkadaşım var sarı civciv.Şeker gibi çocuk.ama bilek güreşinde yenen yok.Olur böyle vakalar.Tipten anlaşılmaz bu işler.Ayrıca İsteyen araştırsın boks antrönörü(milli) diyorki bir bodyci asla 2-3 dakika kum torbasına vuramaz oysa boksör öyle değildir 2 saat vurur diyor.(UZMAN TV Yİ AÇIN İZLEYİN).çok tekrar giriyorlar çünkü kuvveti artırıyor sanırım.güç farklı,kuvvet farklı.güç anlık çıkıyor,kuvvet sürekli.O yüzden devamlı kuvvet için çok tekrar giriyor olabilirler,ama bu benim tamamen lise fiziğiyle kurduğum güç-kuvvet ilişkisi belkide saçmaladım:DGüç-kuvvet body de veya bu sporlarda ne ifade ediyor bilmiyorum.şuanda uydurduğum anlık bir ilişki.Barfiks konusunda da dedim.genetik güç var.bir adam 10 yıl çalışsa daha önce yenemediği adamı yenemiyor.bu böyle adam çelik gibi.yenemezsin yani.Bizim yapmamız gereken ne kadar güçsüz olduğumuzu bilmek değil zayıf noktayı kapatmak.az çekiyorsa barfiks üstüne gidecek bu kadar basit.Bu gücün nedenide basit yukarda da dedim.GENETİK.biri çok iyi bilek güreşi yapıyor.tamam basketçi flan ama ben o kadar basket oynasamda onun gibi iyi olamıyabilirdim.kasla masla bir yere kadar.Bu iş her zamanki gibi genetik.herkes 2 metre olmadığı gibi bu konuda da çeşit çeşit.Boyla-kemikle alakası var ama pek yok.İşler o adamın kuvvetinde bitiyor.O DA genetikte

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
    okaaan bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bilek güreşimi gücün ölçütü

kopskop bunu beğendi.
  4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    okan

Benim yazıma demediniz herhalde her alanda güçlü birisinden bahsediyorum galina integrale dediniz:)

5. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda bu durumu hatırlatan bir haber okumuştum.5 yaşında bir çocuk rahatça 5 kgluk dambılları kaldırıyordu,sebebi kas liflerinin aşırı gelişmiş olması diye hatırlıyorum.Bunun dışında sinirsel verimlilik denilen bir olay var.sinir sistemi üzerine forumda bi başlık vardı ona da bakabilirsin.

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bizim salona gelen kickbox cu biri var. Adam üst göğüs dambıll press yapacak. Zorlanıyor 6 tane anca çıkarıyor. 7 ve 8 i birlikte yapıyoruz. O kilonun 5 er fazlasi ile ben ısınıyorum 15 tekrar. 20 çıkarırım rahat. Ama o adamla kavga etmek yemez :) Çünki siz bir tane 10 gücünde yumruk atana kadar o o sürede 10 tane 5 gücünde yumruk yapıştırır. Hız faktörü :)

okaaan bunu beğendi.
  7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  8. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sizi bir adam bilek güreşinde rahat yenerse dikkatinizi çekerim rahat yenerser diyorum o adam siziden her konuda daha avantajlı olur kendinizi kandırmayın lütfen edin bakalım bir kızla bilek güreşi neden yeniyorsunuz ozaman..ama bakın çok kolay yenerse diyorum sokaklar için geçerli bu....Ayrıca yazımda bilek güreşiyle ilgili değil okumanızı tavsiye ederim...

9. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    acı kuvvet derler halk arasında. adam sigara içer, spor yok, beslenme yok. ama oturur seni bilek güreşinde devirmesi saniye almaz. veya çıkar basket oynarken hop vurur smacı. daha bi kere squat yapmışlığı yok. bunlar atletik yaratılışlı insanlar. ama disiplin yok sporcu olamıyorlar.
    ne yaparsak yapalım genetiği değiştiremeyiz. özellikle mükemmel genetiği yenmek pek mümkün değil.
    bu tip insanlarla karşılaşıp yenmek istiyorsan eksik olan tarafa yüklenmek lazım. adam bilek güreşinde yeniyor ama sınav çekemiyor. sınav yarışması yap. veya benchte yarış. en fazla tekrarı yapan kazansın gibi. sporcu olmayan tipler genelde bu noktada sana boyun eğmek zorunda kalıyorlar.

okaaan bunu beğendi.
  10. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    boşuna powerlifting yarışmalarında deadlift squat bench yapıyo adamlar bilek güreşi çözüyomuş olayı

11. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım sen gururuna yediremiyor olabilirsin ama sana iddia ediyorum senin bileğini çat diye masaya vuran adam senden 1 adım öndedir kabul et erkekler kadınları genel olarak hep yener sebebi ne...Yazıyı iyi okumanı tavsiye ederim sana ben sadece bilek güreşinden bahsetmiyorum neden konuyu çarpıtıyorsun anlamadım adam diyorum 120 kgyle benche giriyor diğeri yaptığı 7-8 dar dipsle övünüyor ve güreş olsun bilek güreşi olsun yenemiyor bende merak ettiğim için bu konuyu açtım üst düzey sporculardan bahsetmiyoruz ki biz sokaklardan bahsediyoruz günlük hayatımızdaki insanlardan ....

12. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    çok önyargılısın. yazıyı bi daha oku olay sadece bilek güreşinde bitmiyor. Genel anlamda çocuğun öyle ahım şahım fiziği olmamasına rağmen çok güçlü olduğu belirtiliyor. Neden konuyu baltalamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Gayet güzel tartışma oluyor

okaaan bunu beğendi.
  13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kas kütlesi artmadan yada olmadanda çok güçlü ve kuvvetli olabilir insan.

Çalışmayan birisi genetik itibari ile güçlü kuvvetli olabilir.

Ve çok zayıf bir bedene sahip olup çok güclü olmak mumkundur.

İnşaatta calısan insanlar misal. Demir gibi oluyor adamlar.

o incecik bedenlerin neler yaptıgına inanamassınız.

Yani bunlar normal durumlar.

Amaciniz neyse ona yönelik gelişir vücudunuz.

Bazen arada üstün genetikli kişiler çıkabilir.

okaaan bunu beğendi.
  14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim arkadaşlar konuya fikirlerinizle katkıda bulunduğunuz için bazı arkadaşlar uzun yazıyı okumaya üşeniyorlar sıkıcı buluyorlar belki sonra olmaz şöyle böyle gibi kısacak ve tazlerini savunacak birşey yapmadan mesaj kirliliğine yol açıyorlar...Farkındaysanız başta belirtmişim yalanım varsa basın bedduayı..yaşadım ve gözlemlediğim gerçek olaylardır bunlar ki bende çok araştırdım sebebini...Sanki powerlift yapan adamlar güçsüz demişiz gibi bir izlenim uyandırmaya çalışıyorlar e onlar zaten güçlü bellide ediyorlar güçlü olduğunu ama benim anlattığım kişiye vurmayayım ölür dersiniz ilginç olan orası zaten..

15. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    alifurkan1 bunu beğendi.
  16. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    o çelimsiz arkadaş herhangibir çaylak insanı bu üç kategoride de yener. günlük hayatta kafede veya okulda en kolay güç ölçme yöntemi olduğu için bilek güreşini örenk vermiş okaaan

okaaan bunu beğendi.
  17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sokaktaki adamdan ne farkımız kalıyor o zaman?
    önyargılı demiş biri benim için acaba yazıda kaç kere bilek güreşi lafı geçiyor okumuşmu ?
    bilek güreşinde güçten ziyade eklemler ve teknik önemlidir
    bileklerim zayıf olduğundan bilek güreşinde hemen bükülüyor bu benim güçsüz olduğumun mu göstergesi? dediğim gibi sokaktaki adam yapıyo bari siz yapmayın

18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    güç = motivaston + spor geçmişi + beslenme + genetik + destekleyiciler'dir bence

hangisi eksikse güçte ona göre azalır.

okaaan bunu beğendi.
  19. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    en kolay dedim en doğru demedim.

20. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bilek güreşi tek başına kıstas değil ama büyük oranda fikir verir.Şimdi siz neyi tartışıyorsunuz?Eğer kavgada kimin kazanacağı ise kavgada beli sağlam ve yumruğu sağlam olan kazanır.Bu açıdan bilek güreşi fikir verebilir.Bileği cılız olan kavgayı zor kazanır.Eğer Güçten bahsediyorsan oda zigbog un dediklerine bağlı.Ama bileği ince olan yenilen biri çoğu kez kavgaları kaybeder.Neden mi?Çünkü kavga yumrukla yapılır ve sağlam kolları olmayan bileği olmayan adam fıstır.İster alının ister alınmayın.Bileğinin bükülmesi senin güçsüz olduğunun değil ama o adamın seni indireceğinin göstergesidir.İnanmıyorsan o yenildiğin adama söyle.Bir tane sen bana indir de,bir tane ben sana hangimiz ayakta kalacağız?Dene ve gör.Üstelik bilek güreşinde safi bilekte önemli değil.Göğüs kaslarıda devreye giriyor?Nereden mi biliyorum.Benim yaklaşık 1 ay önce sağ gögüsümde kaslara birşey oldu.Ovdum geçirdim kas gevşetici ile.Dün sınıfta 193 boyunda kalın kemikli biriyle bilek güreşi yapıyordum.berabere kaldık.Ama sonra o gögüsümün o bölgesi acıdı.dünde riske atmadım salona gitmedim.Bilek,biceps,kol kası,göğüs herşey devreye giriyor bilek güreşinde.yenilgiyi ama benim bileğim zayıf diye mazeret uydururak geçirmek sadece kendini kandırmaktır.Bir adam body yapsada yapmasada her zaman güçlü olabiliyor.Yani genetik.Sen gücünü bodyle bir yere kadar arttırabilirsin.Sadece bir yere kadar.Ama şunu unutma,senin bodyle arttırıp kendi maximumunu oluşturduğun güç miktarı,bazıları için sadece minimumdur..Bodyle yok onla yok bunla güç artar ama senin onları yapıyor olman(body hareketleri) sokaktaki adamdan daha güçlü olacağın anlamına gelmez.O zaman herkes body yapsın güçlü olsun.Bu ş zevktir güçlü olmak içinde yapılmaz ayrıca.

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
    Berkthagar ve okaaan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş