Bu göbek duruş bozukluğuna mı bağlı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve madman34 tarafından 28 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba

Boyum 1.78 geçen yaşım 22. Geçen sene 55 kilo civarındaydım. Oldukça zayıftım yani, sonrasında diyetisyene giderek 65 kilo civarına çıktım ama bu sırada spor yapmadım. Göbeğim çıktı daha sonrasında 3 ay kadar spor yaptım faydasını da gördüm ama göbeğe pek etki etmedi. Duruş bozukluğum olduğunu da düşünüyorum ama bu göbek duruş bozukluğunu gidererek mi düzelir yoksa kardiyo yapmam gerekir mi bilmiyorum. Forumda yeterli araştırmayı yaptım ama benim sorum biraz daha özel olduğu için konu açıyorum. Fotoğraf linklerini aşağıya yerleştiriyorum. Genel olarak kilolu falan görünmüyorum ki zaten bence boyuma göre kilo aslında hala az ama göbeğim baya var gibi geliyor bana. Sizce bu göbek gerçekten göbek mi yani yakmam gereken yağ mı var yoksa duruş bozukluğuna bağlı göbek gibi mi duruyor?

Not: Duruş bozukluğu için doktora da gittim o da onayladı bel boşluğumun fazla olduğunu ama göbek için bir şey konuşmadı.

http://i.hizliresim.com/qRv4dD.jpg
    http://i.hizliresim.com/MWD6VQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/QW2RL3.jpg

2. bra85der

bra85der Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Aslina bakarsaniz gobegin olmasinin sebebi yemeklerde tikabasa yiyor olmaniz olabilirmi cunku vucudunuza gore olmamasi lazim olmasinin sebebidembuyuk ihtimalle cok yemenizdir bir gun boyunca yemekte az yiyin ve arada mutfaga ugrayip biseyler atistirmaktanda kacinin gobek yok olacaktir :)

3. oruzkar

oruzkar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Duruşunda bozuk

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hem duruş bozukluğu hem göbek mi diyorsunuz?

5. bra85der

bra85der Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Spor yaparken ne yaptigin cok onemli fitnesse gidip eve gelince yataga atlarsan hicbir ise yaramaz orda yaptiklarin ya cok ve surekli yiyosun ya hareketsizsin yada yemegin ustune bol su icip karnini dokduruyosun fakat unhtmaki yemegin ustune su icersen miden o suya kati bir cisimmis gibi muamele eder cunku ayirt edemez biraz sabet yemekten yarim saat soknra ic suyu cips falan yiyosan onlarida azalt gobek falan kalmaz herhalde

6. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
  7. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    2pacist bunu beğendi.
  8. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba.Sirt kaslarin asiri guclu ve de karin kaslarin zayif oldugu icin onurga arkaya egilmis.multifudus ve spinal erectors kaslarini esnetmen lazim.swayback egzersizlerini uygula.internete swayback yazarsan gorursun.aslinda gobegin yok ama bel kavisinden dolayi gobekli gozukuyorsun.ayni postur bozuklugunu ben de yasadim 1 ay kadar surede duzelttim.egzersizleri incele anlamadigin yer varsa danis bana
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ekim 2015 ---

9. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yanıt için teşekkürler. Bende bel kasları güçsüz diye şu ters mekik hareketi yaptıran bir makinede çalışıyorum sürekli. Onu bırakmalıyım sanırım o zaman.

Swayback için tam güzel bir şey bulamadım. Link atma şansın var mı?

10. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle sirt calismaktan uzak durmalisin.durus bozuklugu diyince milletin aklina sirt kaslarinin zayif oldugu geliyo ki yanlis.senin postur bozuklugun kifoz degil swayback yani karin ve kalca kaslarin zayif sirt kaslarin siki ve guclu.gobegin yag oraniyla alakasi yok zayifsin zaten.fotografini attigim hareketleri hergun aklina geldikce yap ve karin kaslarini guclendir.1 haftaya degisimi gorursun 1 ayda gobek kalmaz insallah

Ekli Dosyalar:

11. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamdır, teşekkürler. Mutlaka yapacağım. Siz ne kadar yapıyordunuz bu hareketleri günde?

12. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben biraz takintili bir insanim gobegimi cok sikinti yapiyordum.durus bozukluguyla ilgili oldugunu da bilmiyordum.her gun kardiyo kosu yaptim gobegi eritmek icin.uzun bir sure degisim goremeyince nette uzun uzun arastirdim gobekli gorunmeyi.sonradan anladim benimkinin postur bozuklugu oldugunu.attigim hareketleri de hergun aklima geldikce yapiyordum baslarda su an gunde 2 kez yapiyorumdur en fazla.1 ay oldu egzersizlere baslayali duzeldim sayilir.o hareketlerin yaninda sandalye de one egilme hareketini ayakta da yap squat yapma imkanin varsa faydali olur ayrica barfiks bel mekigi deadlift vs sirti calistiran hareketlerden uzak dur mekik cek bol bol.duzeldigini goruceksin

13. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen bende taktım kafaya aynaya baktıkça moralim bozuluyor. Benim şimdi çok fikrim olmadığı için tavsiye bir set ve tekrar sayı verebilir misiniz acaba hareketler için?

14. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Soyle soyliyim.attigim egzersizler spinal erectors ve multifudus kaslarini esnetmeye yonelik.bu kaslar gergin ve kisa oldugu icin sirtini geriye cektiriyor attigim hareketler de bu kaslari esneticek.ayaktayken yere dogru veya sandalyede yere dogru hareketinde gerili olan ust sirt kaslarini hissediceksin.egile bildigin kadar kendini zorla.kendini birak birdaha aynisini yap.5-6 kez tekrarla.sonra birak hareketi.gun icinde tekrar bunu yap.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Ekim 2015 ---
    Ayrica kalca kaslarin da zayif kalca guclendirme hareketlerine bakabilirsin

15. madman34

madman34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tamamdır, teşekkürler. :)

16. CNB

CNB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ayrica kalca kaslarin da zayif kalca guclendirme hareketlerine bakabilirsin
    Foruma yeni kayit oldum tesaduf eseri senin konunu gordum yardimci olabildiysem ne mutlu bana

17. Abuzerkadayif

Abuzerkadayif Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    dostum kimsenin ne yazdığını okumadım ama lordosis e benziyor.
    ilacı basit :)
    bel ve karın kaslarını güçlendirmen. ayrıca bel kaslarına strecthing uygulamak. anatomik bir bozukluk yoksa derdine derman olacağını düşünüyorum.
    foruda bir sürü başlık vardı bunun hakkında.
    karın kaslarını mekikle belli bir noktya kadar güçleneceğini hatırlatayım.tecrüben varsa cable cruvh tarzı egzersiler.
    özetle diğer kaslarda olduğu gibi zamanla direnci artıracağın egzersizler

Sayfayı Paylaş