Bu forum neden böyle ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Vaas tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Forumu çok beğeniyorum çoğu bilgiyi burdan öğrendim ama mesela bir konuda yardıma ihtiyacım var konu açıyorum 50 kişi okuyor 1 tane cevap yazan yok. Sanki herkes diez'in flexor'un schwarzxxl'ın yazdıklarını okumak için girmiş çoğu kişi başkasının sorununu veya ricasını iplemiyor. Bana böyle geldi. Oh rahatladım.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.154
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    ceza sahasi icinde kasti faul yaptin,hem kirmizi kart hemde penalti:):):)

3. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    güzel bir konu aslında şimdi sana gelecek cevapları söyliyim dicekler aynı konuya 100 kere cevap yazmaktan usandık bıktık biraz forumu araştırsalar görücekler ama oysaki olayın gerçek yüzünü görmek istemiyolar sanki yeni gelen forumu yalamış yutmuş oluyor neyi nerede arıcağını biliyor onuda geçtim benim forumda ilk aramamı yapmam 1 hafta sonra oldu neden yazıyorum aramaya kilo almak istiyorum gidiyor bana ganier mi bilemem ne markasında 50. yorumda yazılan bu yorumun içindeki yazıyı gösteriyor çok güzel bi konu tebrik ederim eminim buraya üşenip yazı bile yazmazlar iyi forumlar...

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Nedeni basit burası 10 senelik bir forum ve şu an itibarı ile konu dışı ve geri dönüşüme atılan, yönetime kaldırılan konular hariç 70 bin 37 adet konu var...

1 senelik aktif bir üye herhangi benzer bir konuya en az 3 kez aynı cevabı vermiştir, artık cevaplamak istemiyorlar doğal olarak, bizde zaten birbirinin aynı cevapsız konular olmasın diye konuları kapatıp benzerlerine yönlendiriyoruz ki bir süredir bunuda çok aktif olarak yapmamaya başladık forum akışının önüne geçmeyelim diye, diğer yandan da burası antrönere sorun sitesi değil doğal olarak forum yetkilileri dahil kimseyi buna mecbur tutamazsınız.
    İlk aramayı bir hafta sonra yapmanıza rağmen birde bunu marifetmiş gibi söylemeniz ilginç :) İşte sırf bu olmasın diye bekleme süreleri koyuyoruz, aradığınız sorular çok uç olmadığı takdirde forumda vardır, benim bile bazen karşıma çıkan " bu da mı varmış" dediğim konular oluyor, ama herşeyden önce arama yapmayı doğru öğrenin.

Forum arama motoru insan değil, siz insana söyler gibi "kilo almak istiyorum" derseniz doğal olarak alakasız ya da uç noktalarda konular çıkarabilir. Bu sebeple "ANAHTAR KELİMELER" kullanın, yada sürekli yönlendirdiğimiz şekilde Google üzerinden forum araması yapmak için tıklayınız! .

sthammer ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    forum arama motoru insan değil ama dikkatinizi çekerim o konuları açanlar insan ev bir insan kilo almak istiyorsa konu başlığına kilo almak istiyorumdan daha doğal bir şey yazamaz...
    su anda daha yeni foruma da Google üzerinden arama yapmayı görüyorum siz bunları yeni gelen üyelerin görebileceği yerlere koysanız daha iyi olur...
    bazen aynı konular olmuş olabilir ama içindeki ifadelerde aynıdır ama forum üyesi o konuda aradığını bulamamıştır yeni konu açmıştır heme nörnek veriyim :D daha 1-2 hafta önce kaç tane barfisk çekebiliyorsunuz diye konu açmıştır aynı konu var diye kapattılar ama hiçde aynısı değildi forum üyesinin açtığı konuda ne kadar nizami barfisk çekiyorsunuz diyo adam gitmiş eller ters omzu hizasında çektiği barfisk sayısını yazmş öbürküsü kolalr açık eller düz çektiği barfisk sayısını yazmış şimdi ben burada o konuda forum üyelerinin ortalama ne kadar barfisk çektiklerini hesaplasam bu hesap sizce ne kadar doğrudur daha kimin nasıl barfisk çektiğini bilmiyoruz...

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.374
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Sanırım söylediklerinizin bir kısmında haklısınız, GT TEAM den wrestler arkadaşımız foruma çok yararlı olacağını düşündüğümüz bir çalışmasını yakında sunacak, düzeltme ve eklemeleri ile ilgileniyor, bu çalışmasında özellikle google araması ile ilgili olan kısmı da eklemesini kendisinden rica edeceğim umarım yararlı olur ...

Ancak barfiks, nizami barfiks konusu ile ilgili ne yazık ki sizinle aynı fikirde değilim :)

Son düzenleme: 12 Ağustos 2013
  7. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    424
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Belki kimse iplemek zorunda olmadıgı için yazmıyorlardır..Formu araştırmak istedigini bulmak için yalamış yutmuş olmak gerekmiyor. Form sitesi gayet basit ve açıklayıcı.. Ayní soruların sürekli sorulmasıda yazılmaması için bir neden tabiki.. Soruların cevabını sitede görüp tatmin olamayan ve olmak için konu açıp bir kezde kendi basĺıgında cevabı görmeye can atanlar var.. .. Yani bu dile getirdigin konu gayet normal binlerce kullanıcı var.. keşke hazır kíta ekibi olsada formun içerigini okumadan direk sorulan sorula cevap verseler..

8. lucesgo

lucesgo Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    sizin bakış açınızdan baktığımda haklısınız ama dikkatinizi çekerim foruma yeni üye olmuş biri arama yaparken zorluk yaşaya bilir alın size resim olarak koyuyorum
    artık bu sorunları yaşamıyorum ben aştım :D
    http://r1308.hizliresim.com/1d/d/rcz1t.png
    http://r1308.hizliresim.com/1d/d/rcz1k.png
    yakınlaştırarak bakınız...

9. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben zaten kimseye cevap vermek zorundasın demiyorum. Zaten ben bulabildiklerimi kendim okuyup bilgi ediniyorum. Sadece kişisel konularda böyle yakınıyorum. Örneğin dün beslenme programımı paylaştım öneri almak için 30 kişi okumuş 1 tane cevap yok. Başlığındada yazdım konunun öneri ve yorumlar diye millet soru sorduğumu bildiği halde okumuş ama cevap yok. Benim anlatmak istediğim mesela flexor konu açıp . koysa kaç tane cevap yazarlar ama forumda yeniyim 15-20 tane mesajım var topu topu millet bu yeni diyip iplemiyor onu anlatmaya çalışıyorum.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2013
  10. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu gerçekten çok aktif yapmamaya özen gösterdiğiniz bir dönemse önceki dönemi çok merak ettim doğrusu:)

Yalnız bazen inanın çok gereksiz konu kilitlemeleri oluyor. Bir ön yargı var. Yeni üye konu açmışsa kesin daha önce açılmıştır diye okunmadan anlaşılmadan konunun kilitlenip çöpe gönderildiğine şahit oldum. Arama konusu aslında biraz zor bir konu. Eğer kafaya takılan bir soru spesifik bir soruysa sorunun nasıl aranması gerektiği sorunun kendisinden daha büyük bir sorun oluveriyor.

Mesela; "Yüksek glisemik indeksli yiyecekler yendikten sonra kan şekerinin düşmesi nedeniyle oluşan açlık hissini midemiz boşaldığından dolayı mı hissederiz yoksa midemiz dolu olduğu halde mi açlık hissederiz?"

Hadi bunu forumda arayalım ki nasıl arayacağız? ya kilitlenirse diye konu açmadığım nice sorular var böyle kafama takılan. Ek olarak bazen öyle aramalarda öyle sonuçlar oluyor ki 20 30 sayfalık konular ve ilk mesajda aradığımız cevap yok. Şimdi bu problemi 30 sayfa içinde kimin mesajında çözebiliriz ya da bu cevap gerçekten bu konu içerisinde var mı?

Şimdi tamam. CLA nasıl kullanılır, L-Carnitine ne zaman alınır, yağ nasıl yakarım vs.. sorularda haklısınız bunlar birilerinin cevap vermesini beklemek yerine arama yaparak daha kolay sonuç elde edilecek sorular ama daha spesifik konularda aramayla sonuca ulaşılamayabiliyor.

Kolay gelsin.

11. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Doğru söze ne denir. Eyvallah kardeşim.

12. Mujahideen

Mujahideen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geçen sene takip ettğim üyelere baktım çoğu yazmayı bırakmış gibi çok az mesaj atmışlar. yaz yüzünden mi acaba herkez ya geziyo yada gölge biyerde tembellik yapıyodur. mod thetramp burası antrenöre sorun forumu değil dedi ama burda bilgisine güvendiğimiz üyeler olmadıktan sonra yada bu üyeler mesaj atmadıktan sonra neden gelip burda derdimizi soralım. hurafe dinlemek istersem salondaki arkadaşlarla sohbet ederim makara olur daha iyi .

Sayfayı Paylaş