Bu Enteresan Bir Durum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jarhead tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    1 aydır ağzıma ekmeğin e sini sürmüyorum. şeker resmen 0 yağ akşam yatmadan yediğim kaşardan. tuz 0. karbonhidratı azalttım proteini 270 grama çıkardım. karbonhidrat olarak sadece haşlanmış patates, lapa pilav, ve yulaftan alıyorum 1 aydır bu böyle. protein ihtiyacımıda yumurta,whey,kaşar ve haşlanmış tavuk göğsünden karşılıyorum.

1 ayda vücudumda ciddi değişiklikler oldu yani inanmıyorum ben geçen sene o kadar zor kilo alıyordum. karbonhidrata yükleniyordum ama alamıyordum. 1 ay önce 101 kiloydum şuanda 102.5 kg yim ve bu beslenmeye karşı:eek:

herkez bunun farkında idmanda gelir sorarlar acayip su atmışsın adeleler dolu nasıl yapıyosun diye. bir damarlanma olmuş bicepsin uzun aşşaya uzanan düz damarını bırakdım onun yanından 3 tane yeni damarlar çıkdı idman yapmadığım zamanda günlük hayatta aynaya bakdığımda görünüyor. omuz başlarımda damarlar çıkmaya başladı. buna rağmen kilo kaybetmeyipte 1.5 kilo almam sevindirici cidden.

şimdi yaza doğru planladığım beslenme düzeninide bunları görerekten kafamda şekillendirmeye başladım. karboyu az daha kısıp aynı şekil devam edicem. kardiyo sadece haftada 2 kere ve idman sşsteminide günlük çift adeleye dönüp devam etmeyi düşünüyorum bu sefer kilo kaybı kesin olacak adeledende yiyeceğim kesin ama bunu önlemek içinde azda olsa 300 e çıkarmayı düşünüyorum karbonhidratı. öğün başınada 45 gram kadar protein alıyorum şu anda. karbonhidrat hesabını şu zamana kadar hiç yapmadım ama kısaca söyliyeyim. 2 orta boy haşlanmış patates-2 tabak lapa pilav-100 gram yulaf ezmesi,birde basit şeker alıyorum ama sadece idman sonrası wheyle ve sabah kalkar kalkmaz wheyle. şeker olarak buda var yani.

bu şekilde devam edicem beslenmeye. yaza doğruda dediğim gibi yapıcam ama bana şaşırtıcı geldi ne bileyim. kilo ve ölçü kaybı bekliyordum. idman sisteminide piramite çevirdim bakalım inşallah herhangi bi kayıp yaşanmaz.

alexfethiye ve Cloud bunu beğendi.
  2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bu arada yaza doğru karbonhidratı az daha kısıp proteini 300 gram kadar alıcam demişdim yanlış yazmışım yukarda karbo 300 yazmışım protein olacak o.

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    patatesi ben çıkardım diyetten tamamen fazla şeker içeriyor ve şeker dalgalanmalarına neden oluyormuş insulin vs. çok şart bir besin değil yaptığım araştırmalar sonucu.

Cloud ve jarhead bunu beğendi.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Aldığın karbonhidrat miktarı zaten kas kütlesi eklemek için yeterli görünüyor. Kilo artışın protein alımının yüksek olmasından.

Cloud ve jarhead bunu beğendi.
  5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    bendemi çıkarsam acaba patatesi şeker almıyorum diyorum ama basit şeker olarak aldığım üzüm suyu var birde patates. bak şimdi moralim bozuldu salonda yarışmacı bi abimizde söylemişdi patatesi çıkar yüksek şeker var diye. çıkarıp yine aynı öğüne lapamı eklesem ne yapsam.

6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    esmer piriniç lapası + yulaf daha iyi duruyor

7. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Jarhead merak ettim gunde kac gram pirinc yiyosun kuru tartılmıs yani?

8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    yok cidden fazla yemiyorum 2 tabak kadar onunda birini öğlen birinide idmandan 1.5 2 saat sonra. ama ekmeği ağzıma sürmüyorum. geçen hatta amcaoğlunun misafir vardı özel gittik börekler çörekler. gitmeden yulaf yemişdim herkesi öyle iştaklı yerken görünce tutamıycakdım kendimi dedim sefa boşver 7-8 ay sonra dersin nasıl bu kadar deriyi incelttin dediklerinde yapdığın fedakarlıkları söylersin dedim. o zamanları gördüm bi an. nefsime yenilmem kolay kolay zaten.

okaaan ve Cloud bunu beğendi.
  9. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    jarhead bütün entresan durumlar seni buluyor bunu iyi anlamda söylüyorum geçen günlerlede bench press'teki güç artışıyla ilgili bir konunu okumuştum benim beslenme programımda yazdıklarından takip ettigim kadarı ile seninkinin kendime göre uyarlanmış sekliydi aynı durum bendede var 67kg dan 68'e cıktım vücudum daha hacimli duruyo sanırım protein'in azizligi bu yanlız benim gibi yulaf yiyemeyen birisi için patates vazgeçilmez bir velinimetti aynı sekil bunuda senin ramazandan sonraki kür ve beslenme programım başlıgından çalmıştım :D peki patates'i çıkarttık yulaf'ıda yiyemedigimi var sayalım 3ögün lapa pirinç yemek sorun yaratırmı?...

10. KDTT

KDTT Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    350 gr pirinc + 100 gr yulaf +300 gr light yogurt + 2muz 1 elma karbonhidrat olarak pek bi kg alamadım hala 80lerdeyim onun icin sordum,kıyaslamak icin

11. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123

yok cloud sen patatesi niye çıkatıyorsunki? hatta lapa pilav yerine makarna yerdim senin yerinde olsam hafif yağlı. geçen sene öyleydim ama idman sistemim günlük çift adeleden haftalık 5 gündü aldığım yağıda yakıyordum yağlanmadım ben hiç metabolizmamda sağlam çalışır. şimdiki amacıma ulaşıyorum beklediğimdende kolay oluyo. yaza doğru süper setli çift adele idmanlarında cardioya bile gerek kalmıycak eminim. hayatımda hiç cardio yapmadım saçma değil cardio yapma ama bana göre değil. cardio yaparak yağ yakacağıma proteinide fazla alamassam kasdanda kaybedeceğime ağırlık idmanını ya çift adele yada süper sete çıkarır hem istediğim yağı atarım hemde kas kaybetmem azda olsa eklerim diye düşünürüm hep. mide kaslarım hep olmuşdur halada var hiç kaybetmedim o kadar az mide çalışmışımdırki 1.5 senede güne bölsek 100 günü geçmez ama sağlamdır hala cevap verir. bakarım partner var 70 cm kadar beli var midesi dümdüz mide kası sanki çocuğa konulmamış:D yani genetik bazı şeyler. olay beslenmede biter mide içinde haftalık maksimum 4 idman minimum 2 idman yeter 4 e gerek bile yok 3 veya 2. nerden girdiysem mideye hızımı alamadımbi mide idmanı çıkarayım.

Cloud bunu beğendi.
  12. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Jarhead yanlış anlama ama geçen yaz buna yakın bir beslenme uygulamıştım ve 1.5 ay sonunda ayak parmaklarımdaki eklem ağrısından doktora gittim. Sonuç gut başlangıcı çıktı ve proteini o kadar azalttımki benim için korkunç oldu. Lütfen fazla protein yüklemesi yapma, nede olsa fazlasını karaciğer yağa çeviriyor. Bana bür beslenme uzmanı söylemişti, protein miktarını sağlıklı şekilde arttırmak için(normal proteinin üstüne ek olarak) bitkisel kaynaklı almaya çalış, baklagil tüket demişti.

13. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    1 aydır ağzıma ekmeğin e sini sürmüyorum. şeker resmen 0 yağ akşam yatmadan yediğim kaşardan. tuz 0. karbonhidratı azalttım proteini 270 grama çıkardım. karbonhidrat olarak sadece haşlanmış patates, lapa pilav, ve yulaftan alıyorum 1 aydır bu böyle. protein ihtiyacımıda yumurta,whey,kaşar ve haşlanmış tavuk göğsünden karşılıyorum.

1 ayda vücudumda ciddi değişiklikler oldu yani inanmıyorum ben geçen sene o kadar zor kilo alıyordum. karbonhidrata yükleniyordum ama alamıyordum. 1 ay önce 101 kiloydum şuanda 102.5 kg yim ve bu beslenmeye karşı:eek:

herkez bunun farkında idmanda gelir sorarlar acayip su atmışsın adeleler dolu nasıl yapıyosun diye. bir damarlanma olmuş bicepsin uzun aşşaya uzanan düz damarını bırakdım onun yanından 3 tane yeni damarlar çıkdı idman yapmadığım zamanda günlük hayatta aynaya bakdığımda görünüyor. omuz başlarımda damarlar çıkmaya başladı. buna rağmen kilo kaybetmeyipte 1.5 kilo almam sevindirici cidden.

şimdi yaza doğru planladığım beslenme düzeninide bunları görerekten kafamda şekillendirmeye başladım. karboyu az daha kısıp aynı şekil devam edicem. kardiyo sadece haftada 2 kere ve idman sşsteminide günlük çift adeleye dönüp devam etmeyi düşünüyorum bu sefer kilo kaybı kesin olacak adeledende yiyeceğim kesin ama bunu önlemek içinde azda olsa 300 e çıkarmayı düşünüyorum karbonhidratı. öğün başınada 45 gram kadar protein alıyorum şu anda. karbonhidrat hesabını şu zamana kadar hiç yapmadım ama kısaca söyliyeyim. 2 orta boy haşlanmış patates-2 tabak lapa pilav-100 gram yulaf ezmesi,birde basit şeker alıyorum ama sadece idman sonrası wheyle ve sabah kalkar kalkmaz wheyle. şeker olarak buda var yani.

bu şekilde devam edicem beslenmeye. yaza doğruda dediğim gibi yapıcam ama bana şaşırtıcı geldi ne bileyim. kilo ve ölçü kaybı bekliyordum. idman sisteminide piramite çevirdim bakalım inşallah herhangi bi kayıp yaşanmaz

Aynen Bu beslenme şeklini bende uyguluyorum şuan.daha önce 120-150 gr protein alırken şuan 250-280 lere çıktım ve gözlerime bende inanamıyorum,deri altında görünmemekte direnen damarlarım ilk defa gün yüzüne çıktı,kaslarda bir dolgunluk varki sorma:) Büyümem çok daha hızlı seyrediyor,işin sırrı 250gr ve üzeri protein alımında,keşke diyorum şimdi daha önce yapsaydım bu kadar fazla protein alımını

14. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kilonuz ne kadar? 280 muazzam bir rakam. gram yüksek tutulabildiği gibi aynı gramda ama daha kaliteli protein kaynaklarına yönelmek de mümkün.

15. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    magnet:?xt=urn:btih:JLNZGRY6HCNSJ5GLB5CZWJNPANSPTVBR

83 kgde %16 yağ oranı,boy 182. antreman günlüğünde hakan mass gain log başlığı altında şuanki fotolar ve beslenme antreman günlüğüm mevcut.250-280 gram sadece hayvansal olanlar,karbolardan gelen proteinleri saymıyorum,gelişme mükemmel hızlı,ama bi yandan da korkmadan edemiyorum gut hastalığı olurum diye,5 lt su içiyorum bu yüksek protein alımına karşılık

16. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bu nedir?

hakan mass gain log bu blog sayfan falanmı? link versene eğer öyleyse...

17. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
  18. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşler proteini fazla almak sıkıntı oluyor mu sağlık açısından

19. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    hurafe olduğuna inandığım bir konu en fazla 350 lere çıkdım 200 gramdan aşşaya aldığım az oluyor çok telaşlı günlerde sıkıntı yaşamadım 1.5 senedir.

20. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Bol protein alımının yanında bol su tüketilmesi halinde sorun olmayacağı yönünde genel görüşler,bir rahatsızlık izlemiyorum kendimde şahsen ama bazen azıcık gaz yapabiliyor,Ama şunu kesin ve net söyleyebilirimki büyümeyi muazzem etkiliyor

Sayfayı Paylaş