Bu durumumdan Utanıyorum.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ChevChelios tarafından 26 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben bir bilgisayar bağımlısıyım. 12 yaşımdan beri bilgisayarda online oyunlarla tanışdım. Hala oynuyorum. beraberinde getirdiği şişmanlık beni çok rahatsız ediyor. özellikle göğüs bölgesi. göbekden o kadar rahatsız olmasamda göğüslerimin şişkin olasından utanıyorum. arkadaşlarım arasında alay konusu oluyorum:( sırf bu yüzden spor aletleri aldım. googleden bulduğum resimdeki adam ile aynıyım nerdeyse.
    sizce (8 adet 1 kiloluk,4 adet 2 kiloluk) dumbel set, halter barı, ağırlık sehpasıyla evde hangi hareketleri yaparsam göğüslerim normale döner?
    şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın ChevChelious

Bölgesel yağ yakımı yoktur.Keşke daha önceden set almak yerine derdinizi daha önceden paylaşsaydınız ya da forumu okusaydınız.Çünkü sizin ilacınız kardiyo ve yanında yürütülen sağlıklı bir diyet.
    Vücudunuzda ilk hangi bölgeniz yağlanmaya başladıysa,yak yakımı en son oradan gerçekleşecektir.Yani demek istediğim göğüs bölgeniz belki ilk yağlanan bölgenizdir siz yağ oranını aşağı çektikçe 'göğüs bölgem hala çok yağlı' diye düşünebilirsiniz.Bu sizin canınızı sıkmasın lütfen.
    Kardiyo ve sağlıklı bir diyetle tabi ki önce bir uzman hekime ya da diyetisyene başvurarak bir spor salonuna yazılmanız şart.
    Şimdiden kolay gelsin.

Teşekkürler.

efekan ve ZeusS_ bunu beğendi.
  3. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    diyet yapmayı sevmem. ilk yağlanan bölge göğsüm olmadı. yavaş yavaş göbekden basladı öyle yükseldi. spor salonuna gidicekdm fakat zaman yok sabah 6 aksam 6 okuldaym. ben en azından bu aletler le ne yapbilirim. göğüsmn sıkılaşması için:

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.788
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    eşofmanlarını giy ve dışarı çıkıp 45 dk yürü.bu senin için daha iyi olacaktır emin ol.sen bu halde kas yapsan bile aynaya bakınca sadece yağ gereceksin.

ZeusS_ ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bol Bol yürü sık sık su iç Çok Çok Az az ye Zayıflarsın.

6. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    yürü yürü yürü... tak kullaklığını aç müziğini ve yürü.. bol bol yürü... bir yere gideceksen çok uzak olsa dahi yürüyebildiğin kadar yürü ve sonra araca bin... ama hep yürü... hareket et...

7. Smiley

Smiley Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Polemik yaramak maksadıyla değil cidden merak ettiğim için soruyorum, bu bilgiye nerden ulaştınız, ilk defa böyle bir şey duyuyorum ve çok mantıklı gelmedi, ben hep ilk giren ilk çıkar yani ilk yağlanan bölge ilk olarak erimeye başlar şeklinde olduğunu zannediyordum da...

8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yürümek sporun anasıdır. Ben izmir' de bulunduğum vakit birazcık yağlandığımda balçovadan konağa kadar hafif tempo koşup konaktan yürüyerek balcovaya geri geliyordum, sabahları. Yürürken mutlaka yanınızda su olsun, bol bol su tüketin ama bir defada suyu tüketirseniz yürümeniz güçleşir yudum yudum tüketin.

Forumda beslenme ile ilgili cok fazla bilgi var ama bende buraya bir kaç birşey yazayım sen yinede araştır ama forumu
    -Gercekten cok takıyorsan cok fazla enerji harcayıp düşük kalorili beslenme diyeti cıkarmalısın ve protein tüket bol bol.
    - Sabahları uyanınca yürümenin faydası cok fazla uygulayabilirsin
    - Aksamları saat 5den sonra karbonhidrat alma. Cok acıkırsan soğuk su iç açlığını yatıştırır.
    -Ağırlık calısması yapma sahip olduğun hacimi fazlalaştırır ve kilo alımına başlarsın.Yağ tabakasının altında cıkan kas görünümü seni daha hacimli göstereceğinden soğuyabilirsin. Umarım istediğin gibi yağlarından kurtulursun.

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.493
    Ödül Puanları:
    123
    Yanlis bilgi veriyorsun kisinin kas hacmini artip artmamasi oncelikle beslenmesine baglidir, hedeflere ulasmanin yolu ilk once beslenmeden gecer... Bu arkadasimiz yag yakimina yonelik bi beslenme ile birlikte agirlik + cardio calisirsa istedigi sonuca ulasir yoksa sadece diyet ve cardio ile kas kaybi yasayabilir... Unutmaki agirlik calismasi ve sonrasinda da vucut yag yakar...

efekan, Azi, Akay ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    685
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet yapmadan göğüsleri eritmen çok ama çok zor. Çünkü en zor eriyen yağ bölgelerinden biridir. Hem ayrıca sadece ağırlıklarla çalışacaksan da olmaz. En azından dışarı çıkıp 30dk falan koşmaya çalış. Ama diyet şart şart şart!

11. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    zaman yok. tam gün okul var eve geliyorum yorgunlukdan uyuyorum. peki bu yağ yakıcı haplar işe yararmı

12. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Önce bilgisayar başında oyun oynamaktan kilo aldım demişsin sonra
    Tam gül okul var diyorsun.
    Sporu aldıgın barla dumbellar yapmayacak vakit ayırıp sen yapacaksın.Ne yapacağından önce spor yapıp yapmayacağına karar ver.Yağ yakıcıdan veya başka bir supplementten medet umma.
    Spor yapmayıp dünyanın yağ yakıcısını alsan bir sonuç elde edemezsin.

13. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bilgisayar başında durmakdan kilo aldm. lisedede spor yapcak zaman yok haftada 45 saat ders. aletlerlede günde 10 15 dakkalık spor yapıyorum. koşuya karar verdim. sabah 5 de okula gitmeden öncemi koşmam daha mantıklı olur. aksam 7,8 gibimi? birde nekadar koşmalıyım?

14. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yağ yakıcı haplar tek başına sana faydası olmaz senın için en gerekli şeyi yazmışlar zaten

koşun yuruyun evden çıkın oyunları silin salona yazılın senınle aynı yollardan gectim

7. sınıta onlıne oyuna başladım once derslerım bitti daha sonra sosyal hayatımı bıtırdı

aptal bir oyun ıcın ailemle tartısıyordum paralarımı bırıktırıyordum oyuna verıyordum kendıme su bıle almıyordum lise 3 e kadar boyle gıttı

lise 3 de anıden ben ne yapıyorum ne kadar boyle devam edıcek dedım

once oyunu bıraktım once evde başladım bırseyler yaptım spor yaptıkca sporun bağımlısı oldum zevk vermeye başladı spor bana erkeklesdıgımı hıssedıyordum :D

salona yazılmaya utanıyordum o kadar asosyal olmuştumki salona bile yazılmaya çekınıyordum annemle gıtmıstım salona yazılmaya:(

o gun bugundur 25 kg den fazla kılo verdım hayatım degıstı arkadasım sen ıstemedıkten sonra kılo veremezsın klasık bır söz ama herşey sende başlar sende biter

biran önce oyunu bırak yanı sil ve gitsin düşünme salona başla hayatının nasıl değiştiğini seyret zamana bırak herşey güzel olucak

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Oturduğun yerden kilo vermeni sağlayacak diyetler ve beslenme modelleri mevcut iken, küçüksemek için demiyorum bunu ama neden işi bukadar zorlaştırıyorsunuz hiç anlamıyorum...

3 haftadır karatay beslenmesi yapıyorum; vücut kendi kendine şekle giriyor, ay tamamlandığında heralde kardio ile 2 ayda verdiğim bel kadar belden vermiş olacağım neredeyse...

Ben tecrübe ettim hala ediyorum ve karar verdim ki; gerçekten de düşük metabolizma hızında daha iyi yağ yakılıyor!
    Kısacası iş beslenme de bitiyor ;)

Bunu anlatırken spor yapılmasın yada kardio beyhude demiyorum, küçümsediğim yok!
    Sadece demek istediğim herkes alışık olduğu hayatı terkedip bir anda disiplinli sporcuya dönüşemez; malum mevsimde kış...
    Spor yapmaya imkanı zamanı vb. olmayanlar içinde oturduğu yerden çok iyi kilo vermelerini sağlayacak metodlar mevcut bunu anlatmaya çalışıyorum :)

Kolay gelsin :)

16. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sıkı olarak knight oynuyordum bırakdım. suan günde max 2 3 saat point blank oynuyorum onuda bırakmayı düsünüyorum. pc ye güzel bir format atıp dahada yzüne bakmamak istiyorum oyunların. ama zor geliyor. bende 6. sınıfda baslamısdım :( aynı bende paramı oyuna yatırıordm ailemle tartışıyordm.

17. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.100
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Ben kendi ülkemden örnek vermek istiyorum. Diğer ülkelerde hâl böyle midir bilinmez. Bizim ülkemizde, bir şeyi kazanmak için ilk akla gelen , uğraş vermeden ulaşılmasıdır. Para kazanacak birey, bunun daha kolay yolu var mı? Var ama yasal değil.

Ödev yapacak, bunun daha kolay bir yolu var mı? Var Parayı ver yaptır.

Spor yapacak, ben çalışmasam da spor yapmış olur muyum? Çok affedersiniz. Konuyu açan sevgili arkadaşımı tenzih ediyorum, ona binaen söylemiş değilim bu sözleri. Kıssadan hisse, bir ana fikir girmek için yazıyorum.

D.N= Bedava peynir sadece fare kapanında olur.

Saygılarımla,

18. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    o kadının kitabını almayı düşünüyordum. bu yorumundan sonra kesinlikle almalıyım.

19. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    diyetle verılen kıloları dıyet bıttıkten sonra dıyetten oncekı gıbı beslenırsenız gene kılo alırsınız dıyetın yanında mutlaka spor gereklı spor herşeyın dermanı

20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.924
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yazıma izin verilirse bir açıklama getireyim; belli ki çok tepki çekecek...

Ketojenik diyet ile karatay beslenmesi farklı şeylerdir; biri fransızlar ve amerikalılar için yazılmış bir diyettir 3-4ay yapılır ve terkedilir, bu diyette Kh sıfırdı ve vücut ketosise sokulur...

Karatay beslenmesi ise bütün hayat boyunca devam ettirilebilecek bir sağlıklı beslenmedir, bir diyet değildir, kilo verdirmekte amacı değil sonucudur!
    Bu beslenmenin amacı sağlıksız beslenme biçimlerini terkedip, sağlıklı bir beslenme şekline başlamaktır, kilo vermek ise sadece işin sonucudur!!!
    Zaten Canan Karatayın kitabını okuduğunuzda video larını izlediğinizde sağlıklı Kh ları tüketin dediğini görürsünüz :)

Özetle anlatmak istediğim şudur ki; bu beslenmeye başladığınızda metabolizma düzenlenmeye kendini yeniden onarmaya başlar ve sizi fizyolojinize göre olmanız gereken kilo ve yağ oranına kadar düşürür ve orada sabitler, ayrıca vücudunuzu hastalıklara karşı daha kuvvetli hale getirir ;)

Oturduğu yerden kilo vermekten kastım; oturduğunuz yerden vücudun kendi kendini dengeye sokmasını düzeltmesini izlemektir :)

Saygılar :)

Sayfayı Paylaş