Bu diyete para dayanmıyor.. Nasıl değiştirebilirim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kalamir tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah : 4 yumurta 1 tanesi tam + 100 gr yulaf

Ara Öğün : 100 gr yulaf + yoğurt + 2 muz

Öğle : 200 gr tavuk göğüs + meyve

Ara Öğün : 200 gr tavuk göğüs + 100 gr pirinç + meyve

Antremandan Önce : Patates , meyve , kuru üzüm

Antremandan hemen sonra 1.5 ölçek gainer ve l-glutamine alıyorum yarım saat sonrada 1 ölçek optimum whey alıyorum.

Akşam : 300 gr Et/Balık
    sebze + meyve

hocaya sordum fakat bu diyette hiç peynir yok. Gece yatmadan süt içiyorum 250ml ayrıca. Bu tavuk göğüs yerine koyabileceğim başka bişey var mıdır ? Hep göğüs hep göğüs ne para dayanıyor ne de canım istiyor. Lor peyniri diyor nasıl birşey yapsam iyi olur ?

kilo 70 boy 1.80
    tavuk göğüsünü biraz düşürmeli miyim ne yapmam gerekir ?

Son düzenleme: 10 Şubat 2010
    Pinky bunu beğendi.
  2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Anladıgım kadarıyla kilo almaya çalışan zayıf birisin. Kısabileceğin ilk şey L-glütamine.
    Lor gece yatmaya yakın yenir,çünkü zor karışır vücuda süt ürünü oldugu için.Aslında bana kalırsa spor yalan birine gainer bile gerekmez.Onu da çıkart bütçen rahatlasın,onun yerine geceleri pilav fln yersin.

3. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    gece pilav mı ? gece karbonhidrat alımı 0 a indirilmesi gerekmez mi ? ayrıca gainer bittiğinde yenisini almayacağım sadece şu tavuk göğüsü yerine koyabileceğim bişey var mı merak ediyorum ya da tavuk göğsü nü biraz düşürsem mi gram ını

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    gece yatmana bi 2 saat falan kala karbo alma. ton baligi dusunebilirisin. yumurta beyazini artirip tavugun gramini dusurebilirsin. sut yerine lor dusunebilirisn. kilosu 3.5 milyon eger peynirciden yada sut urunleri satan biyerden alirsan. 100 gr i isini gorur.

5. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta beyazını artırmak lazım anladım fakat tavuk göğüsü yerine lor yesem olmaz mı ?

6. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşım et yemek şart lor ucuz ama yerini tutmaz

7. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    öğlen 200 gram tavuk yiyorsun ara öğünde yine 200 gram tavuk + pirinç yiyorsun ara öğün ana öğünden daha fazla oluyor ara öğüne yazdığını öğle yemeğine al ara öğünü whey proteinle geç tekrar tavuk yeme birazda meyve yersin yeterli olur ancak boyun 1.80 kilon 70 amaç manken olmak heralde bodybuildingle pek alakası yok yaptığının yani bu senin yazdığın dieti ben yapıyorum boyum 1.84 kilom 112 ve hala idmanlarım diete rağmen aynı sertlikte devam ediyor yağ oranım % 14 lerde olmasına ve yarışmaya 8 ay olmasına rağmen bu dietle belli bir oranda kas kaybınıda kabullenmek zorundayım ama senin kilon bence çok düşük daha fazla kilo aldırıcı bir diete yönelsen daha faydalı olur düşüncesindeyim ama tabiki senin amacının ne olduğunu bilmiyorum ama 1.80 boya 70 kg çok az ve bu dietle kasta kaybedeceksin hoş bir görüntü ortaya çıkmaz bence yinede sen bilirsin.Bu arada kilo aldırıcı bir dietten bahsederken yağlanmandan bahsetmiyorum ağır idmanlarının hakkını tam şekilde verebileceğin kadar yemenden bahsediyorum bolca sebze yemende gerekir bu dietinde hiç sebze yok çok fazla proteine yüklenmişsin bunların hepsini kullanacak kadar kas kütleninde olduğunu sanmıyorum 70 kiloyla sağlığınada zarar verebilirsin dietini bir daha gözden geçir derim kolay gelsin.

8. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    sebzeyi akşam yemeğinde yiyorum öğlen okulda olduğum için ekmek arasına koyuyorum tavugu 200 gr pilav yiyemiyorum yanında okulda olduğumdan ayrıca kilo aldırıcı diyet uyguluyorum 2 hafta oldu 1.2 kilo aldım. Ara öğünde whey mi içiyim yoksa gain fast mi sence bu kadar protein fazla mı bana ? Yaş 16 boy 1.80 kilo 70

9. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    gain fast içersen daha iyi olur ama dediğim gibi bu diyet sana uygun bir diyet değil kolay kolay kilo alamazsın bu diyetle.

10. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasıl bir diyet uygulamalıyım kilo alamazsın diyorsun fakat yağsız bir diyet bu ayrıca kilomun 5.5 katı karbonhidrat içeriyor 200gr dan fazla protein var daha nasıl bir diyet uygulamam gerekir ?

11. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle aldığın karbonhidratlar günlük ihtiyaçlarını karşılıyor olabilir ama idmanını karşılaması mümkün değil sabah yulafını kepek ekmeğini yumurtanı peynirini ve mutlaka hakiki olması şartı ile balını yemelisin kahvaltı çok sağlam olmalı biraz kendini zorlamak zorunda kalacaksın ama inan kilo alma diyetlerinin bence en önemli öğünü kahvaltıdır ara öğünlerde artık yulaf yerine bol miktarda pirinç yada makarna yemeni tavsiye ederim öğlende yine kepek ekmeğini tavuğunu yoğurdunu ve idmanından 2 saat öncede son ara öğününde pirinç yada makarnanı yemelisin idman sonrasında yine krbonhidrat ve protein alımına devam etmelisin meyvenide akşam geç saatlere bırakma saat 9 dan sonra ağzına lokma koymamalısın gh için önemli dediğim gibi kahvaltıyı hafif geçme aksine kendini en çok kahvaltıda zorla kilo alman daha kolay olacaktır kolay gelsin.

12. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    anladım fakat bişey sorucaktım bu kadar protein fazla mı bana veya tavuktan kısamaz mıyım biraz?

13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    kilo almak istiyosan karbonhidratları yatmaya yakın ye demek istemiştim.

14. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    öğlen 200 gram tavuk gayet normal akşamda 200 gram yeterli olur bunun sana yetip yetmediğini sen anlarsın zaten biraz ucunu kaçırırsan hemen ishal olursun tuvaletten çıkamazsın ama idmanlarının hakkını veriyorsan vücudunun protein sentezide yüksekse ve dediğim gibi ishal olm durumun falan yoksa tabi idrarının rengide önemli çok koyu değilse problem yok ama bunu sadece sen bilebilirsin herkesin vücudu farklı çünkü.

15. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ishal değilim de çok yediğimden sanırım ben günde 2 kere çıkıyorum bazen 3 olduğunu gördüm ama ishalle alakası yok yani. Ekonomik açıdan sıkıntı yaratıyorda biraz bu tavuk göğüsü o yüzden demiştim. Kısabilir miyim diye neyse bakıcaz artık bi çaresine.

16. mcirpan81

mcirpan81 Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Bence tavuk gogsunu azaltabılırsın ama aradakı proteın acıgını belkı daha fazla yumurtayla kapatabılırsın..kılo almak ıstıyosan gunde 4-5 orta boy haslanmıs patates ekleyebılırsın dıetıne..hem ucuzda olur..makarnada yazmamıssın hıc makarnada ekle bunlar hep ucuz seyler..

kolay gelsın...

17. kalamir

kalamir Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tavuğun yerini başka şey tutmuyor sanırım..

Sayfayı Paylaş