bu diyet yanlış mı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve yeniyimbeya tarafından 17 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yeniyimbeya

yeniyimbeya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben aranıza yeni katıldım. size bi şey danışacam. 3 haftadır body ile uğraşıyorum. 3 kez antreman yaptım. yeniyim. bir diyet uygulaadım. sonuç hem iyi hemde kötü. ne yapmam gerekli?

internet sitelerinde body ile ilgili diyetler aradım. bi kaç diyet buldum. o programları uyguluyorum ama yan etkileri oluyor. diyetim

sabah 1 litre süt, 3 dilim peynir, 2 çiğ yumurta, 1 kase ceviz veya fındık
    öğlen : ayran, tavuk, patates kızartma, tatlı
    ikindi : et kızartma, pilav veya makarna, peynir suyu
    akşam: tavuk suyu çorba, tavuk kızartma, köfte veya döner, meyve suyu, tatlı
    yatsı : süt, balık, protein tozu veya peynir suyu.

bu arada protein tozu peynir suyundan yapılıyormuş. ben köy yerinde olduğum için peynir suyunu bol bol buluyorum. iğrenç bi tadı var ama içiyorum. bu diyet bana şu şekilde yaradı:

şu anda biceps ve tricepslerim son derece sert ve ebat olarak ise müthiş bir artış sağladı. 3 haftada bu gelişme inanılmaz. ama yan etkileri de var.
    1 - pazılarımda yani biceps ve triceps arasında kalan kısımda deride çatlaklar ve yırtılmalar oluşmaya baladı.
    2- 3 kilo aldım. ama göbek çevremde değişme olmadı. ne indi ne de çıktı. ben inmesini istiyorum. 87 kilo idim 90 kilo oldum.
    3- memelerim neredeyse genç bir kızınki gibi idi ama şu anda toparlandı ve sertleştiler.

bu diyetle devam edersem kaslarım çok kocaman olacağı kesin ama göbeğim inanılmaz artacak gibime geliyor. zayıflamak istediğim için diyeti kestim. 3 gündür light şeyler yiyorum. daha önceden 10 ar kiloluk dambell lerle yaptığm haraketleri şu anda 5 er kilolarla zor yapıyorum. bunun sebebi diyeti bozmam olablirmi ki?

2. XxAcuNxX

XxAcuNxX Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bende senin gibiyim ne yapayim anlamadım herkes çok ye sıkı antreman yap diyor ama o zamanda göbek çıkıyor :D

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok ye değil doğru ye diyorlardır..çok farklı kavramlar..

yeniyimbeya peynir altı suyu ile ilgili forumda detaylı bilgiler var ama şunu eklemekte fayda var..whey protein tozu peynir altı suyundan yapılır ama konsantre ve toz haldedir..
    litrelerce bu sudan içmenin sana faydadan çok zarar getirebileceği ihtimalini gözardı etme..

her yeni başlayana söylediğim gibi nekadar çok yediğiniz değil nekadar doğru yediğiniz önemlidir..

kg başına 2gr protein, 4-6gr karbonhidrat body literatüründe kesinleşmiş gibidir..besinlerin100gr.larındaki karb ve protein oranlarını çıkarıp bu hesaba göre beslenin..
    yağlanmadan yada göbek olmadan kilo almak için ise
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html
    linkini detaylı inceleyin..

bonatschi bunu beğendi.
  4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Benim gördüğüm yanlışlar:

1) Çok yağlı besleniyorsun. Eğer o 1 litre süt tam yağlı ise vay haline.
    2) Çiğ yumurtanın sana sağladığı hiçbir yarar yok. Sindirilmeden atılıyor. Kaldı ki pişmemiş yumurta bakteri vs... barındırabilir, zararlıdır.
    3) Çokça kızartma yiyorsun. Döner vs... fast-food' dan uzak durman gerekiyor.
    4) Tatlının beslenmedeki yeri olsa olsa haftada bir kez olmalı.
    5) Peynir suyu tamamıyle faydasız. Peynir altı suyu sütten peynir olurken açığa çıkar. Yararlı olan odur.
    Peynir suyunu boşuna içip fazladan tuz alma, böbreklerine yazık.

İyi çalışmlar...

Sayfayı Paylaş