Bu dambılların kg'leri sizce idealmi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MySteryStorM tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MySteryStorM

MySteryStorM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar.Ben evde kendi imkanlarımla vücut yapmaya karar verdim.Gelişmesini istediğim kaslar göğüs ve kol kasları.Bunun içinde bugün 2 adet 10 kg toplamda 20 kg dambıl aldım.Fakat dambıllar beni zorladı.Tekini kaldırınca pek sorun yok fakat ikisini birden kaldırınca bayağa bi zorlanma oluyor.Sizce daha düşük bi kg'lamı başlasaydım , hergün çalıştıkça ve düzenli beslendikçe bu dambıllar kolay gelmeye başlar mı ve göğüs geliştirme hareketleri için çok mu fazla kg'ları ???
    Şimdiden tşkürler...

Boy:1.80
    Kilo:65

Son düzenleme: 4 Nisan 2011
  2. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yaşınızı bilmeden cevap yazmak doğru değil , fakat 10kg ile başlamak çok sakıncalı bence , çünkü senelerce o vücudun bazı kas grupları hiç çalışmamış olabilir , bir anda 10kg çok ağır gelebilir ,
    Şöyle düşün bir kedinin veya köpeğin üstüne 10kg bi cisim attık diyelim ( aklıma ilk gelen örnek olduğu için bunu dedm ) hayvanın kemıklerınden tut çoğu yeri ya zedelenir yada yıpranır bi zararı olur yani...
    Bence 5kg ile başlamanız gerekır ,
    İdeal Kilo 5kg'dır...

3. MySteryStorM

MySteryStorM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 19 ve daha öncede (1 sene kadar) 15 kg çalışmıştım ama en fazla 2 ay sürmüştü çalışmam

4. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bir anda ağır kilo çalışma ile çok sakıncalıdır , vücut çok uzun süredir çalışmaya alışık değilken siz bir anda yeni ağırlık çalışması yapacak vücuda bir anda 5-10 kilo ile yüklenirseniz kendinize çok zarar verirsiniz.

Ayrıca ideal kilo herkese göre değşir, size göre 5 bana görede 3 kilo olabilir... En iyisi mümkün olan en hafif kilolarla başlayıp yavaş yavaş beslenme ve antremanları düzene soktukça , ağırlıkları yavaş yavaş artırmaktır....

5. MySteryStorM

MySteryStorM Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ama o kdrda zorlamıyo beni 10 kg. 3x10 rahatlıkla yapıyorum tabi 1.5 - 2 dk arayla.ama gittikçede alışıyorum.Umarım bi zararı olmaz.Cvplar içinde tşkürler

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    zorlamıyorsa sorun yok o zmn yine de birden yüksek agırlıklarla baslamak sakıncalı zaten zamanla mecburen arttırcaksın agırlıkları hafif gelmeye baslayacak

Sayfayı Paylaş