Bu Bir Fotoğraf Değil!

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve sarc4stic tarafından 30 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Cihangir

Cihangir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Mükemmel bir resim olmuş. Renkler çok iyi. Tıbkı gerçek gibi.

2. masy

masy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ..

Çalışma gayet sağlam görünüyor.Gerçekten üstünde uğraşılmış.Bir süre kadar önce yine görmüştüm bunu, tabiki inanmamıştım elle yapılma olduğuna.3 boyut programlarıyla artık bu kadar gerçekçi işler yapılabiliyor ancak 3 boyut programlarından biriyle yapılmıştır diye düşünmüştüm.Ancak yapılma aşamalarını görüp, okuyunca inandım.Helal olsun!
    Arkadaş çalışmasının başlangıcını kalem silgi ve azcık renkli kalem ile başladığını yazmış, %99'u ise AIRBRUSH denen bir püskürtme-boyama tekniği.Kısaca açıklamak gerekirse, özel uçları bulunan pistol diye de tabir edebileceğimiz püskürtme tüplerine doldurulan özel seyrek sıvı boyalar püskürtülerek uygulanır bu teknik.Gerçekten çok ince çalışabilirsiniz bu teknikle.Nitekim öyle yapmış arkadaş.Arkadaştan ziyade üstad diycem ben ona.Olay basit yayılmasını istemediğimiz kısımlara özel hafif-yapışan şeffaf jelatinler yapıştırırız, geri kalan boyamak istediğimiz kısmları da püskürtmeli cihazımızla boyarız.daha ayrıntılı bilgi: http://www.airbrush.com
    ve burda bir airbrush artistin çalışmalarından örnekler var, inceleyin derim: http://www.leebryanart.com/portfolio.htm

öte yandan, bu mükemmele yakın çalışmanın kısa bir incelemsini yaptım.işaretlediğim kısımlardan az da olsa el yapımı olduğu anlaşılabiliyor.o kısımlarda az fluluk mevcut.ağızda ise kendisini sonradan farkettiren bir boşluk var.herşeye rağmen usta işi, saygı duyulur önünde eğilinilir.
    Shot at 2007-08-02
    Shot at 2007-08-02

marthel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş