Bu Beslenme şekli Yeterli Sayilabilirmi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve chapln tarafından 14 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. chapln

chapln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir aydır çalışıyorum ancak beslenmemle ilgili şüpelerim var. Tam anlamıyla tam techizat bir beslenme zaten beklemiyorum ama idare edecek yada yeterli sayılabilecek seviye benim için iyi olur..

Öncelikle her sabah bir hamburger yiyorum.bunun yanı sıra gün içerisinde,ayran ,bir tabak makarna,günde en az 1 ekmek tüketiyorum,2 domates, 4 biber ve 2-3 tane yumurta ve akşam yemeğide mutlaka evde ne yapılırsa yiyorum. her akşam yatmadan önce 2 bardak süt mutlaka içiyorum bir muz ve bir tane elma unutmassam yiyorum.forumlarda gram hesabı falan verilmiş ama bu hesaplamaları neyin kaç gr olduğunu her besin de kestiremiyorum.kilom 70 boyum 1.74 ve vücudumun calşmalar sonrasında toparlandığını farkettim ama beslenmemi yetersiz buluyorum ve böyle protein tozlar falan filan kullanmak istemiyorum doğal ve kısa,kökten daha nokta atışı çözümleriniz , tavsiyeleriniz varsa bekliyorum ;) ..

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hamburgerin yerine veya yanina yumurta ekleyebilirsin, ictigin sute pekmez veya bal takviyesi yapabilirsin, makarnayi bol yogurtla tuketebilirsin, butun bunlar ogunlerini duzenini bozmadan aldigin kaloriyi yukseltecektir.

3. platoon

platoon Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yedıklerın kas gelısımı ıcın cok yetersız.Karbonhıdrat ve proteın alımını arttırman lazım.70 kılosun gunluk 150-160gr kadar proteın alımını kesınlıkle yapmalısın.

Sabahları 6 Yumurta ıkısı tam,dordu sadece beyazı olsun,yanında 50gr kadar yarım yaglı beyaz peynır.Gun ıcıne yayılmıs sekılde toplam 500gr kadar tavuk veya kırmızı et,1 litre süt hemen hemen proteın ıhtıyacını karsılar.

4. Bosbossy

Bosbossy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İst.
    Hamburger'i ne için yiyorsun acaba, Protein İçinmi?

5. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ewt hamburger çok gereksiz onun yerine daha sağlıklı bişi bulmalısın

6. chapln

chapln Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamburgeri zorunlu yiyorum çünkü dershanede tavuklu köfte-hamburger yada tost var toostu salla zaten tavuk yada köfte yemek daha mantıklı bence..yardımlarınız için teşekkür ederim o tavsiyeler doğrultusunda hareket edicem bundan sonra ama önemli bi sorum daha olucak.. bu yumurtaları pişirnce protein oranında eksilme oluyomuş nasıl tüketilmeli help me

7. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    yapabiliyorsan yemeğini okula götür.kepekli ekmekle tavuklu sandwich olabilir.yumurtayı da istersen sahanda yap istersen haşla.yalnız sahanda yaptığın zaman yağ ölçüsüne dikkat et,fazla olmasın.

8. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    en iyisi haşlama

9. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    hepsinden önce beslenme forumunu iyice okuyarak örnek programları incele..
    daha sonra kendi uyguladığın beslenme programını (yukarda genel hatlarıyla bahsettiğin) forumla paylaş..
    böylece hangi besini hangi öğünde hangi oranlarda aldığını daha net anlayabilelim ki daha saglıklı yorumlar yapabilelim..

aradığın nokta atışı çözümlerin hepsi bir sürü başlıkta fazlasıyla mevcut.. daha sonra hala sorun olursa bizle paylaşabilirsin..

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş