bu beslen programı nasıl sızce

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sicorleone tarafından 27 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdslar ilk ayımdayım bu sporda ve bu sekılde beslenıyrm

SABAHLARI=> 4 haslanmıs yumurta beyazı, kıprıt kutusu kdr yagsız beyaz peynır ve 1 bardak yagsız süt

ÖGLENLERİ(spora gitmeden 2 saat önce)=> 1 tabak pirinc pilavı, 150 200 gr tavuk gögüsü, üstüne 15 dak sora 1 adet muz yada bir avuc kuru uzum

ANTRAMAN SONRASI=> yagsız sutle optimum whey proteın tozu

İKİNDİ=> dardanel ton yada yine 150 200 gr tavuk gogusu yanında bazen pilav

GECE YATMADAN=> yine yagsız sutle optımum whey protein tozu

* aralarda da yagsız yogurt yıyp bolca süt ıcıyorum

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    boyun kac yasin kac,kac kilosun,kac yildir bu sporu yapiyorsun,amacin ne? bunlari bilmeden nasil yorum yapalim.

3. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 1.78 kilom 80 yasım 22 1 aydır yapıyorum

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    protein acisindan iyi gozukuyor hatta biraz daha arttirabilirsin(forumdaki mesajlari oku) ayrica bu yediklerini biraz daha bol,gun icine yay ve karbonhidrat oranin cok az,bu diyetini gelistirmek icinde hazirci olma ve forumu cok iyi oku beslenemenin temelini ogren,ayrica amacini da yazmamissin.

5. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    antreman sonrası sadece protein yerine gainer al ilk gözüme çarpan o oldu.karbonhidrat için.

saydamında dediği gibi diyetler bireyseldir senin beslenme zewklerin neler yemekden hoşlanırsın miden nekadar besini nekadar sürede sindirir bugibi şeyler hep kişiye özeldir.mesela lor sevmeyen birine istediğin kadar gece yatmadan lor yiyceksin de maximum 1 ay dayanabilir (ha bu arada yatmadan önce whey yerine lor yiyceksin :) )

senin burda yapman gereken beslenme ve diyetle ilgili bulabildiğin her bilgiyi edinmek sonrada kendi diyetini kendi gereksinimlerine göre hazırlamalısın

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Nefelis , sicorleone 1 aylık bodyci..hemen supplement tavsiye etmek için erken diye düşünüyorum..Zira bu çok kritik bir çizgi supplementlara bir başlayan en mucizevi çözümü arayıp doğal beslenmeyi 2.plana atabiliyor..1.ay çok erken..

7. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın diez ama zaten protein tozu kullanıyormuş.madem kullanıyor doğru kullansın en azından

8. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay gerçekten supplement için çok erken. Supplement adı üstünde beslenmemizi destekleyen ürünlerdir. Tabii her gün 1-2 whey protein'den bir şey olmaz. Değişiklik tavsiyelerimi yazayım:

1) Bir whey protein shake'i de kalkar kalkmaz iç. Emilimin en yüksek olduğu zamanlardan biri.
    2) Daha fazla süt içmen lazım. Sütlerin pembe serilerinden 500 mg'lıklarından 6-7 tane iç içebiliyorsan.
    3) KESİNLİKLE diyetine yulaf ekle.
    4) Bol bol meyve suyu iç. (100% saf olanlardan)

9. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ılgınız ıcın tesekkur ederım arkdslar. söyledıklerınızı mutlaka uygulıcam. 1. ayımda antraman sonrassı ve gece yatmadan zaten proteın tozu kullanıyorum bide sabah kalktıgımda kullanırsam cok olmaz mı?

10. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında olmaz, günde 3 ölçek whey protein hiç fazla değil. 8'e kadar öneriliyor vücut geliştiriciler için.

Ancak 3 tane almam diyorsan yatmadan önce aldığını, sabaha kaydırırsan daha mantıklı olur. Ama yatmadan önce protein içmiyor olacağın için mutlaka bir şeyler ye. Vücudumuzdaki yapımın en önemli kısımlarından biri geceleyin olur.

İleride de yatmadan önce casein protein almayı düşünebilirsin.

EDIT: Nedeni de casein proteinin emilimi çok daha uzun sürer. (7-8 saat) Bu da tüm gece kas yapımını olumlu etkiler.

11. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım cok tesekkurler FAUX diger arkdslara da tesekkur edıyrm

12. sicorleone

sicorleone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkdslar bıde ben bu beslenmeyı 1 aydır yapıyrm fakat 81 kılodan 79 a dustum ve haftalardır bu kıloda takıldım. cıldıracam yanı bu gobek bır turlu erımıoo. nedenı ne olabılır? yaglı bıseylerde yemıyorum kı.

13. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben diyet yaparken bir keresinde 5 hafta aynı kiloda kaldım

Dert etme azımle devam cardioya agırlık werebilirsinthums:

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    ya anlamıorum yaa..vücut geliştirmeye başlayalı bi ay olmuş birine nasıl supplement önerirsiniz hemde gün 3 defa..
    ilk ay sadece tendonların güçlenmesi,liflerin ve kasın antreman sistemine alışmasıyla geçer..allah aşkına lütfen iyice düşünüp yazın..ki zaten ilk başlarda büyümeyi doğal yollardan sağlasınki kendini ve vücudunu tanısın..
    bak arkadaşım kollarım 40 cm ve hergeçn gün büyüyo..benimse tek yaptığım günde bi konserve ton balığı,6 yumurta,50 gr kaşar peynir(bunu yap demiyorum,aslında daha çok beslenmem lazım biliyorum ama amacım benim gibi birnde bile bu beslenmenin işe yaradğını göstermek)supplement olarak ise atremandan önce-sonra protein ve megaforte-ayrıca antremandan 2 saat önce bi kase müsli ve sonra bir adet muz..82-83 kiloyum ve oldukça işe yarıo bu program..aynısını yap demiyorum, ama arnold olmadığını unutmadan hareket et /kendini bu kadar kasma,sonuçta hayat devam edio,sevdğin şeyleride yemeye çalış(ben yedklerimi sevdiim için seçtim)
    hayatın body diil body hayatının parçası olsun

15. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Mestano öncelikle kişilere nickleri ile hitap etmek forum kuralıdır..

ikincisi öyle bir cümle ile girdinki sanki bu konuda msj yazan herkes supplement tavsiye ediyor..soruyu soran kişinin sorusunu iyice okursan zaten listesinde supplement olduğunu göreceksin..

üçüncü olarak soruyu soranın listesine bakmamaşısın bile tüm gün dietini yazmış zira..yorum ve yardım istediği mevzu bu..

16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    diez
    birincisi herkes supplement öneriyor demediğime göre bunu herkesin üstüne alınmasına gerek yok,önerenlerin isimlerinide tek tek sayamam
    ikincisi kişinin listesinde supplemnt olduğunu gördüm ve zaten gördüğüm için ilk başlarda doğal büyümeyi öneriyorum
    üçüncüsü onu listesini iyice okudum ve okuduğum için kendi programımı yazıp onunkinin yeterli olacağını gösterdim,yani herm yorum hem tavsiye yapmış oldum
    dördüncüsü umarımda bundan sonra sen de benim yazdıklarımı iyi okur ona göre cevap yazarsın

17. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Mestano üslubunun doğru olmadığını ve suçlayıcı nitelikte olduğunu tekrar belirtmek istiyorum..diğer arkadaşlarınbu konudaki üsluplarına bakman yeterli..konuyu uzatmayalım..daha dikkatli olalım..

Sayfayı Paylaş