bu bel çukuru düzelirmi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dexter35 tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Dexter35

Dexter35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar 3.ayıma girmeme rağmen belde bir düzelme yok.. Beli güçlendirmek için kardiyo hareketimi var sadece? ne tür hareketler önerirsiniz?

2. metalman133

metalman133 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :S bendede var bu durum sorun olduğunu düşünmemiştim
    ben normal sanmakla beraber malum çanak büyük görünüyor :D hoş değil ama geçer sanırım fazla takılma sen bu duruma göbeği eritirsen duruşun biraz daha düzelebilir.

3. CalisCalis

CalisCalis Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yan profilden duruşumun acayip olduğunu fark ediyordum ama bir bilgim olmadığı için doğal duruşum öyledir diyordum ama bu konuya baktıktan sonra büyük ihtimal bende de kifoz olabilir.

bu arada bende göbek 0 ama yinede hiç hoş durmuyor bir ortopediye gidip bilgi alacağım daha da kötü olmasın.Sende gidersen bizi bilgilendirirsin.

4. cazablanka

cazablanka Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    benimde yapmaya uğraştığım bir sırt yapısı =) sırt kaslarım öyle büyüsün diye hacimlendirmeye çalışıyorum :D ama göbek felaket =)

5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    benim de böyle bir problemim var kilom boyuma göre az olmasına rağmen bel çukuru olduğu için kalçalar büyük gözüküyordu.Bir ortopediste gittim(başka birşey için gitmiştim ama bunu da danıştım) lordozumun (bel çukuru) normal olduğunu söylemişti.

6. ufuk4556

ufuk4556 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım öncelikle sende böyle bi sorun var ama sakın bu seni üzmesin.Benim gördüğüm kadarıyla kifoza da benziyor.
    Bak şimdi atıcağım egzersiz bel çukuru ile ilgili..
    http://www.runningpower.de/training/stabi.htm
    bu hareketler ile bel çukuru açısından düzelme sağlayabilirsin.
    Bu ise kifoz için;
    http://www.tugev.net/forum/index.php?topic=1902.0
    eğer ben bunlarla uğraşmam diyosan da en güzel ve kaliteli yol olarak pilatese başla derim bütün şikayetlerini giderebileceğin tek adres. Teşekkür ederim ;)
    thums:

7. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bel çukuru olur moralini bozma herkeste var.ama su sırt kanat kısmı çok zayıf gözüküyor.sırta ve kanat kaslarını iyice çalıştırmalısın

8. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    dostum bir ortopediste git, bu durumun vg ile duzelmez ağrıların varsa belki fizik tedavi ile düzeltilebilir

9. Dexter35

Dexter35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    aradan bayağı zaman geçti.. ve şimdiki halimden çok daha iyi bi hale geldim. sırt ve kanat hareketlerinde çok dikkatli davranıp doğru yaparak iyi gelişmeler elde ettim.. sanırım bi seneye o düşündüğüm sırt yapısına ulaşabilmem mümkün olacak. benim için önemli olanda zaten bu. sabırlı olup sonuca ulaşmak. yaş 21 daha yolun başındayken halletmek lazım :)

10. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    senin düşüncen aynen bendede var , bi anormallik kesinlikle var diye düşünüyordum , aynen tarif ettiğin gibi bel çukuru aşırı içe doğru gibi , sırtta kamburumsu bir görüntü gibi dışa doğru ... sen düzelme var diye yazınca sormak istedim :
    * en çok hangi hareketlerin faydası var (sırt,göğüs,kol vs.) ? (yalnız ben yeni başladım body'e ve evde çalışıyorum,ama dumbell set,barfik demiri var evde)
    * Birde düzelme var derken yani bel çukurunun açısı azalıp, sırttaki kambur durumdan vücudu dik bir pozisyona doğru getirmeyi başardınmı ? (benim yaşta 22 , aynı yaşta grubunda olduğumuz senin yazacağın cevabın çok daha fazla uygun olacağını düşünüyorum) ... Yardımcı olursan çok sevinirim ;)

Son düzenleme: 25 Ocak 2011
  11. Dexter35

Dexter35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hocam tabikide yardımcı olabilirim.. Bildiklerimi paylaşayım;
    *Öncelikle şunu demek istiyorum. Sırtı tek başına çalıştırmak yetmiyor. Dik durmak için sırt kası ve karın kasının rolü çok büyük. Elbette başka kaslarında etkisi vardır. Ama sana önerim sırt kası, bel kası ve karın kasına çok fazla önem vermen. Ya zaten o kadar kas grubunu çalıştırmışken kol ve göğüs kısmınıda normal düzeyde çalıştırırsan en azından üst bölgeni tamamen iyi hissederek dik durmayı çok rahat sağlayabilirsin. Göbek olduğu için, göbek beni öne çekiyordu ve sırt kaslarımda tembel oldugundan iyice duruş bozukluğu ortaya çıkmıştı. Mekik ve kardiyo çalışarak mide ve bel kaslarını güçlendirdim. Hocamın verdiği sırt ve kanat kısımlarını düzenli çalışarakta o bölgeyide toparlamış oldum. Gerçekten bi tshirt giyince artık süper oturuyo. Kollar soğukken 37 cm.

*Bel çukuruna gelince tam olarak yok oldu diyemem. Gene belirli bi bel çukurluğu var. Ama kambursuluk neredeyse yok oldu diyebilirim. Bu nedenle bel çukurundada ciddi düzelme oldu. tamamen düz olması fiziken anormal oldugundan şuanki hali beni rahatsız etmiyo açıkçası. Şuan halimden memnunum. Ama biraz hatam oldu salon çalışmasında. Üst bölgeye önem verdigimden üst bölge çok güzel şekil aldı vücut fit bi hal aldı. Ancak Bacak ve kalça kısmı çok zayıf kaldı. Şimdi o bölgeler için güzel bi antreman programıda yaptık. O bölgeleride güçlendiriyorum. Önümüzdeki yaz plajlarda bel çukuru endeşim kamburluk endişem olmayacak. İnsan anotomisi gerçekten hayran kalınacak i yapıya sahip. Ne kadar bozulsada çabalarınla güzel haller alabiliyor. Çok sabırlı olman lazım hocam. Gerçekten sonuç alacaksın..

teknolojik bunu beğendi.
  12. teknolojik

teknolojik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Mersin
    öncelikle çok sağol yardımcı olduğun için ... artık seninde dediğin gibi öncelikle sırt-bel-karın'a dayalı hareketleri daha dikkatli ve biraz daha yoğun yapacağım...Umarım aynen dediğin gibi sabırlı olursam fit ve düzgün bir duruşa kavuşabileceğime inancım tam ;)

13. jetthefast

jetthefast Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    gobek ve arka kismi yagli oldugunda bel cukuru varmis izlenimini yaratabilir. bende de biraya cok abandigim donemde olusmustu. goz yanilsamasidir. ilk ilac kardio mideyi sifirlayin cukur kaybolur...

14. Dexter35

Dexter35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
  15. SeeYouSs

SeeYouSs Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu bel çukurluğu sırtının daha geniş, yapının daha büyük olmasından kaynaklanır. Ben de zayıfken bel çukurluğum gözüküyordu ve hafiften kamburumsu gibi duruyordu. Bu durumlarda kişinin çalıştırması gereken yerler kanat, arka omuz, karın ve bel kaslarıdır. Ben bu şeklide çalışarak sırtıma gerekli önemi verdim. Ters mekiğin işe yaradığını söyleyebilirim; beline gerekli kasların dolmasını saplıyor. Şu anda kaslarımın büyümesi ile çok güzel bir görüntü oluştu. Normal dik duran insanlardan daha geniş bir sırta sahibim.

Ve size bir de önerim yüzme sporuna başlayın. Yüzme ile arkanızı çok iyi bir görünüme sokabilirsiniz. Bu yaz aylarında haftada 1 kere 1-2 saatinizi suda geçirmek sizin için çok faydalı olacaktır. Ayrıca bacaklarınızı kesinlikle eksik etmeyin kalça ve bacak hareketleri her zaman önemlidir.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş