Bu antreman programı uygun mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yigitavsar tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yigitavsar

yigitavsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhabalar. Fitness a yeni başladım 1.90 boyunda 78kiloyum uzun ince kas yapısına sahibim.
    Hocama üst tarafları şişirmek istiyorum. bel ve göbek bölgesinde biraz yağlanma var onları eritmek istiyorum ve bacaklarım çok kuvvetsiz onları kuvvetlendirmek istiyorum dedim ve bana bu programı çıkardı;(adaptasyon dedi)
    - 20dk bisiklet çevirme(ısınma amaçlı dedi)
    - 4 * 15 mekik
    - 5dk twister
    - 5 dk yana esneme (beldeki simitler için dedi)
    - 4 * 10 machine bench press(öne doğru ittirdiğimiz)
    - 4* 10 shoulder press machine
    - 4 * 10 lat pulldown machine( göğsüme doğru çekiyorum)
    - 4 * 10 biceps için barla yapıyorum
    - 4* 10 triceps pushdown (göğüsten aşağı çekme)
    - 4 * 10 legpress ve
    - 4 * 10 legcurl(2 ayakla öne-yukarıya doğru itme)
    ortalama 75dk veya 90dk gibi sürüyor antreman sürem.
    Sizce bu programla bir yere varınılabilir mi?
    Yoksa sallamasyon bir program mı?
    Birde kreatin alıyım diyorum okuldan bi hoca az miktarda kreatin kullanabilirsin herhangi bir zararı olmaz performansın artar dedi.
    Şimdiden herkese teşekkürler :)

2. oğuzhan1909

oğuzhan1909 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Ka
    kardes oncelikle bu adaptasyon programi genelde cogu. İnsana bu programlar verilir her bolgeye 1 genel hareket konulur ozellikle makina verilir ki hareketlere alis diye bence normal bi program ben basladigimda buna yakindi programim soru isaretleri bu programi uyguladiktan sonra olmali simdiden takma kolay gelsin

3. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    baslangıcta herkese bu program verilir dostum vucudun spora alısması ıcın

4. yigitavsar

yigitavsar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    O zaman sıkıntı yokmuş :) bana biraz baştan sağma yaptı gibi geldi ondan sormak istedim sizlerede.
    Birde enerji ve antreman performansı artması için ne kullanabilirim?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    ben kullanmıyorum ama beslenmene ve uyku duzenıne dıkkat edersen sıkıntı olmaz :D

6. Hattrick Hero

Hattrick Hero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Ben de uzun zamandır forumu takip ediyorum fakat yeni üye oldum çünkü çoğu seyi araştırıp kendim öğrendikten sonra soru sormak istedim.

Yaklaşık 1 senedir iyi bir spor salonuna haftada en az 3 en fazla 5 kere gitmeme ragmen istediğim verimi alamadım.183 boyundayım ve spora başlarken 80 kgydim fakat gözle görülür sekilde gobekte ve yanlarda yaglanmalar vardı,sporla beraber ekmeği, şekeri,abur cabur kola vsyi minimuma indirdim ve 2 ayda 70kgye dusup yaglarımdan kurtuldum.

Fakat salonda cok guvendiğim bir hocayla program yapmama, yememe içmeme ilk başardaki kadar olmasa da özen göstermeme(şu an 73 kgyim zaten),haftada ortalama 4 kere salona gidip her gidiişimde (kardio yapmıyorum zaten) en az 1,5 saat harcamama rağmen,yaklaşık 5 aydır protein tozu ,2 aydır hem amino hem protein tozu kullanmama rağmen benden 3-4 ay sonra başlayan %80 insan benden daha iyi durumda.Bunun sebepleri araştırdım fakat işin içinden çıkamadım.

Beslenme dedim, ama etrafımdaki cogu insandan cok dikkat ettiğime inanıyorum geriye kalıyor program.
    Bu konuda çok guvendiğim hocama da sordum olayı fakat kendisi olayın ne program ne de beslenme oldugunu sadece kullanılmaması gereken supplementler kullanıldığı için insanların daha iyi olduğunu söyledi ama programıma bakan herkes bukadar fazla set ve tekrarlarla buyuyemeyeceğimi söyledi, cunku programımda tekrarlar cok fazla.Ayaküstü sohbet ettiğim kimsenin bu işi Benim yardım aldığım hocadan daha iyi bildiğine inanmıyorum fakat herkesin söylediği ortak şeyde,bi zamandan sonra kasların buyumesı için az tekrar ağır kilo basılması.

İşin özü sizce sorun nerede ,programı birebir uygulamaya devammı etmeliyim yoksa tekrarları ve setleri kafama göre azaltmalımıyım?

Şimdiden teşekkürler

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Mekik twist yana esnemeyi ant. Sonunda yap. Mekikte tekrar sayinj arttir. Yana esneme yerine leg raises koy. Kreatine gerek yok alma simdilik. Biceps ve triceps hareketini 3 set yap. Bench pressi imkanin varsa makinede degilde serbest agirlikta yap.

yigitavsar bunu beğendi.
  8. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    eger hacımlenmek istiyorsan agırlıkları arttır tekrar sayını azalt uyku duzenınede dıkkat et .

Sayfayı Paylaş