Bu aletler bana yeterli mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Umut Oku tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Forumu uzun süredir takip ediyorum arkadaşlar. Size belli sorularım olacak bilginize güveniyorum uzatmadan başlayalım
    Bu benim evimin Bodrum'u arkadaşlar 2,5 aydır düzenli spor yapıyorum. Ilk ay her gün yapıyordum fakat bunun iyi olmadıgını öğrendim uzun araştırmalar sonucu 1 aydır 2 gün ağırlık 1 gün kardiyo şeklinde ilerliyorum. L-carnitine desteği alıyorum spordan önce 2000 mg 1 saat önce filtre kahve iciyorum
    kahvaltıda: yumurta domates salatalık yulaf ezmesi lor peyniri
    Öğlen(spordan sonra): tavuk göğsü light yoğurt çorba salata
    Akşam: Çorba yanında taze fasulye Yada kurusafulye Yada nohut yanında salata
    Ara öğünler: elma yada badem yada fıstık light yoğurt yada az kalori dondurma
    Atistirmalik 54 kalori çikolata yada şekersiz limonata iciyorum her akşam maden suyu da içerim
    103 kilo iken şu an 86-85 arasıyım ama hala göğüs karın bel ve popo bölgesinde yağ var belirgin seviyede göbek cevrem tam 98cm
    Bahsettiğim gibi bu aletlerle ne yapabilirim 90 kilo ağırlığım var yorumlarınızı bekliyorum :)

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yerin çok güzel, bu çok önemli alet her zaman alınır. Ben mesela yerde çok sıkıştığım için lat ve cable cross alamıyorum. Sistemin Başlangıç için yeterli, ab shaper vs, saymıyorum, kardiyo iyi, cosfer bench seni yaklaşık 6 ay gibi bir süreyle daha idare eder, ağırlıklar da bi o kadar eder. İleride sırayla, kaliteli bir bench, squat rack, lat/row kulesi ve cable cross alırsan süper bir salon olur. Ağırlıkta peyder pey eklersin zaten.

3. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Ağırlık sorun değil de programı tam oturtamiyorum resimdekinin 3 katı daha alanım var koşu bandı aldım istasyon alacağım yarın birden maddi olarak sarstı tabi salona da gidecegim ama hocalar kendi salonumla ilgili yorum yapmaz diye düşünüyorum benim asıl hedefim sporu bırakınca burası aynı sekilde kalmam için bana yeterli mi ve cevap icin teşekkürler

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Evet yapmazlar, hatta buradakilerin çoğu da spro salonu gibi olmaz diyeceklerdir. Gyme kıyaslarsak Şu an için yeterli değil tabi, ama dediğim gibi yavaş yavaş tamamlarsın, 5-6 arkadaşım var, homegymci hepimizin ayrılmış özel odaları var bu iş için, hepimizde squat, bench ve power tower var. Bende ve iki arkadaşımda lat/row ve cable cross eksik. Ben eski obez olduğum için vücut toparlıyor ama diğerleri taş gibi, yani evet korursun, +üstüne koyarsın. Yeter ki plakan vb. Ekipmanın tam olsun.

Bence evde çalışmak gibisi yok, bütçeyi sarstığı çok doğru ama bu bir keyif ve alışkanlık, o yüzden kulak asma kimseye...

Umut Oku, mst_mysterious ve egemennn bunu beğendi.
  5. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Bende alt kata in çalış rahatım diye spor salonuna git gel sorun oluyor ya 6-12 ay arası spor salonuna gidip burayı kullanacağım Dynamic 1000 Çalışma İstasyonu , Ücretsiz Kargo - Voit Fitness Online Satış bundan alıyorum yeri kauçuk kaplatayim dedim ağırlıkları firlatamiyorum power towerı bilmiyordum ama ben onda kendimi tutamam bile 3 barfiksin üstü falan yok bende galiba o da lazım olacak buraya gore program yapacagım işte ama nasıl yapsam karar veremedim çünkü hala kilolarım duruyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Bizim evin yakınlarında acayip pahallı spor salonları var, biraz uzakta da uygun salonlar var ama trafikte rezil oluyor insan, hele mesai çıkışı çok zor, aile vs. İşin içine girinci imkansız oluyor. Bahanelerin arkasına sığınan bir insan olmadığım için böyle bir çözüm buldum. Bu işe 20kglık setle başladım, herkes para harcama, salona yazıl diye baskı kurdu ama ben kafama koyduğum için o 20kglık setten , 730kg plaka, 6 bar, 6 dumbell, pasifik bench + bench rack + squat rack'e kadar genişlettim.

Kilolarınızı diyetinize dikkat ederseniz ve kardio+kas inşaası sayesinde verebilirsiniz. Metabolizmanızı yavaşlatmamaya özen gösterin sık ve küçük porsiyonlar yiyin. Hamur işi, rafine şekeri tamamen bitirin, karbonhidrat ve protein dengesiyle halledemiyeceğiniz bişey değil.

Umut Oku bunu beğendi.
  7. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Maşallah iyi bir ilerleme olmuş sizinki aynı sorun bende de var Kadikoy civarı salonlar hep pahalı evde yapmaya çalışıyoruz bakalım bir tek metabolizma olayı biraz sorun hep atistiramiyorum ama bir sekilde halledeceğim teşekkür ederim :)

8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.364
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  9. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Komşudan aldıklarım var da neden sordunuz

10. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Aynı anda 4 bisiklete sahip olman garip gelmiş olabilir, ben de ilk gördüğümde apartmanın spor odası mı acaba diye düşünmüştüm...

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.364
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    maddi sıkıntı oldu demişsiniz de o kadar kardiyo fazla satıp maddi açıdan diğer aletlere yatırım yapabilirsiniz

12. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    2 eliptik bir bisiklet bir twist var bir eliptik komşunun ondan dolayı satamiyorum hem ağırlık hem istasyon hem sehpa hem kosu bandı aldım salona para ayırdım ondan sıkıntılarım oldu yoksa fazla bende farkındayım ama satamam :/

13. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.364
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    2 eliptik, 1 düz bisiklet varken, üstüne koşu bandı almanız biraz saçma olmuş.

14. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Ne bileyim sanki daha cok etkili gereksiz dıyorsanız iptal edebilirim ama daha kilolarım var ve kilo verme oranım azaldı ne yapacagım bilmiyorum

15. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Bencede kosu bandi gereksiz gercekten cikip dışarı oylede kosabilirsiniz illa kosucaksaniz.cardio icin bisikletler yeterli olur bencede.ne guzel bi yer umarim yavas yavas tum eksikleri tamamlarsiniz cok hoş olmuş malzemelrde ilk donemler icin gayet yeterli gorunuyo..

Umut Oku bunu beğendi.
  16. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim ileride en fazla ağırlıkları arttirabilirim ama şimdi masraf yapacagım daha yapmam büyük ihtimal aletler arttığında resim eklerim ama dediğim gibi program yapamadım tam 2 ayda yine fena gelişmedim ama sanki yanlış çalışıyorum her programı uygulayacak kadar aletim yok konu açma nedenim bu işte nasıl çalışmalıyım 3 ay olacak

egemennn bunu beğendi.
  17. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Abi antrenman gunlugunde birkac gunluk vardi evde spor yapanlar onlara goz atabilirsoniz aklimda olanlar @requ nun gunlugu var evde yapiyo
    Tevfik abi vardi forumda o da evde yapiyodi gunlugu yok sanirim birde @sthammer var o da evde calisiyor onunda gunlugu olmasi lazim tnakress ile onun programlarina goz atabilirsiniz fullbodu calisiyo sthammer mesela..

En olmadi evde yapilabilcek egzersizlerden birseyler kombine edebilirsiniz. Programiniz nasil isterseniz paylasin onada yorum yapar forumdakiler

18. Umut Oku

Umut Oku Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Şimdi benimki ne tam ev gibi ne tam salon gibi ya arada diye karar veremedim kilo da veriyorum kilo olarak çok fazlam kalmadı ama göbek göğüs duruyor l carnitine var daha 1 ay yetecek protein tozu var 84 servis açmadım nasıl kullanmalıyım gibi aklımda sorular var yağ ölçümü nerede yaptirabilirim diye kolun dışı zayıf kaldı çalışmamıştım şimdi ona başladım alt göğüsü cidden etkileyen bir hareket bulamadım sanki çok sorum var ama cevaplanir zamanla inşallah :)

egemennn bunu beğendi.
  19. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.727
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Cevaplanir abi insallah alt gogus benim bildiyim kadariyla calismak icin zaman gecmesi gerekiyo bu sporda biraz 3 ay demistiniz alt gogus calismak icin erken bence?

20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    694
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    3 aylık adam için bence hiçbir hareket erken değil. Uzun süreli diyet ve kardiyo vücudun strese girmesi bir süre sonra sonuç vermemeye başlar, bu normal, karbonhidrat ve protein arttırımı ile birlikte bu noktada kas inşa etmeye başlayın, kaslar zaten doğal yağ yakıcıları, dolayısıyla ne kadar kas o kadar yağ yakma potansiyeli demek.

Yıllarca kilo problemi yaşamış bir insan olarak çıkardığım sonuç bu, vücut aç kalmaz/aşırı yemez/kirli beslenmez ve aktif olursa "kıtlık modu/mekanizması" denen nane çalışmıyor ve vücut bolluk bereket içerisinde yağ bağlamadan yaşamını sürebiliyor.

Ben bol bol squat yapıyorum mesela, bacaklardaki kas grubu kadar büyük kas grubu yok, supplement, steroid, gh vs. kullanmadığım için bacaklarda ya da kalçada aşırı hacim korkum da yok. Hatta squata başladığımdan beri hacim alsamda 2 pantolon bedeni düşürdüm. Ayrıca çok efektif kardiyo hareketi de sayılır, su gibi ter akıyor.

Sayfayı Paylaş